unde dai si unde crapa

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

Re: unde dai si unde crapa

Mesaj de pensionaru » 23 Mar 2012, 20:09

g30rg3 scrie:nu prea am stiut sa il gatesc, ca s-a intarit al dracu de ziceai ca-i talpa de galos :lol: :lol: :lol:
Prin 2008 nici eu nu am stiut cum sa gatesc una bucata pampers prinsa pe Siret aval de Pascani la un jig. Am crezut ca e un caz izolat dar dupa cateva minute au inceput sa curga zeci de asemenea exemplare la suprafata apei care mergeau foarte bine la poppere :lol: .
Pentru consumatorii de peste din apele patriei le doresc numai sanatate si noroc!
"Cand vulturii sunt tacuti,papagalii incep sa trancaneasca"

filip_pescuitorul
senior
senior
Mesaje: 305
Membru din: 17 Feb 2012, 11:37

Re: unde dai si unde crapa

Mesaj de filip_pescuitorul » 13 Apr 2012, 21:52

Prin 2009 un pescar pe lacul Vidraru a agatat la lingurita rotativa un...cadavru uman! A chemat omul potera si era corpul unei femei la care criminalul legase un bolovan maaare cu sarma! S-a aflat ca fusese o prostituata ucisa de clientul ei de la care luase ceva sai ii facuse ceva. Nici prin cap nu ii trecuse la criminal ca cineva va gasi victima la nici o luna dupa scufundare! Uite ca e bun si pescuitul la ceva...mai ajuti politia, procuratura, se mai solutioneaza dosare cu autor necunoscut.... :D

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: unde dai si unde crapa

Mesaj de SF » 14 Apr 2012, 01:17

Asta cu cadavru imi aminteste de armata......
Faceam instructie pe malu Muresului , la iesirea din Targu Mures , exersam aruncarea cu grenada cu niste ghiulele de fier ruginit, da caporalu pauza , si care pe unde , unii sar pe tigari , altii sug pe ascuns dintr-o vodca , un tiganush merge sa se pishe in Mures .
Baga un urlet si vine speriat catre noi:
- Dom sergent , m-am pishat pe una......
- Bai tigane , iar v-ati drogat cu pasta de dinti , ca de cand ati venit de pe obiectiv si ati invatat faza.....
- Nu dom sergent , veniti sa...
- Dom sergent ,raportez , ii cam palid tiganu , si pe deasupra ii martor , nu stiti ca il apuca cantarile despre Jesus in fiecare sambata , asta nu bea......
- Bai Niggere (porecla mea in armata, cu doua saptamani inainte de a intra am mers in statiune ca sa-mi incarc bateriile :lol: , si am cam stat la soare de eram negru bine ) , pe tine cine te-o intrebat , nu-ti ajunge cat ai bobinat astazi ?

Intre timp ne apropiem de mal si constatam ca intradevar pocaitul de etnie rroma avea dreptate , se vedea niste dinti si nasu unei femei , era acoperita cu un strat subtire de mal fin de la viitura si asta cum s-o pishat o maturat cu jetu namolu si s-o trezit cu dinti aia rangind la el de o scapat un urlet animalic !

Am aflat dupa aia din ziar , era una care s-o aruncat de pe un pod mai sus , din motive amoroase , ziceau .

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: unde dai si unde crapa

Mesaj de kleniacul » 14 Apr 2012, 21:43

Ieri am fost la o balta de salau cu un alt pescar,forumist si el ,foarte bun pescar de rapitor,ne asezam pe prag,el simte un tac,dupa o jumatate de ora de pescuit in gol, inteapa si aduce incet-incet la mal un chinez de 6-7 kg,mort.Acum pot sa spun ca la el trage si pestele de pe lumea cealalta,nu doar pestii vii.Nu a vrut sa faca poze cu marea captura si s-a lasat convins foarte usor sa-l elibereze,dar din pacate pestele nu a supravietuit :lol1:

S.G. DRILL
veteran
veteran
Mesaje: 685
Membru din: 07 Mar 2012, 20:14
Localitate: Tulcea

Re: unde dai si unde crapa

Mesaj de S.G. DRILL » 14 Apr 2012, 21:57

filip_pescuitorul scrie:Prin 2009 un pescar pe lacul Vidraru a agatat la lingurita rotativa un...cadavru uman! A chemat omul potera si era corpul unei femei la care criminalul legase un bolovan maaare cu sarma! S-a aflat ca fusese o prostituata ucisa de clientul ei de la care luase ceva sai ii facuse ceva. Nici prin cap nu ii trecuse la criminal ca cineva va gasi victima la nici o luna dupa scufundare! Uite ca e bun si pescuitul la ceva...mai ajuti politia, procuratura, se mai solutioneaza dosare cu autor necunoscut.... :D
de azi jur ca nu mai dau nicio data la rotativa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
cine stie ce o sa prind si eu :respekt: :respekt: :respekt:

