Pastravi Curcubei

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 23:19

ce fel de coincidenta ?

comentezi la adresa mea si postezi fotografi de parca mai cunoaste...

ca sa fim clari ... am o banuiala ca vorbesc finlandeza cu mult timp inaintea ta !

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 23:26

Tavi scrie:Neah, nu tre sa ma gadili, sunt jepcar, remember? :lol:
tocmai de aia comunitatea impune reguli si regulamente care incerca sa elimina orice urma de interpretare emotie sau indoire a caracterului uman
Din punctul asta de vedere iti accept argumentatie si definitia, adica exterior=japca si cu asta basta, ca sa nu lasi portite si loc de interpretari. In concursuri se si aplica de altfel ceva asemenator, miza e mare acolo, cateodata e mai mare decat fair-play-ul pescarului.
pai ce mai vrei ?

vezi ca vorbim de natura umana ? :lol:
Tavi scrie:Asa mai pe scurt, eu zic ca nu prea poti sa agati un rapitor cu o naluca fara ca el sa se fi dat intr-o forma sau alta catre ea.
daca zici tu... ok :lol: cum acu nu mai depinde de nauca ? :lol:
Tavi scrie:Pur si simplu nu cred ca poate fi surprins. Evident nu pot demonstra, nu cunosc intentiile pestelui, doar le presupun. :D
:lol:
Tavi scrie:Daca ideea e ca nu e corect sa-l agati de exterior, adica un fel de purism de genu: nici el nu a atacat ca sa manance, respectiv cu gura, atunci nici tu nu esti indreptatit sa-l prinzi, atunci fie, treaca de la mine, exterior=japca.
Nu-mi vine sa cred, ti-am dat dreptate. :D
:lol:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 05 Iul 2008, 23:36

kuintautti scrie:in poza e fratelo si stiuca a avut tripla de sub burta sliderului in gura pina in momentul fotografieri cind sa zbatut si ia sarit din gura
:lol: :lol: :lol:

Uite , http://s271.photobucket.com/albums/jj14 ... C02172.jpg asta initial avea tripla din branhii agatata de coada , dar s-o zbatut in timpu pozei si o ajuns toata naluca in gura :lol: :lol: ( pe bune acuma si fara misto , mi-o alunecat mina cu manusa cu tot pe sub operculi si mi s-o agatat intr-un brat al triplei , prin zona branhiilor , urit moment :twisted: :twisted: ).



Ce vreu sa te intreb Dumitre , daca are o ancora in gura clar si alta in exterior cum se pune , fifty-fifty ( adica la doua cazuri unu ii captura :lol: :lol: ) sau ii la alegerea publicului ?

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 05 Iul 2008, 23:38

kuintautti scrie:
Tavi scrie:Asa mai pe scurt, eu zic ca nu prea poti sa agati un rapitor cu o naluca fara ca el sa se fi dat intr-o forma sau alta catre ea.
daca zici tu... ok :lol: cum acu nu mai depinde de nauca ? :lol:
adica iti dau dreptate si tu tot mai lansezi o "nauca" catre mine?
jepcarule! :lol: :lol:

N-am zis ca depinde de naluca am zis doar atat:
Sa zicem ca la plastice moi ar fi ceva sanse, desi...
Ultima oară modificat 05 Iul 2008, 23:41 de către Tavi, modificat 1 dată în total.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 05 Iul 2008, 23:39

SF scrie:
kuintautti scrie:in poza e fratelo si stiuca a avut tripla de sub burta sliderului in gura pina in momentul fotografieri cind sa zbatut si ia sarit din gura
:lol: :lol: :lol:
Rid de inocenta cu care prezinti probele , nu de altceva :)

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 05 Iul 2008, 23:44

SF scrie:
kuintautti scrie:in poza e fratelo si stiuca a avut tripla de sub burta sliderului in gura pina in momentul fotografieri cind sa zbatut si ia sarit din gura
:lol: :lol: :lol:

Uite , http://s271.photobucket.com/albums/jj14 ... C02172.jpg asta initial avea tripla din branhii agatata de coada , dar s-o zbatut in timpu pozei si o ajuns toata naluca in gura :lol: :lol: ( pe bune acuma si fara misto , mi-o alunecat mina cu manusa cu tot pe sub operculi si mi s-o agatat intr-un brat al triplei , prin zona branhiilor , urit moment :twisted: :twisted: ).

....
SF, cred ca poza asta trebuia s-o pui pe topicu cu agrafa la jig.
Mie mi se pare evident ca pestele a atacat agrafa. 8)

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 23:46

SF scrie:
kuintautti scrie:in poza e fratelo si stiuca a avut tripla de sub burta sliderului in gura pina in momentul fotografieri cind sa zbatut si ia sarit din gura
:lol: :lol: :lol:

ce rizi ? ti se pare imposibil ? sau crezi ca ma aplec asa de tare ca sa mint pt o mirla prinsa de altu ( fie el fratelo ! )
SF scrie: Uite , http://s271.photobucket.com/albums/jj14 ... C02172.jpg asta initial avea tripla din branhii agatata de coada , dar s-o zbatut in timpu pozei si o ajuns toata naluca in gura :lol: :lol: ( pe bune acuma si fara misto , mi-o alunecat mina cu manusa cu tot pe sub operculi si mi s-o agatat intr-un brat al triplei , prin zona branhiilor , urit moment :twisted: :twisted: ).



Ce vreu sa te intreb Dumitre , daca are o ancora in gura clar si alta in exterior cum se pune , fifty-fifty ( adica la doua cazuri unu ii captura :lol: :lol: ) sau ii la alegerea publicului ?

Fir Intins!!!
dupa regula tre sa aibe macar un cirlig in gura din interior catre iexterior

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 23:46

Tavi scrie:
kuintautti scrie:
Tavi scrie:Asa mai pe scurt, eu zic ca nu prea poti sa agati un rapitor cu o naluca fara ca el sa se fi dat intr-o forma sau alta catre ea.
daca zici tu... ok :lol: cum acu nu mai depinde de nauca ? :lol:
adica iti dau dreptate si tu tot mai lansezi o "nauca" catre mine?
jepcarule! :lol: :lol:

N-am zis ca depinde de naluca am zis doar atat:
Sa zicem ca la plastice moi ar fi ceva sanse, desi...
ok ! :lol:

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 23:50

SF scrie:
SF scrie:
kuintautti scrie:in poza e fratelo si stiuca a avut tripla de sub burta sliderului in gura pina in momentul fotografieri cind sa zbatut si ia sarit din gura
:lol: :lol: :lol:
Rid de inocenta cu care prezinti probele , nu de altceva :)

Fir Intins!!!
poti sa rizi cit vrei ! ... :lol:

sincer aia e si cu asta basta... n-aveti decit sa speculati ! :lol:

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 06 Iul 2008, 02:05

mah, mergeti la pescuit...sincer...voi stati de prea mult timp la birou :lol: :lol: :lol:

Închis