ce soluti sau creme se folosesc iarna?

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
alexandru varga
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 292
Membru din: 25 Aug 2006, 04:42
Localitate: deva

ce soluti sau creme se folosesc iarna?

Mesaj de alexandru varga » 25 Noi 2011, 08:48

ce soluti sau creme se folosesc iarna la muste si fir sa nu inghiete?am incercat cu loon cu care dau si vara pe musca uscata dar tine foarte putin 5min.exista solutie special concepute pentru pescuitul de iarna?va multumesc anticipat.

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Mesaj de bradypus » 25 Noi 2011, 19:42

solutia pt fir si musca e sa te duci la pescuit colo ... sti tu... la Mintia... :D

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 25 Noi 2011, 19:54

Exista!! asa cum exista multe modalitati sa arunci bani dejeaba :lol:
Gandeste-te asa:
Aplici solutia, faci vreo 5.6.7.8lnseuri pe apa, apa dilueaza solutia :shock: , deci aplici din nou solutia :twisted: . Peste nu prinzi, frig bagi in tine, medicamentele costa :x . Ramai dezamagit ca nu prinzi nimic asa cum vezi la aia ca prind pe afara :cry: , vinzi echipamentul din cauza ca esti dezamagit :cry: , evident il vei vinde la un pret mai mic. :twisted:
Sau
Insisti, insisti si din nou insisti si te incapatanezi :twisted: si mai tare si mai cumperi o solutie de aia :D . In final prinzi un oblete :twisted: ! Fericire totala, te simti un adevart pescar :lol: . Faci bilantul si ajungi la concluzia ca oblet nenorocit a costat 2 sticlute de solutie, ceva medicamente si o raceala misto :shock:

Avatar utilizator
dumanelutu
senior
senior
Mesaje: 465
Membru din: 30 Dec 2010, 16:38
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de dumanelutu » 25 Noi 2011, 19:57

te sfatuiesc sa stai pe c..u tau, eu stiu un prieten care a tratat doua fire textile cu cele mai ravnite solutii si lea distrus intrucat au inceput sa se rupa ca ata de papiota

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 25 Noi 2011, 20:07

dumanelutu scrie:te sfatuiesc sa stai pe c..u tau, eu stiu un prieten care a tratat doua fire textile cu cele mai ravnite solutii si lea distrus intrucat au inceput sa se rupa ca ata de papiota
Vezi, adauga si asta la ecuatie :lol:
Mai bine iesi si fa casting pe iarba daca tot ai mancarci :wink:

Avatar utilizator
alexandru varga
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 292
Membru din: 25 Aug 2006, 04:42
Localitate: deva

Mesaj de alexandru varga » 25 Noi 2011, 21:40

am incercat si o sa incerc sa prind mereana la nymfa si in iarna trecuta am prins doua merenute mici la nymfa miar place sa am un dril cu o mreana mai rasarita .si la apa calda am dat la nymfa si iarna trecuta daca te intereseaza asa mult.

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 25 Noi 2011, 22:22

alexandru varga scrie:la apa calda am dat la nymfa
Nu zau??!! :shock:
Si ai prins apa calda la nymfa?? :shock:
Bai ce tare esti! :shock:

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 26 Noi 2011, 10:15

Probabil are o termocentrala prin zona... altfel :shock: ... Cat timp functiona ceea din Fantanele (MS) pe maluri si iarna era iarba verde :)) vaporii calzi nu lasau sa se usuce sau sa inghete... dar asta era acu 20 ani, acu' nici gard nu prea mai este ...

Avatar utilizator
alexandru varga
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 292
Membru din: 25 Aug 2006, 04:42
Localitate: deva

Mesaj de alexandru varga » 26 Noi 2011, 19:53

este o termocentrala la Mintia sat si exista un canal pe care curge apa calda si se varsa in mures si se pescuieste in periada rece la gura de varsare in mures si azi am spart ghiata la nymfa cu o merenuta de 800gr si o ruptura la 0,14

_Sanya
veteran
veteran
Mesaje: 551
Membru din: 21 Mar 2005, 12:06
Contact:

Mesaj de _Sanya » 27 Noi 2011, 22:27

adica ai dat ceheste ? :roll:

Scrie răspuns