Super balta in Bihor

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 30 Oct 2007, 10:22

vali, voi cu permisul vizat la Alesd, puteti pescui si pe apele din CJ? Sau aveti permis si acolo si dincolo?
cu permis de la Livada se poate pescui pe Tileagd? sau e musai permis de la Alesd?
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 30 Oct 2007, 19:13

cu permis de la Livada se poate pescui pe Tileagd? sau e musai permis de la Alesd?


pt partea asta pot sa iti raspund si eu, sper sa nu se supere Vali. Raspunsul este DA!
TEAM ATOM

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 31 Oct 2007, 09:58

multumesc. a 2-a intrebare era pt. oricine are o informatie sigura :wink:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 31 Oct 2007, 12:20

Adi_ scrie:vali, voi cu permisul vizat la Alesd, puteti pescui si pe apele din CJ? Sau aveti permis si acolo si dincolo?
cu permis de la Livada se poate pescui pe Tileagd? sau e musai permis de la Alesd?
Adi ,sincer sa fiu eu pescuiesc si in CJ ( foarte putin de fapt)cu permisul de Alesd si putin imi pasa daca e OK sau nu pt. ca nu ma consider vre-un raufacator sau braconier atita timp cit sunt membru al unei asoc. legal constituite in RO. :twisted: + ca mai am si permis de APR Ilfov unde sunt membru activ nu pasiv ca in AJVPS.
Sper ca la anu sa se reglementeze odata pt. totdeauna cu pescuitul sportiv pe tot cuprinsul tarii asa cum e normal.
La a 2-a intrebare ti-a raspuns adi 777 si e mai in masura ca mine pt. ca e bihorean.
Oricum ceea ce fac baietii de la Livada e de laudat si ar trebui ca si alte asoc. private din tara sa ia exemplul lor.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 31 Oct 2007, 12:57

vali, daca ar fi asa simplu, atunci as putea pescui si eu pe Alesd cu permisul de TM, nu? :)
sper si eu ca de la anu' sa se ne simtim ca acasa, in orice judet :)
daca nu, imi fac si eu permis si la Livada, mai ales pt. Alesd.
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 31 Oct 2007, 17:25

Adi_ scrie:vali, daca ar fi asa simplu, atunci as putea pescui si eu pe Alesd cu permisul de TM, nu? :)
sper si eu ca de la anu' sa se ne simtim ca acasa, in orice judet :)
daca nu, imi fac si eu permis si la Livada, mai ales pt. Alesd.
Vedem pina la anu ce mai inventeaza "Jiji prietenul pescarilor" :twisted: si pe urma ne orientam.
Oricum baietii de la Livada fac treaba buna si au si permisul maiieftin ca la AJVPS Bihor. :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 31 Oct 2007, 18:06

valistrati scrie:
Adi_ scrie:vali, daca ar fi asa simplu, atunci as putea pescui si eu pe Alesd cu permisul de TM, nu? :)
sper si eu ca de la anu' sa se ne simtim ca acasa, in orice judet :)
daca nu, imi fac si eu permis si la Livada, mai ales pt. Alesd.
Vedem pina la anu ce mai inventeaza "Jiji prietenul pescarilor" :twisted: si pe urma ne orientam.
Oricum baietii de la Livada fac treaba buna si au si permisul maiieftin ca la AJVPS Bihor. :wink:
Aia e clar. Cu Nelu te-ai mai intalnit ?
TEAM ATOM

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 31 Oct 2007, 18:58

Nu din pacate dar vorbim destul de des la tel.
Sper sa facem o partida impreuna cit mai curind,poate chiar la Livada sa-i doborim recordul lui Mihai Vargics. :wink: :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 31 Oct 2007, 19:20

valistrati scrie:Nu din pacate dar vorbim destul de des la tel.
Sper sa facem o partida impreuna cit mai curind,poate chiar la Livada sa-i doborim recordul lui Mihai Vargics. :wink: :wink:

Sper si eu sa bagam o partida odata .Pai eu chiar in ziua aia as cam fi vrut sa merg la Livada, initial am programat iesirea la Semian si pana l-a urma ne-am dus acolo. Am avut o presimtire chiar i-am zis la prietenu', ca e posibil sa manance somnu. In fine imi pare tare rau ca nu m-am dus, m-am ofticat rau de tot :cry:
TEAM ATOM

dinu profesoru
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 18 Mar 2007, 15:57
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 31 Oct 2007, 19:54

@vali
salut Vali,ia intreaba-l pe Nelu cum sta cu lectiile,numa ce ne-am intors din Delta dar pe acolo a cam luat lectii...cit despre recordul lui Mihai am sa-ti arat ceva cind vii pe aici...pina atunci fir intins

Scrie răspuns