articol

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Luci
veteran
veteran
Mesaje: 617
Membru din: 07 Iul 2004, 11:53
Localitate: Cluj

Mesaj de Luci » 03 Noi 2004, 09:22

te citez wavedancer : Nu, de fapt ma gindeam de fapt la unul de clasa 4-5 pentru biban si avat si la unul de clasa 7-8 pentru salau.

Pai eu iti recomand ca in cel mai rau caz sa ai clasa#6 pt ca streamerele sunt destul de grele si solicita foarte tare batul... La clasa indicata salaului eu zic sa ii adresezi lui Marios Adrian Dumitru un meil sau o intrebare pe pescarul.com, caci el a mai prins acesti pesti la musca , alte persoane nu cunosc si nici nu am auzit.

Iar pt toti cei ce vor sa isi cumpere bete de musca, asa cum a spus si Petru, e foarte important sa iti iei un bat de calitate ( la un pret bun pt cumparator:) ) in functie de zona unde pescuieste si pestii pe care ii urmareste. Eu am spus , initial, ca nu cheltuiesc mai mult de un milion pe bat, acum insa, am bete de diferite clase si de calitate foarte buna caci m-am dumirit ca banii platiti pe un bat prost sunt bani aruncati. In concluzie, daca vreti un bat bun si vreti informatii si o ghidare corecta, parerea mea , intrebati-l pe Ghimi ( cunoscut ca si salmo pe pescarul.com), el va poate informa cel mai bine , eventual va si poate construi un bat care sa va iasa la un pret foarte bun, din blancuri de firma ( Loomis, Sage, Scott, etc)>Daca nu stiti cine e Ghimi, eu pot sa va spun ca e unul din cei mai buni muscari de la noi alaturi de Ferdy si Bimbi.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 03 Noi 2004, 09:27

Ghimi are user si la noi pe forum - Salmo
poate fi contactat si cu e-mail si cu mesaj privat

Scrie răspuns