Pastravi Curcubei

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 05 Iul 2008, 11:37

kuintautti scrie: in ziua de azi moldoveni harnici muncesc in strainatate pe bani frumosi !
ai zis bine moldovenii harnici. Restul.................

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 12:12

SF scrie: Cu scule tehnice si strategie se ia crap la jig , sau platica :lol: :lol: . Iti dai seama ce nervi pe aia care dau linga la boiles sau bomba de mamaliga :lol: :lol: :lol: .

Daca chiar tinea omu si credea ca-i corespunzator nu punea bucata aia de video , sau facea doar poza , dupa ce scotea vobleru din spatele pestelui si-l punea in bot . Si-n cazu asta traiam toti fericiti ...o minciuna . Si cum nu o facut-o :wink: nu-i greu de inteles ca ai putea si tu sa o lesi mai moale , .... sau nu poti :lol: :lol: .

Fir Intins!!!
apoi na ... se vede ca de data asta nu a tinut ! :lol: ( mihai ... te-ai prins ? insinuez… ! :lol: )

dar din discutii se vede ca de altfel insista ca ce s-a intimplat in film e de fapt ok ! :lol:

hai mai SF ca poti sa vezi si tu ca o pot lasa moale la orice nivel mai ales cind ridem si glumim chiar si atunci cind e nashpa... exemplu comentariile la fotogarfia lui Ovidiu...

alta e situatia daca dupa 2 mesaje lipsite de rautate insista si devine iritant de ironic insistind ca el e de fapt mare pescarus pt ca e acolo si face filme.... :lol:

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 12:24

luci_t scrie: Nu tu ai inceput cu acuzele de japca? :
la care din mesaje te referi ? la ala de la poza lui cipic unde titlul pozei zice ca la luat de cap ?

sau la filmul lui mihigh care ia pestii de cocoasa si de urechi ?

io credeam ca doar am constatat ! :lol:

asa ca unde sint acuzele ? :lol:
luci_t scrie: daca un peste e agatat accidental nu inseamna ca e luat la japca. :
te inteleg perfect ! esti solidar cu grupa ta ! care japca involuntara ? :lol:
luci_t scrie: Si tu ai inceput cu acuzele de japca. :
asai ? eu postez fotografi cu titluri â€

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 12:30

luci_t scrie:
kuintautti scrie: in ziua de azi moldoveni harnici muncesc in strainatate pe bani frumosi !
ai zis bine moldovenii harnici. Restul.................
sti tu cu siguranta ca ar exista si altfel de moldoveni ?

sau vorbesti din nou din amintiri plantate de ai batrini ?... sau predate la scoala... sau stiu eu povesti auzite... cum e ? da-mi un exemplu concret !

uite unu de la mine...

banuiesc ca neam din neamul tau nu a a pus picior pe tarim moldovenesc... dar esti tipul de om care scoate replici ...

dute in moldova mea si ai sa vezi ca fiecare bucata de pamint este lucrata cu harnicie !

cind am trecut prin ardeal si banat erau multe in paragina !

ups... pina acu ati avut slugi si scuze... acu va vede o intrega lume !

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 12:36

se pare ca nici nu sti !.... dar Bacaul a fost si este un oras super industrializat !

ma indoiesc ca ati cotizat vreodata voi aradeni la Bacaoani !

invers tot cei posibil !

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 05 Iul 2008, 12:45

@kuintautti
mehigh a initiat acest topic pentru a ne incanta cu cei cativa pastravi prinsi si cu povestirea de rigoare, de ce tre' sa fii atat de carcotas?

@mehigh
topicul fiind al tau, il inchid la cerera ta in clipa in care te-ai saturat de carcotasi.

ps:vad ca de la pastravi s-a ajuns la bacau si taramul moldovenesc...
din clipa asta topicul se deruleaza numai la subiect si in limitele bunului simt.
azi voi sterge mesajele off-topic
.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 13:12

Michael scrie:@kuintautti
mehigh a initiat acest topic pentru a ne incanta cu cei cativa pastravi prinsi si cu povestirea de rigoare, de ce tre' sa fii atat de carcotas?
apoi na ! a reusit sa ne incinte cu vreo doi luati la japca... :lol:

ce vezi tu circotas in a constata asta ?
Michael scrie:@mehigh
topicul fiind al tau, il inchid la cerera ta in clipa in care te-ai saturat de carcotasi.
de cind si pina cind pe pe forumul asta decizi tu ca mediator ca cineva poseda un subiect ?
Michael scrie:ps:vad ca de la pastravi s-a ajuns la bacau si taramul moldovenesc...

as mai adauga si alte tarimuri ale Romaniei plecind de la remarca mea ca daca o luam istoric... daca nu am fi fo noi moldovenii...

Michael scrie:din clipa asta topicul se deruleaza numai la subiect si in limitele bunului simt.
azi voi sterge mesajele off-topic
.
deci la fel ca si pina acu !

cine a apelat la interventia moderatorului ?

cei care simt ca nu au dreptate ?

mai Michael... tu eti baiat ok...

mai lasa si tu lucrurile sa mearga atita timp cit e loc de interpretare... altfel risti sa iti pierzi din autoritate prin transparenta partilor protejate cu incapatinare chiar si atunci cind nu se merita !

