Stiuci + 10.

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 15 Ian 2010, 00:26

razvan m. scrie:Ala de la Mc Donald e ceva specie de cod. :)
cod? nooo mi-a spus mie sefa de tura: e Tuna-xxx :))))))))) :lol:
dormeau in ghete, puteau fi si sosete flaushate prajite in ou, ca tot tuna-xxx imi zicea :lol:
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 15 Ian 2010, 01:07

Tuna-xxx e un e fel de salau de pe Pandora?! :roll: cica se prinde intr-un mod mai putzin obisnuit.Bastinasii Naa'vi isi baga coada in apa si se leaga la dorsala pestelui care iese pe mal fara drill...oamenii insa ca sa se poata bucura de un Mc'xxx poaspat tre' sa renuntze la slip si sa astepte....muscatura se simte foarte clar in tot corpul, ca un fulger , Tuna-xxx lovind intotdeauna cu putere "naluca". :cry:
Imagine
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: :)

Mesaj de SF » 15 Ian 2010, 02:17

ReMuSL scrie:
Am fost impreuna cu Peter Micula la aceea partida.S-au prins in ziua aceea 4 stiuci, nu 3 cum scrie in articol. Cele doua mari, precum si doua in jur de 3-4 kg. Cea de 12,300 si una mai mica la pestisor viu, celelalte doua la spinerbait. Stiuca mai mare am luat-o acasa, la portbagaj (cum le place unora sa spuna) pentru ca a inghitit ancora si era ranita, si Peter oricum vroia demult un trofeu( am dat capul la preparat). Celelalte stiuci au fost duse de la Santimreu la noi in SM, pe o balta frumoasa de langa Carei, Barnot. Este o balta concesionata de niste amici din Carei, o balta salbatica de o frumusete rara, cu paza buna unde stiam ca stiucile vor fi pazite de "fomisti". In aceasta balta am adus multe exemplare frumoase, atat stiuci cat si crapi( la crap ne descurcam mai bine :D, am "populat" si cateva exemplare de peste 20 kg) din baltile salbatice pe care pescuim,pentru ca , cum cred ca stiti toti, la baltile asociatiilor, AGVPS-ului etc, cam bate vantul in materie de paza, daca nu chiar paznicii baga cate o plasa.
Cit costa bonu pa balta asta concesionata !

De ce mergeti pa salbatice daca aveti balta voastra ?

Incredibil !

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Mesaj de fishi » 15 Ian 2010, 08:38

ovidiu scrie:
razvan m. scrie:Ala de la Mc Donald e ceva specie de cod. :)
cod? nooo mi-a spus mie sefa de tura: e Tuna-xxx :))))))))) :lol:
dormeau in ghete, puteau fi si sosete flaushate prajite in ou, ca tot tuna-xxx imi zicea :lol:
Pestele de la Mc Donalds este ,,polock'' o specie de cod.

kiritzu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 13 Ian 2010, 09:16
Localitate: Timisoara

Mesaj de kiritzu » 15 Ian 2010, 10:37

''luseru'' este adi chiritoiu patron si administrator al lacurilor cornesti care a facut mai mult pentru pescuitul sportiv decit tu capturi de mirlite intr-o viata.unde am fost? ocupat sa opresc braconaju si sa ingineresc o stiuca de 20 kg in conditii de captivitate, pe linga project de 1,5 mil euro de repopulare a salaului in apele noastre .bai inteligentule....

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 15 Ian 2010, 10:45

kiritzu scrie:''luseru'' este adi chiritoiu patron si administrator al lacurilor cornesti care a facut mai mult pentru pescuit sportiv decit tu capturi de mirlite intr-o viata.unde am fost? ocupat sa opresc braconaju si sa ingineresc o stiuca de 20 kg in conditii de captivitate, pe linga project de 1,5 mil euro de reintroducer a salaului in apele noastre .bai inteligentule....
pe mine m-ai pierdut de data asta !

cu´i te adresezi si de ce atita nversunare caci bag sema ca esti cam nou nout pe forum ( doo mesaje mari si late ) deci nu cre ca ai polite de plati sau mai stiu io...

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Mesaj de fishi » 15 Ian 2010, 11:00

kiritzu scrie:''luseru'' este adi chiritoiu patron si administrator al lacurilor cornesti care a facut mai mult pentru pescuitul sportiv decit tu capturi de mirlite intr-o viata.unde am fost? ocupat sa opresc braconaju si sa ingineresc o stiuca de 20 kg in conditii de captivitate, pe linga project de 1,5 mil euro de repopulare a salaului in apele noastre .bai inteligentule....

Am si eu doua intrebari:

1)Unde e stiuca asta si daca exista vreo fotografie a ei.
2) Repopulare a salaului in apele noastre...care ape si ale cui ale noastre?

kiritzu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 13 Ian 2010, 09:16
Localitate: Timisoara

Mesaj de kiritzu » 15 Ian 2010, 11:05

http://img15.imageshack.us/img15/9241/p1012880.jpg
exemplarul acesta l-am pierdut la inundatii prins intr-un calugar .am ajuns la 17 kg pina acum .din pacate nu am poze pina in aprilie dupa ce le schimb bazinele de crestere.
apele noastre , sa fiu mai precis vom incepe cu jud.Timis .daca totul merge bine anul viitor vin cu poze/filmari de la prima populare, nu de alevini ci de pixuri de un an.
http://img508.imageshack.us/img508/1710/p1012881.jpg
sa nu generez alte discutii, injurii si jigniri, nu am cintarit-o dar puteti compara , eu am 1,85 si 113 kg si nu o tin cu mina intinsa ci lipita de piept( :wink: )

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Mesaj de fishi » 15 Ian 2010, 11:14

Superba dar nu are mai mult de 12 -13kg.Felicitari cu popularile ,judetul Timis inseamna ape publice ,sau?

PS.Avea si burtika plina

kiritzu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 13 Ian 2010, 09:16
Localitate: Timisoara

Mesaj de kiritzu » 15 Ian 2010, 11:28

publice , da , Timis , Mures , Birzava. Si eu cred ca tot pe-acolo este 11-13 kg
kuintautti pur si simplu am fost indignat de atitudinea si textul scris de acest individ .care? stie el .Sincer cred ca astfel de atitudine nu are ce cauta pe un forum civilizat , ma mir ca domnii moderatori au permis un astfel de limbaj.In ceea ce ma priveste probabil va fi si ultima postare si citire pentru ca indiferent de forumuri si de postari nu se ajunge decit la aceeasi cearta generala, jigniri si injurii .
Un an nou plin de impliniri si sperante si un fir cit mai intins tuturor pescarilor !!!

Scrie răspuns