salau la nisip :)

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 13 Mar 2007, 19:23

eu nu cred ca a zis-o cu rautate Dan... a fost mai mult o afirmatie venita din uimirea fata de namila dl-ui Cristi...zic eu...

@ petre-BERTI

petre-BERTI = petre german ?
daca da, am vazut ca aveti "mana" in alegerea locurilor de pescuit (din ce exemplare sunt pe site) si capatanosul asta e doar un "milestone" in portofoliul echipei. La mai mare ;).
Respect!

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 13 Mar 2007, 20:10

Cred ca s-a rugat ceva de el sa iasa afara pt poza:D
Bine macar ca poate vreodata si altcineva de pe aici o sa poata sa il prinda.


Felicitari!!!!
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

razvan cristescu
veteran
veteran
Mesaje: 773
Membru din: 15 Feb 2006, 22:28
Localitate: Timisoara

Mesaj de razvan cristescu » 13 Mar 2007, 20:16

Ce ustensile au fost folosite la prinderea monstrului?Sa stim si noi...

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 13 Mar 2007, 22:09

Acu ca e vedeta asta nu raspunde pe forum ! Va zic io !
Lanseta AllStar Titanium ( cam biciusca ... dar rapida ! , self made ! ) Slider 3' pearl carlig ( cel mai ieftin din mag ) Matzuo 9g , textil ( nu stiu ce grosime e dar era nr 3 ) Stroft ( aprox 0.15 ) , mul Daiwa TD S 2000 .
Drill epuizant ... 15 max 20 sec ... cum ia bagat grip-ul in gura i-a sarit carligu' ( ba tata cand e scris sa fie al tau ... sare singur in barca ! )
Personal mi-a venit rau cand l-am vazut ( pana atunci m-am luptat cu doua namile de 35 respectiv 20 de ... cm ) asa ca nu cred ca vre-ti sa auziti ce a fost la gura mea pana cand ... supriza i-a dat drumu' fara ezitare ( io personal nu cred ca ma induram sa nu-l vad zambind pe perete cu ... buzele alea groase . Off mama iar m-apuca pandaliile cand ma gandesc ce animal a luat bestia ! Da ... e tot acolo asa ca ... mai sper ! )
PS
Cum pe sectiunea APR nu am acces scriu aici intre muritorii de rand ! Stiti cum e unii poate ... altii doar citesc ce poate ailatii ( doar "marele maestru " Dan are loje in APR ...ca de ... stie boer Gyorg pe cine sa agate ( sportiv nu cu japca !) ) !
Mentionez pt Vali ca Maca ( Cristi ) facea parte din aia ( stii tu care ! ) 21 de pescari care stiu cum se prind salai da-ia ( nu ca APR-istii n-ar sti ( teoretic ! ) cum ! ) ! Apropo ... concentrati fiind pe salaii de pe V.A. ne-am trezit (o eroare de comunicare ( hard imbatranit si cu piese rusesti )) in postura de colegi de ... suferinta pe baricada vecina (nu adversa ..sper ! ). Ba tata macar de aveam rezervate locurile alea de pe lista voastra intr 8 si 13 ( cu toate titlurile de glorie implicite !) mai intelegeam !. Tradare! Tradare ! ... Da s-o stim si noi ! Ca atare Vali nu prea pot sa revin de unde nu am plecat ( suna suficient de logic !) ... ci cel mult pot sa nu raman ! ... unde n-am intrat ( in mod voluntar ) ! Acu nu c-am fi nimerit rau da singurul nostru scop era ... doar mercantil !
PS II
Nu tata ! NU ! Contrar asteptarilor unora Malin nu e implicat ( dar cred ca mustaceste ca-l mananca in *** si pa-la) !

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 13 Mar 2007, 22:53

ce ma esti invidios ?
sau te-a urechiat "cineva" si hopa mitica ? :lol:

Dan Iercosan
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 17 Mar 2005, 17:01

Mesaj de Dan Iercosan » 14 Mar 2007, 08:41

[quote="Bogdan_Alex"]eu nu cred ca a zis-o cu rautate Dan... a fost mai mult o afirmatie venita din uimirea fata de namila dl-ui Cristi...zic eu...

Corect: Vali, Petre nu era nicio rautate. Intamplarea a facut ca Macabelus sa ne-arate dihania tocmai in topicul lui Vali. Doar ne cunoastem cu totii...

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 14 Mar 2007, 08:46

Misu ca sa nu stricam topicul oamenilor
poti deschide un topic nou tata
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 14 Mar 2007, 09:27

ar fi mai productiv sa incheiem discutia deocamdata pe forum despre acest subiect si vom discuta pt a lamuri neintelegerile ce au stat la baza
multumesc pt intelegere
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 14 Mar 2007, 11:52

bai fratilor din poveste o dam in diverse :evil: cine are de comentat aiurea sa isi faca topicul lui :evil: in cazul asta nu se mai merita sa povestim partidele :evil: :oops: :evil:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
dan popa
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 01 Dec 2006, 09:33
Localitate: Focsani , Vrancea

Mesaj de dan popa » 14 Mar 2007, 21:51

Asa salau am mai vazut la Adjud (balta costisa) in 1994 cand nu aveam mobil cu camera foto si nici internet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Oricum e fain :wink: :wink: :wink:

Scrie răspuns