visul pescarului de spinning

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

vise, vise si iar vise

Mesaj de taicanoe » 18 Noi 2007, 17:40

S'altare și bunăstare !

Avatar utilizator
Dornea Ionut
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 09 Iul 2006, 20:40
Localitate: Ploiesti / Prahova
Contact:

Mesaj de Dornea Ionut » 19 Noi 2007, 18:01

Asa mai merge fratilor.....
Trage, sigur, si vara, si iarna la copca, si pe ape tulburi si pe cele limpezi... Si poti, cred, sa te uiti si la marime.... :lol:
Messenger: dorneai
Mail: dorneai@yahoo.com

In rest, va... fir intins si peste-n punga...
Ca sa iti dai seama cat de prost esti, trebuie sa gandesti totusi putin ;)

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 06 Feb 2008, 09:44

Mai oaeni buni
Nu il mai invidiati pe acel pescar amazonian cu chip de zeu si eficacitate germana. Nu va ganditi ca in timp ce el prinde somni, tipati, piranha etc e posibil (de fapt foarte probabil) ca nevasta-sa sau amanta sa il insele bine mersi cu unul mai urat, mai prost pescar dar care are mai mult timp sa stea sa ii faca poftele? :lol: :lol:
Chiar asa...de ce credeti ca a prinde peste dupa peste e maximum de fericire? Poate ca omul ala iese pe Amazon ca sa uite de unele necazuri din viata personala (poate e somer, alcoolist, inselat, da rateuri la ridicarea cricului etc). Stiti voi cuim se zice - nu ai noroc la peste, ai bafta in dragoste! Grea optiune, nu? :evil:

braconieru
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 17
Membru din: 25 Apr 2007, 18:54
Localitate: pop_leordeni
Contact:

Mesaj de braconieru » 06 Feb 2008, 13:01

vijelie ce-ti mai place sa omori lumea :P si am vazut eu ca te lauzi numai cu firci cum le-am luat pe alea pe 24 decembrie la balta fara nume :))

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 18 Feb 2008, 20:15

Mai intai am plans,cand m-am gandit cat de saraci suntem noi(fiecare intelege ce vrea)dar apoi am ras,omul e mort,e in rai,acolo o sa ajungem si noi,cei de pe acest site.Bucurati-va fratilor,ala e locul cu verdeata(cum zice popa) si apa(cum vrem noi).Aleluia :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 18 Feb 2008, 20:32

Daca va fi vre-o data sa-mi creasca aripioare, ele vor duhni a smoala.... :lol:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 18 Feb 2008, 20:46

shootgun scrie:Daca va fi vre-o data sa-mi creasca aripioare, ele vor duhni a smoala.... :lol:

asta e buna de motto :lol: :lol: :lol:

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 18 Feb 2008, 20:53

Shoot,ce palaria mea vorbesti,crezi ca ne bifeaza careva acolo pestii prinsi si eliberati(in geanta)?Ca daca e asa,miroase,miroase a...uh :twisted:

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 18 Feb 2008, 21:10

Pentru Ilie si ShotGun,
Desigur cand Preabunul va decide ca e timpul sa ne cheme la el in Imparatie, vom fi si noi pescarii chemati in fata Lui sa dam seama pentru pacatele noastre. Pe talgerul "demonic" o sa vedem zvarcolindu-se sute, mii de pestisori subdimensionati, sau crapi, salai prinsi in prohibitie, pastravi luati in zone interzise (aici ma recunosc eu din pacate... :headbash: ), ca sa nu mai zic de "pacatosii" cu carbid, dinamita (pentru care jupanul Dante va gasi o bolgie in Iadul sau din Divina Comedie :lol1: ) . Iar pe talerul divin al balantei vor sta zeci, sute, la unii mii de pesti eliberati, alevini adusi spre populare din propria initiativa, pesti si alte animale salvate de braconieri. La mine mai puneti si o broasca mare verde de Snagov pe care am eliberat-o din gura unui sarpe de apa, dand cu un lemn in el) si zeci de albine si alte insecte scoase din apa, o mierla gasita in latz la Busteni si eliberata etc. Toate animalele astea sper eu sa spuna intr-un glas "E baiat bun! in Rai cu el!"
Sper ca si la mine dar si la voi toti pescarii de pe forum sa conteze mai mult talerul pozitiv si sa nu ajungem nici unul dracusori.... :cooler:

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 18 Feb 2008, 21:41

Fario, acuma nu stiu ce sa zic....dar eu sunt ateu.... asa ca pana la proba contrarie... :cooler:

Scrie răspuns