Pescuit de neuitat la stiuca

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 06 Mar 2011, 09:43

multumesc pt promtitudinea cu care ai raspuns. E chiar bine si chiar daca e in zona buc, o sa incerc sa ajung acolo :wink:

mircea pancu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 24
Membru din: 10 Oct 2010, 13:21
Localitate: deva

Mesaj de mircea pancu » 06 Mar 2011, 12:03

rosu r. scrie:O sa se deschida in jur de 1 aprilie dar regulamentul si taxele si toate alea o sa fie disponibile cam intro saptamana .
Bravo baieti. Ma bucur sa aud ca au ajuns pe maini bune cumetrele. Astept detalii despre balta.

Avatar utilizator
CataZander
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 132
Membru din: 19 Aug 2008, 09:41
Localitate: Timisoara/Deva

Mesaj de CataZander » 06 Mar 2011, 17:02

Cam departe s-au mutat cumetrele dar daca le va fi mai bine asta e tot ce conteaza!

Avatar utilizator
bogdan_mihu
senior
senior
Mesaje: 441
Membru din: 14 Iun 2010, 19:58
Localitate: deva

Mesaj de bogdan_mihu » 07 Mar 2011, 08:54

ma bucur ca sunt pe maini bune stiucile si ca au ajuns intr-o balta calumea, "acvariu-ul" era cam neincapator pt superbele exemplare cred ca am sa le duc doru dar cine stie poate o-m ajunge si pe la bucuresti

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 07 Mar 2011, 23:40

Dar de lacul din Tineretului de ce nu mai ziceti nimic? E in buricul capitalei si are stiuca de macar 2-3 kile, desi pica rar la undita. Si taxa in 2010 era de 20 lei parca....fara sa te oblige la C&R, din contra! Daca te vedeau ca eliberezi stiuka aveai interdictie de a mai veni pe lac....asa mi s-a spus de pescarii de pe mal!

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 08 Mar 2011, 12:50

Fario_nebunu scrie:Dar de lacul din Tineretului de ce nu mai ziceti nimic? E in buricul capitalei si are stiuca de macar 2-3 kile, desi pica rar la undita. Si taxa in 2010 era de 20 lei parca....fara sa te oblige la C&R, din contra! Daca te vedeau ca eliberezi stiuka aveai interdictie de a mai veni pe lac....asa mi s-a spus de pescarii de pe mal!
Pacat:(( stiucile ajuta la pastrarea unui ecosistem sanatos

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 10 Mar 2011, 20:46

luci_t scrie:
Fario_nebunu scrie:Dar de lacul din Tineretului de ce nu mai ziceti nimic? E in buricul capitalei si are stiuca de macar 2-3 kile, desi pica rar la undita. Si taxa in 2010 era de 20 lei parca....fara sa te oblige la C&R, din contra! Daca te vedeau ca eliberezi stiuka aveai interdictie de a mai veni pe lac....asa mi s-a spus de pescarii de pe mal!
Pacat:(( stiucile ajuta la pastrarea unui ecosistem sanatos
Asa e, dar patronul in afara de bani nu are si altele...minte de exemplu. Cica marlitele mananca crapcenii cat palma si il saracesc!

idibacus
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 17
Membru din: 06 Oct 2009, 14:39

.

Mesaj de idibacus » 28 Apr 2011, 19:59

:idea: Mai mircea pancu

:D :D :D STIUCILE astea au fost pozate, cand s-a scos cu navodul pestele din balta nr. 2 de la Aurel Vlaicu. Personal am fost acolo si chiar eu am dus 2 asemanatoare acasa, cunoscandu-ma cu d-l Senegean, din Simeria (administratorul baltii)

Mai mai. Ce pescari ne dam cate unii :lol: :lol: :lol:

mircea pancu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 24
Membru din: 10 Oct 2010, 13:21
Localitate: deva

Re: .

Mesaj de mircea pancu » 29 Mai 2011, 21:06

idibacus scrie::idea: Mai mircea pancu

:D :D :D STIUCILE astea au fost pozate, cand s-a scos cu navodul pestele din balta nr. 2 de la Aurel Vlaicu. Personal am fost acolo si chiar eu am dus 2 asemanatoare acasa, cunoscandu-ma cu d-l Senegean, din Simeria (administratorul baltii)

Mai mai. Ce pescari ne dam cate unii :lol: :lol: :lol:
Cred ca vorbesti in totala necunostinta de cauza...sau vrei doar sa te bagi in seama pe forum...
Domnul Senegean? N-am auzit de dansul, eu la Vlaicu merg de 3 ani cel putin de 2 ori/luna asa ca...iar daca vrei intradevar informatii despre "ce pescari ne dam cate unii" ai face bine sa te informezi inainte de a scoate "porumbei" pe gura.
By the way, tu sti cand au fost scoase cu navodul din balta 2?
Si inca ceva, nu cred ca intereseaza pe cineva ce ai dus tu acasa, pune astfel de informatii pe alte site-uri sau forum-uri, poate vei avea succes mai mare.

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Mesaj de viorel. » 21 Iun 2011, 23:50

am citit n sshpe mii de pagini degeaba
reclama
de kk o

Scrie răspuns