Creaturi

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
JB
senior
senior
Mesaje: 432
Membru din: 26 Aug 2008, 12:36
Localitate: Timisoara

Re: Creaturi

Mesaj de JB » 09 Dec 2016, 14:37

bob scrie:JB ,my friend vezi ca omu' adica Leo ma cearta grav cind mai opresc la munte cite un pastrav sarit de 25cm,este cel mai corect pescar pe care l-am cunoscut, asa ca nu vorbii aici de etica pescareasca si nu icerca sa bati cimpii cum ca ar spune povesti de adormit copii.Vezi ca omu' are cam 165 de partide pe an daca nu mai bine (spre o zi da ozi nu) ,tu cite ai???????????????????
:))))) Buna dimineata! Da, stiu, corectitudinea intruchipata...mi-au zis si altii :lol1:
Cat despre intrebarea ta, eu nu am atatea partide de pescuit...am decat un job bine platit dar care nu-mi place pentru ca nu ma lasa sa ies prea des la apa :wink: Doar asa de doua ori, doua ori jumate' pe an mai ies si eu la o gherla.

Alte intrebari?
Indubitabil!

bob
senior
senior
Mesaje: 355
Membru din: 06 Apr 2010, 18:04
Localitate: bucuresti

Re: Creaturi

Mesaj de bob » 10 Dec 2016, 12:02

Pai asa va trece viata incet cu job-uri de asteabine platite ,iesiti la pescuit maxim de 2-ua ori pe luna ca doua le stai cu nevasta ca de daca ai bani (CA AI JOB BINE PLATIT) tebuie sa iesi in weekend sa socializezi cu baietii din branse ,cu nevestele etc sa cheltui banii ,cunosc prototipul.Nu frate noi pescuim aproape zilnic nu ne trebuie bani muti avem nevoie de SPIRIT LIBER banii ii facem cum putem ,pentru noi e' weekend in fiecare zi ,stii cti de astia ca tine stiu, profesori in pescuit dupa net si de la televizor ,e plin si forumul asta si Bucurestiul de pescari de duminica de o duminica pe luna iar daca se intimpla rar dar se mai intimpla sa fim pe aceeasi balta nu stiu cum sa fuga sa nu-i vedem evident ca tin lanseta invers .Asa ca stati voi cu job-urile voastre bine platite ca nu-i problema dar nu veniti sa ne dati nou lectii de etica si de pescuit ca e' rusinos.Noi pescuim frate chiar pescuim!!!!!

Avatar utilizator
JB
senior
senior
Mesaje: 432
Membru din: 26 Aug 2008, 12:36
Localitate: Timisoara

Re: Creaturi

Mesaj de JB » 12 Dec 2016, 16:48

Bine, prietene, cum zici tu. Ma bucur ca iesi la pescuit 24/7, fie ca e iarna, ca e vara, ca e liber la pescuit, sau ca e prohibitie. Peste pe masa sa fie :)
Fir intins!
Indubitabil!

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Creaturi

Mesaj de leowb » 21 Dec 2016, 20:09


Mircica.17
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 29
Membru din: 04 Oct 2015, 10:07
Localitate: Buzau

Re: Creaturi

Mesaj de Mircica.17 » 21 Dec 2016, 20:26

bob scrie:Pai asa va trece viata incet cu job-uri de asteabine platite ,iesiti la pescuit maxim de 2-ua ori pe luna ca doua le stai cu nevasta ca de daca ai bani (CA AI JOB BINE PLATIT) tebuie sa iesi in weekend sa socializezi cu baietii din branse ,cu nevestele etc sa cheltui banii ,cunosc prototipul.Nu frate noi pescuim aproape zilnic nu ne trebuie bani muti avem nevoie de SPIRIT LIBER banii ii facem cum putem ,pentru noi e' weekend in fiecare zi ,stii cti de astia ca tine stiu, profesori in pescuit dupa net si de la televizor ,e plin si forumul asta si Bucurestiul de pescari de duminica de o duminica pe luna iar daca se intimpla rar dar se mai intimpla sa fim pe aceeasi balta nu stiu cum sa fuga sa nu-i vedem evident ca tin lanseta invers .Asa ca stati voi cu job-urile voastre bine platite ca nu-i problema dar nu veniti sa ne dati nou lectii de etica si de pescuit ca e' rusinos.Noi pescuim frate chiar pescuim!!!!!
Frustrat esti mai tata !

pehep
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 197
Membru din: 11 Noi 2006, 11:56
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Creaturi

Mesaj de pehep » 28 Dec 2016, 19:35

De ce e frustrat bre ? Ca sta pe balta ?

Bog79
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 14 Sep 2011, 23:45
Localitate: Bucuresti

Re: Creaturi

Mesaj de Bog79 » 13 Feb 2017, 12:46

Si uite asa invie un topic misto, cu certuri intre doi legatori chiar buni de bazaconii :lol:


Avatar utilizator
ady_fly
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 13 Aug 2012, 17:37

Re: Creaturi

Mesaj de ady_fly » 04 Apr 2017, 06:58

Felicitări Leo! Cred că era indicat ca pe lângă captură să ne prezinți și "creatura" ce a dus la prinderea ei.
:respekt:

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Creaturi

Mesaj de leowb » 05 Apr 2017, 09:21

E un Ztub negru ,il vezi pe blog

Scrie răspuns