Stiuci + 10.

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
XquiZZiT
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 226
Membru din: 15 Mai 2007, 19:40
Localitate: Rusko
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 17 Ian 2010, 20:48

pikekiller scrie:initial nu am vrut sa intervin, dar fiind in perfecta cunostiinta de cauza si asistand la capturile lui Peter (ma refer la stiucile over 10) precizez urmatoarele:

-

In sfarsit am aflat cine era vizitatorul din umbra care urmarea topicul asta timp de 10 pagini. Acu intr-un final s-a hotarat sa isi faca un user si sa ne scoata pe toti din bezna. Io m-am scos, avionu' e mai ieftin pana la Budapesta decat pana la Santimreu. Stiuci 10+ here I come!!!!!!
Decat sa-ti fie rau, mai bine sa-ti fie bine!!!

My Videos , My Photos

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Mesaj de rine » 17 Ian 2010, 20:54

XquiZZiT scrie:
pikekiller scrie:initial nu am vrut sa intervin, dar fiind in perfecta cunostiinta de cauza si asistand la capturile lui Peter (ma refer la stiucile over 10) precizez urmatoarele:

-

In sfarsit am aflat cine era vizitatorul din umbra care urmarea topicul asta timp de 10 pagini. Acu intr-un final s-a hotarat sa isi faca un user si sa ne scoata pe toti din bezna. Io m-am scos, avionu' e mai ieftin pana la Budapesta decat pana la Santimreu. Stiuci 10+ here I come!!!!!!
adu si niste stiuci cu tine ca sa vii la sigur :lol:

Avatar utilizator
storm fish
veteran
veteran
Mesaje: 853
Membru din: 07 Sep 2007, 20:19

Mesaj de storm fish » 17 Ian 2010, 22:40

pikekiller scrie:voi sa fiti sanatosi...si spor la prins stiuci de 10 + la Santimreu.
M-ai facut curios...cred ca bag si eu o tura-n zona aia. :lol: :lol: :lol:
Santimreu....pregateste-te :lol: :lol:
la fiecare sedinta de pescuit invat cate ceva.....

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 17 Ian 2010, 22:44

Le e teama ca vin flamanzii astia de pe rapitori.ro sa ii lase fara stiucile lor capitale, care nu mai sint. :?

Stati linistiti, ca nu ne intereseaza stiucile voastre. Oricum, va uram pofta buna !
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 18 Ian 2010, 01:30

pikekiller scrie:initial nu am vrut sa intervin, dar fiind in perfecta cunostiinta de cauza si asistand la capturile lui Peter (ma refer la stiucile over 10) precizez urmatoarele:

- stiucile mentionate NU au fost prinse pe balta Santimreu. De fapt toata tevatura asta este doar in scopul de a dezinforma si de a trimite puzderia de fraieri la Santimreu ca oricum nu vor prinde asa ceva niciodata acolo.
:D
- stiucile au fost capturate pe o balta din ungaria (de fapt un brat mort al somesului) locatie pe care nu o voi divulga tocmai pentru a nu crea o presiune inutila asupra locului. Amandoua exemplarele au fost capturate la pestisor (rosioara mare in spetza). Bratul fiind foarte lung, se achita o taxa de pescuit la paznic dupa care pescuiesti din barca intrucat malul este foarte accidentat si plin de copaci si buturugi. Stiucile au fost capturate s-a iesit la mal cu ele unde au fost ascunse in tufe dupa care la plecare s-au recuperat si au ajuns pe masa de bucatarie :D (no offense una as fi tinut si eu, m-ai ales ca locul permite retinerea unui exemplar de rapitor peste 5 KG ) :wink:

Asa ca incetati cu discutiile cu AJVPS, regulamente etc. cine il stie pe Peter cunoaste ca niciodata nu ar spune unde pescuieste si mai ales unde are capturi. :twisted:
Mai ales daca va uitati in poze din nici una nu recunosti locatia exacta unde au fost facute :D
Mare smecher Peter asta asa ca nu puneti botu. :respekt:
Mai tentativa , cine te crezi , cine esti , si ce doresti inafara de a drege o situatie care voi a-ti facut-o , si anume ca v-ati impuscat singuri in picior ! :lol:

Zi mai bine cum ii cu balta aia a voastra pe care o umpleti din furat din alte parti , zi si mie cit ii bonu de zi ! Dati chitanta sau la negru !

