Si daca pleci in Delta, nu uita:

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
grecu
veteran
veteran
Mesaje: 1665
Membru din: 21 Iul 2005, 22:21
Localitate: tg mures

Mesaj de grecu » 06 Sep 2011, 22:04

minim 1 sau 2 parteneri de pescuit !
Nu termin o relatie cu o femeie pana nu o vizitez in trei locuri !

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Mesaj de modigliani » 06 Sep 2011, 22:10

Desanchi scrie: Eu cred ca e... aceeasi experienta :wink:
Din pacate nu am avut placerea sa ne intalnim decat o singura data la pescuit .

Din fericire ne-am propus s-o facem de cat mai multe ori pe an de-aici incolo .

Din ce-am acumulat amandoi in timp despre pescuit in Delta ....... merg "legat la ochi " oriunde si oricand in Delta cu ...... "Deltaicul" Liviu , noul si bunul meu prieten , convins fiind ca am un bun partener de pescuit , pregatit cu tot ce este nevoie pentru orice situatie neprevazuta intalnita prin acele locuri . Imi place sa consider ca reciproca , din punctul sau de vedere , este perfect valabila .

Concluzia ( chiar daca contextul ne-a purtat inspre off topic ) este ca :

Luati-va-n Delta chiar mai multe decat considerati de cuviinta ca v-ar putea trebui . Paradoxal , toate aceste bagaje , ..... de fapt , ..... trebuiesc sa fie cat mai putine cu putiinta .

Enjoy !

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 06 Sep 2011, 22:11

sherbamont scrie:Asteptam si replica Pictorului.......se pregateste Deltaic(de altfel ambii cu experienta in Delta Dunarii)
:lol: :lol: :lol:
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Mesaj de modigliani » 06 Sep 2011, 22:20

melculbeat scrie:
sherbamont scrie:Asteptam si replica Pictorului.......se pregateste Deltaic(de altfel ambii cu experienta in Delta Dunarii)
:lol: :lol: :lol:
Marius , nu-mi place deloc cum tratezi subiectul . Fa cu mine ce consideri si ce ai chef , dar zambareti penibili in contextul in care Liviu ( Deltaic ) ar putea cunoaste Delta sau nu ...... nu-si au loc ! Eventual considera ca ar merita , pe plaja asta a discutiei , in loc de zambareti ...... niste emoticoane cu ..... "soldati in pozitie de drepti , pentru onor inainte " !!! Putini oameni atat de pasionati de Delta , cu atat de mult iesiri / an ( 12 - 17 chiar ! ) , denotand sportivitate in pescuit ...... mi-a fost dat sa intalnesc pe maluri de ape .

Chiar nu merita "ironia" ta . Eu ..... poate . Datorita superficialitatii mele din postari sau din orice alte considerente vrei . Insa repet : EL NU ! Ar putea da lejer lectii de " Delta " multora de pe oriunde ........

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 06 Sep 2011, 22:29

nu am apucat sa comentez si postarea lui desanchi, care mi se pare chiar rautacioasa si deplasata pentru acest topic. dar o fac acum. nu stiu cine este liviu. cit despre deltaic, tot respectul. din ceea ce a scris pe forum, omul pare veritabil. probabil, are cele mai pertinente postari despre delta si, in acelasi timp, cele mai generoase, ca si informatie.
alte comentarii nu vreau sa fac, doar aminteste-ti ce imi spuneai in iarna, la beri, cind iti arata poze din delta :wink:
mai departe, s-auzim de bine :)
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

sherbamont
veteran
veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Noi 2009, 11:21
Localitate: bucuresti

Mesaj de sherbamont » 06 Sep 2011, 22:40

Desanchi scrie:
sherbamont scrie:Asteptam si replica Pictorului.......se pregateste Deltaic(de altfel ambii cu experienta in Delta Dunarii)
Eu cred ca e... aceeasi experienta :wink:
e bine ca te ascunzi in spatele unui desanchi sau degeaba sau mai stiu cum si emiti pareri.Pictoru sau Deltaic sunt persoane diferite.ii cunosc pe amandoi si ambii au experienta in Delta.Dar cum zicea Nea Marin din Bailesti foaie verde loboda,gura lumii sloboda.

Desanchi
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 27 Aug 2011, 23:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Desanchi » 06 Sep 2011, 22:43

Inseamna ca m-am inselat :wink:

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 06 Sep 2011, 22:47

si ca sa fiu si ontopic!
ia-ti un prieten, da' prieten! cineva pe care te poti baza in situatii limita!
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Mesaj de grizzly » 06 Sep 2011, 23:08

putin on-topic: in delta ma duc pentru stiuca. singurele lucruri pe care le verific de 1000 de ori daca le-am luat sunt irlandezele si dolingerurile. plus telefonul de rigoare la contactul din Murighiol.

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 06 Sep 2011, 23:27

grizzly scrie:putin on-topic: in delta ma duc pentru stiuca. singurele lucruri pe care le verific de 1000 de ori daca le-am luat sunt irlandezele si dolingerurile. plus telefonul de rigoare la contactul din Murighiol.
desi in delta, lumea se duce pentru stiuci, cele mai placute surprize, le-am avut cu salaul. avatul si bibanul, au fost pentru salvarea unor iesiri. asa ca, e bine sa fii pregatit pentru orice...dar nu in mod exagerat :wink:
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Scrie răspuns