Vorbesc bibanii si nemteste? prima lectie:))

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Vorbesc bibanii si nemteste? prima lectie:))

Mesaj de Ionut the carp » 04 Noi 2007, 17:32

deci cum spuneam....unii ar zice ca exista altii nu :)) :lol: ei bine exista, si nu e mos craciun, e Mathias, despre care multi spuneau ca e un user facut la caternica.

sa revenim :twisted: l'am plimbat putin pe la gostile, in primele 10min reusisem sa prind 2 strapi si 1 bibi, iar Mathias, ptr care stilul "jigging" era ceva necunoscut, prinsese un strap...tananana, apare paznicul cu textul: "n'aveti voie la rapitor daca nu inchiriati barca, nu va suparati pe mine da asta e regula" bn vrem sa inchiriem..."a nu mai sunt de inchiriat...tre sa ma sunati cu 2-3 zile inainte sa rezervati o barca"...hmm, ciudat ptr ca pe acele dale mai erau 3-4 pescari care pescuiau la rapitor si pe care paznicul nu i'a intrebat de sanatate :evil: dar deh ce sa faci cand ai fata de periculos si mai si prinzi peste...si una peste alta ii mai si eliberezi :lol: poate daca tineam strampii aia amarati de 25-30cm poate ma mai lasa sa pescuiesc :lol: :twisted: bun...ne punem in masina si fuga spre gurbanesti poate dam de urmele dintosilor sau a bibanilor cat capacul de WC :twisted: ajunsi acolo parca era piata obor, pescarii unii langa altii sedeau la un "ciocanel" de vorba, si'si mai varau cate o p**a din cand in cand ptr gust :lol: am luat cativa bibani acolo, bineinteles io mai multi :twisted: , majoritatea intre 15-21cm :) mathias a reusit sa prinda cel mai mare biban de cand e aci,21cm, si imi zice ca incepe sa ii placa stilul asta :twisted: buuunn pe la 1 nici o miscare pe gurbanesti, ziceai ca au plecat toti la meci, pestii, pescarii erau acolo-tineau scoru :twisted: :? asa ca in retragere am mai oprit si pe pantelimon unde am prins cativa bibani-mathias a avut o trasatura de a cam ramas blocat :lol: dar la al 2-lea lanseu a reusit sa il prinda pe bibanul infractor, eliberat conditionat pe baza unui drill frumos :D una peste alta i'o placut austriacului :D si sambata viitoare poate dam un asalt la gostile sau la argova >:) :twisted:

Avatar utilizator
OvidiuRus
veteran
veteran
Mesaje: 584
Membru din: 26 Mar 2007, 19:42
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de OvidiuRus » 04 Noi 2007, 17:46

foarte frumos din partea ta ca l-ai dus pe la noi sa vada ce si cum ... felicitari . :)

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 04 Noi 2007, 19:01

Bravo!
cat despre faza de la gostile, nu prea-i mai inteleg pe administratorii de acolo.
au chinuit garla aia de-au obosit-o la maxim...si fac fel de fel de mutre cand e vorba sa pescuiesti; ca sa vin cu barca mea...mi-a spus ca tre sa ne cunoastem...sa mai ne vedem..poate tre sa luam si cina impreuna...

in fine, Ionut next week mereti la argova-frasinet, veti prinde peste.
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Alex_
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 14 Oct 2007, 11:51

Mesaj de Alex_ » 05 Noi 2007, 20:04

Stai ca vine Beria din Pantelimon si-ti spune ca ai pus un prieten mai roscovan sa pozeze pe post de austriac :lol:.

Bravo in special pentru ca i-ai aratat omului ca apocalipsa dupa eugen e tiparita la balaceanca. :lol:

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 05 Noi 2007, 20:56

@alex

stai linistit ca Mathias a luat contanct cu romania, a vazut o particica din "jegul" care e pe aici si a ramas "tampit" la anumite lucruri...la fiecare expresie mai ciudata a fetei lui... ii ziceam: "welcome to romania :lol: " try to make this a routine for u :lol:

Alex_
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 14 Oct 2007, 11:51

Mesaj de Alex_ » 05 Noi 2007, 20:58

Sunt totusi destule balti cu patroni si paznici normali, unde regulile sunt aceleasi ani la rand, dai banii, primesti chitanta si pescuiesti in conditiile de pe bon.

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 05 Noi 2007, 21:03

la argova e altfel? :twisted: las ca il voi duce si la dunare sa se joace cu avatii, io ma voi juca cu mustaciosii :twisted:

Scrie răspuns