visul pescarului de spinning

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 18 Feb 2008, 21:43

Tavi scrie:
shootgun scrie:Daca va fi vre-o data sa-mi creasca aripioare, ele vor duhni a smoala.... :lol:

asta e buna de motto :lol: :lol: :lol:
Tavi, daca vrei poti sa o folosesti...ai binecuvantarea mea...nu cer drepturi de autor... :lol: :lol: :lol:

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 18 Feb 2008, 22:37

Shootgun, spui tu asa - Fario, acuma nu stiu ce sa zic....dar eu sunt ateu.... asa ca pana la proba contrarie.
Uhhhh, din pacate ateismul iti creaza premizele pentru o existenta de dracusor pe lumea ailalta si va fi f greu sa il convingi pe Cel de sus sa nu ti-o ia in nume de rau! Asa ca obisnuieste-te cu cornitele, coditza, furca....hai ca nu e asa de grav! :lol: Chiar si aripile alea de smoala de pot dovedi un atu finalmente pentru ca vei putea trece Aharonul si Mlastina Styx de unul singur, inotand ca pestele, fara ajutorul barcagiului Caron! :lol:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 19 Feb 2008, 00:07

Asta cu: "eu sunt ateu" am auzit-o de multe ori si cred ca a aparut pt ca era, sau inca mai e la moda, sa fi altfel decat ceilaltzi, sa gandesti altfel si sa nu iti fie frica de Cel de sus...Oauu :shock: ... dar multzi dintre asazisi "atei" la necaz si nevoie invoca divinitatea cu ochii belitzi spre cer.
Deh, om muri si om vedea cine are dreptate... :lol:

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 19 Feb 2008, 00:16

Adelin, te las pe tine sa invoci ce vrei tu, cu ochii beliti unde vrei tu...Nu incerc sa fiu la moda si nici diferit fata de ceilalti, vreau doar sa fiu eu insumi... Chestiunea asta am mai discutat-o cu cineva, drept pentru care topicul a fost inchis... Iti recomand sa arunci o privire, poate te lamuresti...
http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... c&start=20

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 19 Feb 2008, 00:46

Nu ma refeream la tine si chiar te rog sa fi tu insutzi, sa fi fals chiar e pacat.Un ateu e mai curat decat un crestin prefacut.Eu am zis ca sunt mulzti care se dau atei pt ca "suna interesant" si vor sa atraga atentzia.
Am pomenit eu numele tau?! :roll:
Ultima oară modificat 19 Feb 2008, 11:14 de către Adelin, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 19 Feb 2008, 00:59

Nu ai pomenit numele meu dar eram singurul ateu in discutie...era normal sa ma simt... :oops:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 19 Feb 2008, 08:24

Nu am urmarit cu atentzie topicul, sory.

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 19 Feb 2008, 13:08

Pentru toti cei ce se declara atei cititi povestioara de mai jos ca sa vedeti ca Prea Bunul gaseste la toate o rezolvare!

:lol: :lol:
Un ateu se plimba prin padure minunandu-se de frumusetile naturii:
- Ce copaci impresionanti! Ce rauri cristaline! Ce animale frumoase!
La un moment dat, in timp ce se relaxa, omul aude in spatele lui zgomote ciudate. Cand se intoarce vede un urs ca-n povesti: mare, frumos, sanatos si cu pofta de mancare. Ingrozit, ateul o ia la fuga, insa ursul avea conditie fizica asa ca il urmeaza constiincios... Tipul era atat de ingrozit incat la un moment dat se impiedica si cade. Ursul il apucase deja de un picior asa ca omul, paralizat de frica, racneste:
- Doamneeee!!!. In secunda urmatoare, timpul se opri, ursul ingheta in pozitia in care se afla, padurea ramase neclintita si o lumina se revarsa din cer. Tipul, socat, auzi o voce:
- Mi-ai negat existenta toata viata, le-ai explicat si altora ca sunt un mit, ai pus toata creatia Mea pe seama intamplarii cosmice... vrei acum sa te salvez? Pot eu sa te consider credincios cu adevarat?
Ateul se uita fix in lumina si raspunse:
- As fi ipocrit sa iti cer brusc sa ma consideri credincios, dar poate ai reusi intr-un fel sa devina ursul crestin?
- Foarte bine. raspunse vocea. Lumina disparu, zgomotul padurii reveni.
Ursul il elibera din ghearele sale, isi impreuna labele din fata si spuse:
- Doamne, binecuvinteaza aceste bucate. Amin.

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 19 Feb 2008, 13:10

Fario_nebunu scrie:Pentru toti cei ce se declara atei cititi povestioara de mai jos ca sa vedeti ca Prea Bunul gaseste la toate o rezolvare!

:lol: :lol:
Un ateu se plimba prin padure minunandu-se de frumusetile naturii:
- Ce copaci impresionanti! Ce rauri cristaline! Ce animale frumoase!
La un moment dat, in timp ce se relaxa, omul aude in spatele lui zgomote ciudate. Cand se intoarce vede un urs ca-n povesti: mare, frumos, sanatos si cu pofta de mancare. Ingrozit, ateul o ia la fuga, insa ursul avea conditie fizica asa ca il urmeaza constiincios... Tipul era atat de ingrozit incat la un moment dat se impiedica si cade. Ursul il apucase deja de un picior asa ca omul, paralizat de frica, racneste:
- Doamneeee!!!. In secunda urmatoare, timpul se opri, ursul ingheta in pozitia in care se afla, padurea ramase neclintita si o lumina se revarsa din cer. Tipul, socat, auzi o voce:
- Mi-ai negat existenta toata viata, le-ai explicat si altora ca sunt un mit, ai pus toata creatia Mea pe seama intamplarii cosmice... vrei acum sa te salvez? Pot eu sa te consider credincios cu adevarat?
Ateul se uita fix in lumina si raspunse:
- As fi ipocrit sa iti cer brusc sa ma consideri credincios, dar poate ai reusi intr-un fel sa devina ursul crestin?
- Foarte bine. raspunse vocea. Lumina disparu, zgomotul padurii reveni.
Ursul il elibera din ghearele sale, isi impreuna labele din fata si spuse:
- Doamne, binecuvinteaza aceste bucate. Amin.
Era mai potrivi la sectiunea bancuri.....

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 19 Feb 2008, 13:13

Pai sa stii ca de acolo am si luat-o in ideea ca poate am o sansa sa te convertesc la credinta! :lol:

Scrie răspuns