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 07 Feb 2010, 21:09


exemplarul acesta l-am pierdut la inundatii prins intr-un calugar .am ajuns la 17 kg pina acum .din pacate nu am poze pina in aprilie dupa ce le schimb bazinele de crestere.
apele noastre , sa fiu mai precis vom incepe cu jud.Timis .daca totul merge bine anul viitor vin cu poze/filmari de la prima populare, nu de alevini ci de pixuri de un an.

sa nu generez alte discutii, injurii si jigniri, nu am cintarit-o dar puteti compara , eu am 1,85 si 113 kg si nu o tin cu mina intinsa ci lipita de piept( :wink: )[/quote]



interesante poze ... nu stiu daca ai 1,85m .... daca ai... "la mai mare" nu halesc faza cu 17 kile ... daca a avut doar 10 kile a avut un 110-120cm depinde de apa si de hrana... daca avea 17 kile era la 130-140cm ceeace pica din start chiar si cu inaltimea ta de 1,85. Mai este faza cu manutele tale... ai un handicap? mainile sunt anormal de mici si ciudate... am ramas uimit de cat de ciudata este mana sprijinita pe piciorul tau... este de-a dreptul anemica ...distrofica. Dar ce stiu eu... poate ochiul meu de fotograf a incheput sa ma insele. In rest... fire zbuciumate !!!
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 07 Feb 2010, 21:11

shootgun scrie:sa-i f.u.t ma.... astia ai nostrii se chinuie sa o faca pe maimuta aia de Ruxandra sa-i lase iarna la rapitor, din barca... da cica nu.... ca deranjeaza crapu... adevaru e ca le e frica ca prind spinnerii crapi mai mari ca craparii... :lol:

fratica...pe Roxana nu ai cum sa o convingi ca nu intelege fenomenul... ea nu vede decat dintr-un singur unghi...si acela este orientat spre buzunarul ei. :lol: :twisted: :lol: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 07 Feb 2010, 21:52

Nici carasul cu care dadeau nu e in dimensiunea legala... saracu... :D
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 07 Feb 2010, 22:17

vijelie scrie:
shootgun scrie:sa-i f.u.t ma.... astia ai nostrii se chinuie sa o faca pe maimuta aia de Ruxandra sa-i lase iarna la rapitor, din barca... da cica nu.... ca deranjeaza crapu... adevaru e ca le e frica ca prind spinnerii crapi mai mari ca craparii... :lol:

fratica...pe Roxana nu ai cum sa o convingi ca nu intelege fenomenul... ea nu vede decat dintr-un singur unghi...si acela este orientat spre buzunarul ei. :lol: :twisted: :lol: :twisted:
stiu mai Vali... asta e treaba veche...ii stiu pe astia de la doripesco de prin '97.... nu avem ce face... ca si cetateanu pe care l-ai citat, cum spuneam mai sus, si daca iti dau o tigara, o fac cu nadejdea ca le pasezi inapoi un pachet intreg...

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 07 Feb 2010, 23:08

dupa mine le-as dinamita toate bazinele si astfel as popula oltul :twisted: dar asta in lumea virtuala :wink: Roxana este o draguta in felul ei... se straduieste sa fie draguta in felul ei. Probabil ca asta a fost educatia pe care a primit-o .... o educatie apucatoare ... rapace.... fiecare cu stilul lui de viata. Eu stiu una si buna de la bunicu "zgarcenia face casa buna cu paguba" chiar daca acum au bani... acestia nu le tin loc si de viata fericita sau prieteni... in secunda 01 in care nu ii vor mai avea...adio prieteni :wink:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Scrie răspuns