Stiuci + 10.

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 16 Ian 2010, 18:16

Asa o fi ca prea zici cu foc :lol: Mi-am zis si eu parerea.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: :)

Mesaj de SF » 17 Ian 2010, 00:48

ReMuSL scrie: pe o balta pazita si cu reguli stricte, .
Pai si cit costa o pescuiala pe balta aia ?

pikekiller
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 17 Ian 2010, 19:21
Localitate: satu mare

Mesaj de pikekiller » 17 Ian 2010, 19:37

initial nu am vrut sa intervin, dar fiind in perfecta cunostiinta de cauza si asistand la capturile lui Peter (ma refer la stiucile over 10) precizez urmatoarele:

- stiucile mentionate NU au fost prinse pe balta Santimreu. De fapt toata tevatura asta este doar in scopul de a dezinforma si de a trimite puzderia de fraieri la Santimreu ca oricum nu vor prinde asa ceva niciodata acolo.
:D
- stiucile au fost capturate pe o balta din ungaria (de fapt un brat mort al somesului) locatie pe care nu o voi divulga tocmai pentru a nu crea o presiune inutila asupra locului. Amandoua exemplarele au fost capturate la pestisor (rosioara mare in spetza). Bratul fiind foarte lung, se achita o taxa de pescuit la paznic dupa care pescuiesti din barca intrucat malul este foarte accidentat si plin de copaci si buturugi. Stiucile au fost capturate s-a iesit la mal cu ele unde au fost ascunse in tufe dupa care la plecare s-au recuperat si au ajuns pe masa de bucatarie :D (no offense una as fi tinut si eu, m-ai ales ca locul permite retinerea unui exemplar de rapitor peste 5 KG ) :wink:

Asa ca incetati cu discutiile cu AJVPS, regulamente etc. cine il stie pe Peter cunoaste ca niciodata nu ar spune unde pescuieste si mai ales unde are capturi. :twisted:
Mai ales daca va uitati in poze din nici una nu recunosti locatia exacta unde au fost facute :D
Mare smecher Peter asta asa ca nu puneti botu. :respekt:

Avatar utilizator
Rapala Man
veteran
veteran
Mesaje: 662
Membru din: 26 Apr 2009, 19:45
Localitate: Tg Mures

Mesaj de Rapala Man » 17 Ian 2010, 19:40

pikekiller scrie:initial nu am vrut sa intervin, dar fiind in perfecta cunostiinta de cauza si asistand la capturile lui Peter (ma refer la stiucile over 10) precizez urmatoarele:

- stiucile mentionate NU au fost prinse pe balta Santimreu. De fapt toata tevatura asta este doar in scopul de a dezinforma si de a trimite puzderia de fraieri la Santimreu ca oricum nu vor prinde asa ceva niciodata acolo.
:D
- stiucile au fost capturate pe o balta din ungaria (de fapt un brat mort al somesului) locatie pe care nu o voi divulga tocmai pentru a nu crea o presiune inutila asupra locului. Amandoua exemplarele au fost capturate la pestisor (rosioara mare in spetza). Bratul fiind foarte lung, se achita o taxa de pescuit la paznic dupa care pescuiesti din barca intrucat malul este foarte accidentat si plin de copaci si buturugi. Stiucile au fost capturate s-a iesit la mal cu ele unde au fost ascunse in tufe dupa care la plecare s-au recuperat si au ajuns pe masa de bucatarie :D (no offense una as fi tinut si eu, m-ai ales ca locul permite retinerea unui exemplar de rapitor peste 5 KG ) :wink:

Asa ca incetati cu discutiile cu AJVPS, regulamente etc. cine il stie pe Peter cunoaste ca niciodata nu ar spune unde pescuieste si mai ales unde are capturi. :twisted:
Mai ales daca va uitati in poze din nici una nu recunosti locatia exacta unde au fost facute :D
Mare smecher Peter asta asa ca nu puneti botu. :respekt:
fara suparare, mai bine nu interveneai 8) 8) 8)

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 17 Ian 2010, 19:41

deja o dati in lambada... povestea asta a inceput sa semene cu cea a Elodiei... :roll:

pikekiller
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 17 Ian 2010, 19:21
Localitate: satu mare

Mesaj de pikekiller » 17 Ian 2010, 19:51

imi cer scuze daca am destramat atatea vise si lumea isi ascutea deja carligele de la voblere ca sa mearga la Santimreu :lol: din partea mea n-au decat sa mearga si sa prinda la Santimreu stiuci de 10+ 8)
Am vrut doar sa fac putina lumina si sa limitez cheltuielile oamenilor cu niste deplasari inutile la Santimreu, unde oricum nu vor prinde asa ceva niciodata.
Cei care cunosc balta stiu despre ce vorbesc :wink:

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Mesaj de nasolu » 17 Ian 2010, 20:35

Nu stiu de ce am impresia ca v-a scapat porumbelul si acum vreti s-o dregeti.. :)

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Mesaj de fishi » 17 Ian 2010, 20:36

pikekiller scrie:initial nu am vrut sa intervin, dar fiind in perfecta cunostiinta de cauza si asistand la capturile lui Peter (ma refer la stiucile over 10) precizez urmatoarele:

- stiucile mentionate NU au fost prinse pe balta Santimreu. De fapt toata tevatura asta este doar in scopul de a dezinforma si de a trimite puzderia de fraieri la Santimreu ca oricum nu vor prinde asa ceva niciodata acolo.
:D
- stiucile au fost capturate pe o balta din ungaria (de fapt un brat mort al somesului) locatie pe care nu o voi divulga tocmai pentru a nu crea o presiune inutila asupra locului. Amandoua exemplarele au fost capturate la pestisor (rosioara mare in spetza). Bratul fiind foarte lung, se achita o taxa de pescuit la paznic dupa care pescuiesti din barca intrucat malul este foarte accidentat si plin de copaci si buturugi. Stiucile au fost capturate s-a iesit la mal cu ele unde au fost ascunse in tufe dupa care la plecare s-au recuperat si au ajuns pe masa de bucatarie :D (no offense una as fi tinut si eu, m-ai ales ca locul permite retinerea unui exemplar de rapitor peste 5 KG ) :wink:

Asa ca incetati cu discutiile cu AJVPS, regulamente etc. cine il stie pe Peter cunoaste ca niciodata nu ar spune unde pescuieste si mai ales unde are capturi. :twisted:
Mai ales daca va uitati in poze din nici una nu recunosti locatia exacta unde au fost facute :D
Mare smecher Peter asta asa ca nu puneti botu. :respekt:
Si tu esti un mare mincinos..

pikekiller
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 17 Ian 2010, 19:21
Localitate: satu mare

Mesaj de pikekiller » 17 Ian 2010, 20:43

voi sa fiti sanatosi...si spor la prins stiuci de 10 + la Santimreu.

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Mesaj de rine » 17 Ian 2010, 20:43

matisaj cu atza alba :lol:

Scrie răspuns