pescuit pe neajlov

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
voicucatalin_2007
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: 30 Oct 2007, 17:47

pescuit pe neajlov

Mesaj de voicucatalin_2007 » 14 Noi 2008, 16:49

merge cineva maine pe neajlov la un peste?
Masina am eu,deci asta nu va fi o problema.Singura problema este ca nu am mai fost niciodata pe acest rau si nu stiu nici sa ajung dar chiar daca as ajunge nu stiu nici un loc de pescuit care sa dea rezultate.
Daca vrea cineva sa mearga sa dea un tel sau beep pe nr:0746.331.042-catalin
o zi buna si FIR INTINS TUTUROR PESCARILOR

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 26 Noi 2008, 17:07

Incearca aici :)

http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... &start=160

si fir intins :) poate ne auzim la un telefon sau ne vedem pe balta "rau" :D
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

andreiii
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 16 Mar 2009, 22:46

Mesaj de andreiii » 16 Mar 2009, 23:22

va salut.am fost azi la pescuit pe neajlov... :D mai bine zis o incercare.pescuiesc pe neajlov de prin 93.am inceput cu undita si am ajuns inevitabil sa dau dupa rapitor :D .prin 98 se prindea salau il mai vedem..dar acuma nici nu mai stiu cum arata.am fost in vara cu barca in cautare de noi locuri.am plecat de la calugareni si am mers pana la comana.Super zona ..rezervatie naturala...am ramas uimit ca asa aproape de bucuresti se gaseste asa ceva.am ajuns intr-un loc numit Fantana cu nuc.un loc pe care-l frecventam de copil,dar prindeam carasi la mana prin papura...(eram si eu prin der lipitori) :lol: in fine...am avut cateva capturi frumoase la lingurita..cumatra si-a scos capul la iveala abea dupa 3 partide.Un rau cu mofturi dar si cu rerzultate.ce sa mai spun decat fir intins :D

bebe13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Feb 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bebe13 » 17 Mar 2009, 09:06

andreiii scrie:va salut.am fost azi la pescuit pe neajlov... :D mai bine zis o incercare.pescuiesc pe neajlov de prin 93.am inceput cu undita si am ajuns inevitabil sa dau dupa rapitor :D .prin 98 se prindea salau il mai vedem..dar acuma nici nu mai stiu cum arata.am fost in vara cu barca in cautare de noi locuri.am plecat de la calugareni si am mers pana la comana.Super zona ..rezervatie naturala...am ramas uimit ca asa aproape de bucuresti se gaseste asa ceva.am ajuns intr-un loc numit Fantana cu nuc.un loc pe care-l frecventam de copil,dar prindeam carasi la mana prin papura...(eram si eu prin der lipitori) :lol: in fine...am avut cateva capturi frumoase la lingurita..cumatra si-a scos capul la iveala abea dupa 3 partide.Un rau cu mofturi dar si cu rerzultate.ce sa mai spun decat fir intins :D
poti sa dai mai multe detalii, cum se ajunge, pe unde se intra pe balta, daca poti ajunge cu masina?

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de feugen » 09 Mai 2009, 21:32

Am fost astazi pe Neajlov cu o bolo de 5m folosind viermusi in ac si pentru nadit. Nu am avut nicio prezentare. Am vazut o multuime de cleni de toate dimensiunile. La pluta se pescuia greu de tot din pricina vegetatiei (matasea broastei) ce curgea din abundenta in toate straturile apei. Cred ca ma voi profila in calitate de incepator la muscarit... la inceput cu scule ieftine cumparate din Metro.

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 13 Mai 2009, 00:05

ShokTu scrie:Incearca aici :)

http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... &start=160

si fir intins :) poate ne auzim la un telefon sau ne vedem pe balta "rau" :D
pai bine bre ascunzi naluca si nu ascunzi locul :) . Naluci am cacalau...cu zonele bune stam mai prost. cred ca iti pot localiza aproape toti clenii aia une i-ai prins , din fericire nu ma mai duc p-acolo ca a ajuns ca pe magheru.

Fir intins si happy C&R

Scrie răspuns