cleanul - fly vs. spinning

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Re: cleanul - fly vs. spinning

Mesaj de SVF » 25 Noi 2013, 18:26

Clar ca nu ai inteles nimic din ce-am vrut sa zic.Nu stiu daca are rost sa traduc dar o fac.Adica pentru mine,dupa o zi intreaga de dat la spinn,la sfarsit de partida zau ca m-as relaxa vreo ora doua cu un bat de fly la clean.
Dar ceva finut,un single hand pe care trebuia sa-l iau in locul acelui switch.
ps;cum ti-ai dat seama ca nu stapanesc bine spinning-ul la clean? :lol: De fapt nu-l stapanesc la nici o specie,noroc ca-s simpatic si se sinucid aia cand ma vad
:lol:

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: cleanul - fly vs. spinning

Mesaj de leowb » 25 Noi 2013, 18:41

Salut ,eu nu am zis de tine ca nu sti sau ceva de genu .nu sunt in masura sa judec :oops: .......a fost o parere ....ce aru ai pe a tine Citizenix ?poate cine stie ........ :respekt:

Avatar utilizator
citizenics
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 287
Membru din: 21 Noi 2012, 20:33
Localitate: tara lu' peste

Re: cleanul - fly vs. spinning

Mesaj de citizenics » 25 Noi 2013, 19:31

muresul, muresul superior e aproape, gurghiul, bistra, salard si ilva...nu sunt departe.

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: cleanul - fly vs. spinning

Mesaj de tavistan » 25 Noi 2013, 20:29

citizenics scrie:Te gandesti la fly :roll: evident . Din pacate n-am vazut picior de pescar la fly (pe zona mea...)
Pai de unde vrei muscari in tzara lu' peste? :lol: :lol:

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: cleanul - fly vs. spinning

Mesaj de tavistan » 25 Noi 2013, 20:30

citizenics scrie:muresul, muresul superior e aproape, gurghiul, bistra, salard si ilva...nu sunt departe.
moahahahaaaa... acuma am vazut ce comori ai prin zona... mai stai pe ganduri? :)

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: cleanul - fly vs. spinning

Mesaj de leowb » 25 Noi 2013, 20:58

Comori nu gluma.,,,,, :respekt:

agabi
veteran
veteran
Mesaje: 646
Membru din: 26 Mar 2013, 10:35
Localitate: TMures

Re: cleanul - fly vs. spinning

Mesaj de agabi » 26 Noi 2013, 09:36

Comori,poti sa stii...Lipan destul de mult pe apele astea....pastrav pe Ilva,la Lunca Bradului-de fapt Ilva e cel mai sanatos ecosistem dintre apele enumerate;inca se gasesc babeti si grindele(aproape disparuti din Muresul Superior) si pastravi trofeu....Iar clean,revenind la topic,inca mai este destul cu tot braconajul si cu toate balastierele care scurma albia...

Avatar utilizator
citizenics
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 287
Membru din: 21 Noi 2012, 20:33
Localitate: tara lu' peste

Re: cleanul - fly vs. spinning

Mesaj de citizenics » 26 Noi 2013, 19:51

Se pare ca eu si agabi i-am pus gand rau cleanului :mrgreen: Cand eram mic prindeam grindele si babeti cu furculita pe Mures. Acum nu am mai vazut deloc. Culmea, cleanul nu statea deloc sa infig furculita in el. Cred ca de aici am ramas cu o obsesie pt. el....sa-l vad prins cumva :lol:

Avatar utilizator
Tako
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 17 Mar 2013, 11:55
Contact:

Re: cleanul - fly vs. spinning

Mesaj de Tako » 29 Noi 2013, 11:02

Spinning - Un spectacol la care nu poti sa intri, vezi artistul celebru cum paraseste sala si te bucuri ca dai mina cu el.
VS
Fly - Esti spion dupa cortina, imbracat in cortina, te misti ca o cortina, gandesti ca o cortina, traiesti ca o cortina, stai in umbra, nu sunt permise greseli, calculezi pozitia 360 grade, apreciezi distantele, studiezi ce maninca ceilalti spectatori din sala floricele uscate, ude... pui ceva legat de tine in capatul batului de dirijor, adulmeci atent sa simti directia si puterea vantului, te rogi sa nu intervina puterea divina, gasesti locul perfect, cauti echilibrul snurului, lansezi(eu aici continui preventiv cu rugaciunile sa nu intervina divinitatea)si...dupa un moment de liniste, timp in care faci febra musculara la *** de la strinsul din buci, vezi artistul cum elegant se apropie, ia ce ai aruncat si incepe simfonia. Artistul cade teatral pe suprafata apei, lesina, se sufoca, vrea sa scape, a ajuns la tine, izbeste nervos, sfarsitul e aproape, il bati usor pe umar si ii spui prieteneste ca ai glumit si ca o sa mai treci sa glumesti cu el si data viitoare, cu toate ca el nu vrea sa te mai vada niciodata. In final ...ce te costa,promiti ca asa o sa faci, ca nu o sa te vada niciodata, ce... acum te-a vazut? :)
Sa prinzi peste e uman, sa-l eliberezi e divin.
http://braconaj.blogspot.ro/

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: cleanul - fly vs. spinning

Mesaj de MuskMd » 29 Noi 2013, 11:52

:respekt:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Scrie răspuns