Evolutia mustelor pe apa

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Re: Evolutia mustelor pe apa

Mesaj de Hell » 23 Aug 2012, 19:59

Zuche....de unde zici ca esti?

Ps: nu era pt tine mesajul
pps: textilul nu merge la leader

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Evolutia mustelor pe apa

Mesaj de MuskMd » 23 Aug 2012, 20:30

Zuke dragule :D ...textilul nu se preteaza la leader cum bine zice si amicul Hell :D
monofilament. ala e sfant. sau par de cal am mai auzit ca se folosea in vechime dar nu as sti sa iti zic cum :D
legat de cernobiluri ma refeream la asta : http://www.youtube.com/watch?v=yo9J6k65wXU sau eva d egenul .....


ca sa iti legi gandaci iti trebe asa:
foam, normal :D , carlig, ata de montaj cu tensor, menghina sau ceva de genul si eventual o bucata de ceva mai deschis sa ii legi pe spate sa il poti vedea la distanta :). dupa care mai poti adauga dupa gust si dupa necesitati.....
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Zuche
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 25
Membru din: 15 Aug 2012, 10:20

Re: Evolutia mustelor pe apa

Mesaj de Zuche » 23 Aug 2012, 21:00

MuskMd scrie:Zuke dragule :D ...textilul nu se preteaza la leader cum bine zice si amicul Hell :D
monofilament. ala e sfant. sau par de cal am mai auzit ca se folosea in vechime dar nu as sti sa iti zic cum :D
legat de cernobiluri ma refeream la asta : http://www.youtube.com/watch?v=yo9J6k65wXU sau eva d egenul .....


ca sa iti legi gandaci iti trebe asa:
foam, normal :D , carlig, ata de montaj cu tensor, menghina sau ceva de genul si eventual o bucata de ceva mai deschis sa ii legi pe spate sa il poti vedea la distanta :). dupa care mai poti adauga dupa gust si dupa necesitati.....
Hell - sunt din Arges ( Şerbăneşti )
MuskMD - Iti mai multumesc inca odata pentru faptul ca ai rabdare cu mine. :respekt:
O sa incerc sa-mi procur niste monofilament ; astazi am pierdut iar o musca ( dar am prins un clean 8) ), asadar o sa imi cumpar carlige , tensor , ata si foam .. iar in legatura cu menghina , probabil ca o sa fac o improvizatie.
:)

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Re: Evolutia mustelor pe apa

Mesaj de Hell » 23 Aug 2012, 22:14

Vectrex94 scrie:Si daca nu am curent? Pt ca ieri am fost pe un segment de apa unde apa avea max 20-30cm adancime si acolo batea avatul, intre pestisorii iesiti la plaja.
Am incercat cu streamere de culoare alba, unele luate de pe flytying, iar celelalte legate de Gal Zsolt.
aaaaaaa pisica mea...postarea asta imi sta pe OCHI!!!
Nimic personal cu nici unu dintre ei, dar am citit un articol printr-o revista si era prezentat pescuitul la avat cu musca.
Putina informatie si slaba calitativa. Mai bune informatii adunam in doo ore de stat in *** pe un bolovan cu o bere doo in mana.

Curios totusi de streamerele lui Gal Zsolt....stiu ca leaga frumos...faci o poza la ele? Te rog.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Evolutia mustelor pe apa

Mesaj de MuskMd » 23 Aug 2012, 23:18

Zuche scrie: MuskMD - Iti mai multumesc inca odata pentru faptul ca ai rabdare cu mine. :respekt:
O sa incerc sa-mi procur niste monofilament ; astazi am pierdut iar o musca ( dar am prins un clean 8) ), asadar o sa imi cumpar carlige , tensor , ata si foam .. iar in legatura cu menghina , probabil ca o sa fac o improvizatie.
:)
potoleste-te cu multumirile....

la menghina....daca ai o bormasina u mandrina metalica ...te-ai scos.....

Imagine
ring a bell ? :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Scrie răspuns