2 Streamere făcute din "ce-am găsit prin casă"

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Re: 2 Streamere făcute din "ce-am găsit prin casă"

Mesaj de YoNutzu » 05 Iun 2015, 20:25

acum vad, sunt legate pe carlige normale?

Avatar utilizator
andreifishing
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 21 Feb 2015, 15:27
Localitate: Timișoara/Hațeg/Lugoj

Re: 2 Streamere făcute din "ce-am găsit prin casă"

Mesaj de andreifishing » 05 Iun 2015, 21:52

YoNutzu scrie:acum vad, sunt legate pe carlige normale?
Da, sunt. Nu am găsit prin zonă ceea ce vroiam eu,și astea erau singurele cu tijă lungă disponibile. Hațegul nu prea este dotat pentru Fly Fishing :))
Acum am venit de la pescuit. Foarte slab, atât la streamerele astea cât și la muscă/nimfă. Va fi din ce în ce mai slab pe an ce trece și motivul este destul de clar. Nu am reușit să ajung pe Sibișel, așa cum mi-am propus dar am încercat un alt râu, puțin mai mic. Un râu măcinat efectiv de oameni. Când spun asta mă refer la: braconieri ce deviază apa ca să sece porțiuni, nu s-a populat niciodată dar ai nevoie de permis că de nu ai amendă garantat, se trag lemne cu taful la pădure și când se întâmplă asta apa devine efectiv neagră, moartă.
Nu există niciun interes pentru o administrarea apelor, populare ș.a.m.d ,dar măcar banii de pe permise, ăia unde dracu' se duc!?

YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Re: 2 Streamere făcute din "ce-am găsit prin casă"

Mesaj de YoNutzu » 06 Iun 2015, 10:28

incearca sa nu mai dai nume de ape, locuri, etc., pe forum-uri .... e mai bine asa pentru zonele respective
spre uimirea mea ieri am vazut primul control pe un rau ... sincer m-am bucurat ...
ca si carlige poti folosii si din cele cu ochet de crap

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: 2 Streamere făcute din "ce-am găsit prin casă"

Mesaj de rcorbu » 10 Iul 2015, 10:50

YoNutzu scrie:incearca sa nu mai dai nume de ape, locuri, etc., pe forum-uri .... e mai bine asa pentru zonele respective
spre uimirea mea ieri am vazut primul control pe un rau ... sincer m-am bucurat ...
ca si carlige poti folosii si din cele cu ochet de crap
Sa nu zici ca pe Ialomita !!! :D :D :D

Scrie răspuns