Pescuit de neuitat la stiuca

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 05 Mar 2011, 16:53

rosu r. scrie:Lasa ca nu scapa de daunatori . stiucile astea vor ajunge intr-o balta unde vor trai mult si bine ca si pesti ptr C&R .
Pur si simplu nu mai are omu unde sa le tina si sa le intretina .
abia astept sa le vizitez :twisted:

mircea pancu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 24
Membru din: 10 Oct 2010, 13:21
Localitate: deva

Mesaj de mircea pancu » 05 Mar 2011, 22:51

pikeman scrie:
rosu r. scrie:Lasa ca nu scapa de daunatori . stiucile astea vor ajunge intr-o balta unde vor trai mult si bine ca si pesti ptr C&R .
Pur si simplu nu mai are omu unde sa le tina si sa le intretina .
abia astept sa le vizitez :twisted:
Sti cumva domnu pikeman pe unde au ajuns? Intreb, ca presimt ca mi se va face un foarte mare dor de ele cat de curand.

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Mesaj de kleniacul » 06 Mar 2011, 00:08

mircea pancu scrie:
pikeman scrie:
rosu r. scrie:Lasa ca nu scapa de daunatori . stiucile astea vor ajunge intr-o balta unde vor trai mult si bine ca si pesti ptr C&R .
Pur si simplu nu mai are omu unde sa le tina si sa le intretina .
abia astept sa le vizitez :twisted:
Sti cumva domnu pikeman pe unde au ajuns? Intreb, ca presimt ca mi se va face un foarte mare dor de ele cat de curand.
Au ajuns pe linga Bucuresti unde un tip vicios le asteapta sa fete,pentru a se zgii la ele.Dupa ce fata devin suple si matasoase,adica fotogenice,si le vom admira papind linguri si voblere in regim numai c/r.Daca va spun mai mult va trebui sa va ucid.Si eu abia astept sa se deschida balta la pescuit si atunci vom sti toti.

mircea pancu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 24
Membru din: 10 Oct 2010, 13:21
Localitate: deva

Mesaj de mircea pancu » 06 Mar 2011, 01:05

kleniacul scrie:
mircea pancu scrie:
pikeman scrie: abia astept sa le vizitez :twisted:
Sti cumva domnu pikeman pe unde au ajuns? Intreb, ca presimt ca mi se va face un foarte mare dor de ele cat de curand.
Au ajuns pe linga Bucuresti unde un tip vicios le asteapta sa fete,pentru a se zgii la ele.Dupa ce fata devin suple si matasoase,adica fotogenice,si le vom admira papind linguri si voblere in regim numai c/r.Daca va spun mai mult va trebui sa va ucid.Si eu abia astept sa se deschida balta la pescuit si atunci vom sti toti.
Macar sti care-i balta? E frumoasa? Cat este de mare(hectare)? Adancimi? Ce populatie de peste mai are acolo? Taxe si sistem de pescuit (c&r, pescuit din barca, etc)
Ar fi bune niste informatii de genu...chiar daca-i pe langa Bucuresti, asa departe de noi :( .

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Mesaj de kleniacul » 06 Mar 2011, 08:34

mircea pancu scrie:
kleniacul scrie:
mircea pancu scrie: Sti cumva domnu pikeman pe unde au ajuns? Intreb, ca presimt ca mi se va face un foarte mare dor de ele cat de curand.
Au ajuns pe linga Bucuresti unde un tip vicios le asteapta sa fete,pentru a se zgii la ele.Dupa ce fata devin suple si matasoase,adica fotogenice,si le vom admira papind linguri si voblere in regim numai c/r.Daca va spun mai mult va trebui sa va ucid.Si eu abia astept sa se deschida balta la pescuit si atunci vom sti toti.[/quote
Macar sti care-i balta? E frumoasa? Cat este de mare(hectare)?
Adancimi? Ce populatie de peste mai are acolo? Taxe si sistem de pescuit (c&r, pescuit din barca, etc)
Ar fi bune niste informatii de genu...chiar daca-i pe langa Bucuresti, asa departe de noi :( .
Pur si simplu nu pot spune mai mult,pentru ca daca o fac intru peste afacerea unui prieten si nu am acest drept.Cind va putea da drumul la balta,adica dupa ce stiuca se adapteaza si depune,va anunta balta si conditiile de pescuit.Balta este gindita pentru a oferi satisfactie amatorilor de pescuit sportiv la rapitori fara a fi nevoie de deplasari in Delta ,la 300 de km.Taxa va fi una modica,mult sub singura balta de rapitor cu care o compar din pvd al marimii stiucilor,adica Cernica,unde taxa este 250 ron,cu 10 kg retinere.Asa ,ca sa va zgindar,eu am pregatit deja pentru stiuculite un bat Cormoran Thunderstick de 1,90 m.40-120 g,o mulineta Sakura Alpax de 4000 si multe Slidere proaspete si bune.

rosu r.
veteran
veteran
Mesaje: 760
Membru din: 10 Aug 2006, 14:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rosu r. » 06 Mar 2011, 09:01

Ca sa pun niste pai pe foc astea sunt 2 poze din timpu recoltarii .
Urmeaza alea de la populare .
http://img14.imageshack.us/i/img0835kz.jpg/
http://img59.imageshack.us/i/img0837p.jpg/

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Mesaj de kleniacul » 06 Mar 2011, 09:10

rosu r. scrie:Ca sa pun niste pai pe foc astea sunt 2 poze din timpu recoltarii .
Urmeaza alea de la populare .
http://img14.imageshack.us/i/img0835kz.jpg/
http://img59.imageshack.us/i/img0837p.jpg/
Da nu-i cam grasa,Razvane?Oare corespunde normelor europene?

rosu r.
veteran
veteran
Mesaje: 760
Membru din: 10 Aug 2006, 14:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rosu r. » 06 Mar 2011, 09:15

nu fi carcotas :wink:

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 06 Mar 2011, 09:30

vreau si io la balta aia :wink: ii da drumu pana de paste?
nu stii nimic? Am trei sapt de concediu si in afara de varsolt... aproape fara alt program de pescuit :lol:

rosu r.
veteran
veteran
Mesaje: 760
Membru din: 10 Aug 2006, 14:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rosu r. » 06 Mar 2011, 09:39

O sa se deschida in jur de 1 aprilie dar regulamentul si taxele si toate alea o sa fie disponibile cam intro saptamana .

Scrie răspuns