Universitatea de agronomie Cluj-Napoca

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Pose
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 148
Membru din: 19 Noi 2006, 14:14

Universitatea de agronomie Cluj-Napoca

Mesaj de Pose » 22 Oct 2009, 20:49

Nu stiu daca am postat in locul potrivit dar sper sa fie ok. Pt ce am postat? Sunt student la facultatea de Silvicultura anul I si vreau sa cunosc pescarii de rapitori din cadrul facultatii si nu numai . As fi incantat sa am ceva discutii de pescuit cu acestia, sau sa organizam o intalnire undeva, sa ne si cunoastem cu ocazia asta.Am tot intrebat prin facultate dar nu mi sa oferit un raspuns concret si m-am gandit ca aici ar fi locul potrivit.Multumesc anticipat pt intelegere.
daca ma gasesti singur pe o insula pustie.....inseamna ca am plecat la pescuit

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 23 Oct 2009, 17:46

si yo am intrat acolo la faculta acu 2 ani dar am renuntat :( mai greu iti gasesti parteneri de spinning in propria scoala...is o specie mai rara...

Pose
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 148
Membru din: 19 Noi 2006, 14:14

Mesaj de Pose » 23 Oct 2009, 19:36

ma intristeaza sa aud acest lucru, dar oricum speranta moare ultima, lucrul elementar al unui pescar. Pentru toate exista un inceput, or fi oameni prea antisociali sau rusinosi... sau doar secretosi nu stiu dar inca sper sa gasesc pe cineva...ca sincer ma omoara timpul liber din facultate...vreau activitate!:))
daca ma gasesti singur pe o insula pustie.....inseamna ca am plecat la pescuit

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 23 Oct 2009, 20:09

Ooo pai inseamna ca o duceti bine daca ai timp liber in faculta :bere: O sa gasesti, daca nu te apuci si meri singur ca mine...sau...ar mai fii o schema: sa "corupi" un preten si sa il convingi sa se apuce de spinning...yo asa am facut :wink:

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 23 Oct 2009, 20:10

Sau...yo in locul tau as fii la femei pe Piezisa toata ziua...si in camine...oioi :D

Pose
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 148
Membru din: 19 Noi 2006, 14:14

Mesaj de Pose » 23 Oct 2009, 21:04

pai fetele deja le'am testat ca sunt din cluj zona o cunosc foarte bine, iar de corupt am corupt ceva prieteni...dar sti cand i'am dus odata in noiembrie la pescuit...au renuntat toti :). Am gasit intre timp cu cine sa ies duminica va tin la curent ce si cum a fost. Ms
daca ma gasesti singur pe o insula pustie.....inseamna ca am plecat la pescuit

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 24 Oct 2009, 19:04

Aa pai i o schema si cu "coruptu" asta: i duci in primele 2-3 partide in conditii optime, adica vreme buna, specii accesibile( clean, stiuca) si in locuri unde de obicei se prinde :wink: ...Daca duci pe un incepator pe Somes, pe ploaie si vant ca sa prinda avat atunci mai greu sa faci pe cineva sa se apuce de spinn...

horiavd
senior
senior
Mesaje: 300
Membru din: 03 Mai 2004, 14:10
Localitate: de regula, pe vreo apa...

Re: Universitatea de agronomie Cluj-Napoca

Mesaj de horiavd » 24 Oct 2009, 20:39

Pose scrie:Nu stiu daca am postat in locul potrivit dar sper sa fie ok. Pt ce am postat? Sunt student la facultatea de Silvicultura anul I si vreau sa cunosc pescarii de rapitori din cadrul facultatii si nu numai . As fi incantat sa am ceva discutii de pescuit cu acestia, sau sa organizam o intalnire undeva, sa ne si cunoastem cu ocazia asta.Am tot intrebat prin facultate dar nu mi sa oferit un raspuns concret si m-am gandit ca aici ar fi locul potrivit.Multumesc anticipat pt intelegere.
Pentru orice problema studentii din anul 1 Silvic sa contacteze decanul de an!!!! :D :D

ROCKI92002
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 119
Membru din: 26 Apr 2007, 19:13
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de ROCKI92002 » 08 Dec 2009, 14:08

Anul I la EFS si mai si pescuiesc!

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 08 Dec 2009, 14:11

ce inseamna EFS?

Scrie răspuns