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: unde dai si unde crapa

Mesaj de Adi G » 15 Apr 2012, 10:01

dupa vreo treijde gume japoneze pierdute.... ne-am apucat de curatzenie :lol: :lol: :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=h3tQldFH ... yzQ5bac3go

112foc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 180
Membru din: 23 Noi 2011, 13:22
Localitate: bucuresti

Re: unde dai si unde crapa

Mesaj de 112foc » 15 Apr 2012, 10:12

kleniacul scrie:Ieri am fost la o balta de salau cu un alt pescar,forumist si el ,foarte bun pescar de rapitor,ne asezam pe prag,el simte un tac,dupa o jumatate de ora de pescuit in gol, inteapa si aduce incet-incet la mal un chinez de 6-7 kg,mort.Acum pot sa spun ca la el trage si pestele de pe lumea cealalta,nu doar pestii vii.Nu a vrut sa faca poze cu marea captura si s-a lasat convins foarte usor sa-l elibereze,dar din pacate pestele nu a supravietuit :lol1:
ai fost cumva la Dragoiesti?

pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

Re: unde dai si unde crapa

Mesaj de pensionaru » 15 Apr 2012, 10:29

Adi G scrie:dupa vreo treijde gume japoneze pierdute.... ne-am apucat de curatzenie :lol: :lol: :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=h3tQldFH ... yzQ5bac3go

Interesante "capturile". :respekt:
"Cand vulturii sunt tacuti,papagalii incep sa trancaneasca"

S.G. DRILL
veteran
veteran
Mesaje: 685
Membru din: 07 Mar 2012, 20:14
Localitate: Tulcea

Re: unde dai si unde crapa

Mesaj de S.G. DRILL » 15 Apr 2012, 17:13

SF scrie:Asta cu cadavru imi aminteste de armata......
Faceam instructie pe malu Muresului , la iesirea din Targu Mures , exersam aruncarea cu grenada cu niste ghiulele de fier ruginit, da caporalu pauza , si care pe unde , unii sar pe tigari , altii sug pe ascuns dintr-o vodca , un tiganush merge sa se pishe in Mures .
Baga un urlet si vine speriat catre noi:
- Dom sergent , m-am pishat pe una......
- Bai tigane , iar v-ati drogat cu pasta de dinti , ca de cand ati venit de pe obiectiv si ati invatat faza.....
- Nu dom sergent , veniti sa...
- Dom sergent ,raportez , ii cam palid tiganu , si pe deasupra ii martor , nu stiti ca il apuca cantarile despre Jesus in fiecare sambata , asta nu bea......
- Bai Niggere (porecla mea in armata, cu doua saptamani inainte de a intra am mers in statiune ca sa-mi incarc bateriile :lol: , si am cam stat la soare de eram negru bine ) , pe tine cine te-o intrebat , nu-ti ajunge cat ai bobinat astazi ?

Intre timp ne apropiem de mal si constatam ca intradevar pocaitul de etnie rroma avea dreptate , se vedea niste dinti si nasu unei femei , era acoperita cu un strat subtire de mal fin de la viitura si asta cum s-o pishat o maturat cu jetu namolu si s-o trezit cu dinti aia rangind la el de o scapat un urlet animalic !

Am aflat dupa aia din ziar , era una care s-o aruncat de pe un pod mai sus , din motive amoroase , ziceau .
ombre, de azi inainte,ma voi usura numai in petul de 2 litri,pe care il voi varsa acasa in wc :respekt: :respekt: :respekt:

Avatar utilizator
gabitoi
veteran
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 31 Aug 2009, 19:46
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: unde dai si unde crapa

Mesaj de gabitoi » 31 Mar 2013, 16:49

Eu ca sa fiu sincer,pescuiam acum vreo 2 ani pe Marea Neagra in zona Sulina .Lansez , astept,firul se tensioneaza, intep si dupa un dril de aproximativ jumatate de ora scot la suprafata un ditamai submarinul rusesc K-141 cu echipaj cu tot.Pacat ca nu m-au lasat sa fac poze cu captura, ca, cica ar fi secret.Dar daca nu ma credeti va dau telefonul lui Putin sa va confirme el.
Asta e ............
:headbash:
Am invatat ca oricum ai taia, orice lucru are doua fete.

Scrie răspuns