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 13:13

am spus ce am avut de spus...

daca de mine conteaza...

apoi io m-am retras asa ca n-are rost sa stergi bunatate de subiect !

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 05 Iul 2008, 13:34

Michael scrie:azi voi sterge mesajele off-topic.
ce chestie !

se stergi mesajele care nu convin ... :lol:

mai bine inchide draqu subiectu decit sa imparti dreptate nedrept ca altfel... pute !

Avatar utilizator
MeHigh
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 18 Dec 2004, 03:23
Contact:

Mesaj de MeHigh » 05 Iul 2008, 15:05

Kekekkek... pe mine nu ma deranjeaza deloc! Chiar ma distrez copios!
Am ras una buna! Merci Kunti ( nu te supara da prea lung shi complicat e numele asha ca tzi-o scurtez).
Trecand peste fazele istorice unde nu am chef sa ma bag (chiar daca sunt licentziat shi in shtiintze politice ... sau tocmai din cauza asta) shi sa trecem la pescuit:
Unu la mana: dau la vobler sa pacalesc un pastravan sa-l mushte, peshtele ataca voblerul meu, eu intzep, apoi mi se falfaie daca se agatza de anus, tzeasta sau obraz, l-am prins! Eu , adica subsemnatul! Ceea ce inseamna ca sunt pescar. Daca il iau frumushel shi scot carligul , dau pupic shi ii dau drumul, sunt sportiv. Pana aici sunt pescar sportiv. Daca peshtele e frumos, sunt meseriash. Deci pescar sportiv meseriash. Cu asta ma linishtesc shi beau o bere.
In schimb daca: dau la vobler shi bla bla... prind peshtele. Sunt pescar. Il omor sa-l duc acasa. Sunt tot pescar iar peshtele e ghinionist. La al doilea, inseamna ca e pofta mare. Al treilea mort inseamna ca fac chef shi vreau sa ma dau in spume... rushinica... asha putzin. La al patrulea pastrav mort sunt deja fomist shi mai da-o dracu. La al optulea inseamna ca nu am gasit lebede shi trec la sange rece. Ca urmare sunt Deci shi prin urmare sunt pescar pofticios care ma dau in spume dar defat sunt un fomist

Pe scurt asta e diferentza dintre noi!

Doi la mana: pana una alta tot nu am intzeles unde eshti, dar in fine. Acolo unde scalzi tu firul nu cresc pastravii asha mari pt ca totzi gandesc precum ilustrul tau cap (faza cu bourul nu avea conotatzii istorice... mai mult ... intzelegi tu... sau nu?!) Shi chestia cu lasatu sa-i pasca renii tu ai scos-o ("alta menire nu au pesti astia decit sa fie prinsi si mincati…. aici nu cresc prea mari in libertate si nici nu se inmultesc ! iar de lasat la reni io nu las ca nu sint solidar cu ei deci i-am luat pe toti !") Citatul asta trebe sa fie bagat in permisele de pescuit. Din nou demonstrezi ca eshti un adevarat zeu al pescuitului. Shi ma simt ca cum ash vrea sa fiu ca tine.

Trei: Pastravii in discutzie nu sunt nici pe departe cei mai mari pastravi prinshi in anul asta ( ca sa nu ne referim la perioade mai lungi de timp)
Pot sa te inund cu poze de pastravi intre 4 shi 5 kile, ba chiar toni, daca vrei peshti mai mari, snapperi, kingfishi, rechini, peshti spada.... etc. Totzi prinshi de mine! Daca tu crezi ca ma crispez de 2 peshti , apoi te insheli amarnic. Care va sa zica atunci cand insinuezi ca eu ma "laud" cu cei doi peshti in discutzie te insheli amarnic. Ca m-am simtzit extraordinar la partida in cauza e foarte adevarat. Ca m-am bucurat cand i-am prins, shi mai adevarat. Acuma ce incerci tu sa faci e sa imi strici bucuria de ai fi prins shi e un gest puturos chiar shi pentru un pescar fomist ca tine!

Patru: hai uimeshte-ma cu o poza... macar una cu un peshte adevarat! Asta ca sa te iau in serios. Daca e din Romania se punceteaza triplu pt ca shtim care e situatzia acolo.


Cinci : trateaza raia de pe matze ca altfel imbatraneshti precoc-os. Ce-i daca prind eu peshti mai mari?! Sau ca la postul meu a fost reactzia mai prietenoasa ca la ale tale?! Ca sunt mai frumos, mai inteligent shi am femei mai frumoase? Ce-i daca sunt mai sanatos, mai inalt shi ma dau pe un Harley? Fazele astea nu au nici o importantza! Important e ca traieshti!


... Hai ca ma doare burta de ras. Te las shi pe tine sa vad ce potzi scoate!



P.S. Michael, fa cum crezi barbate, dar sa shti ca pe mine chiaaaaaar nu are cum sa ma deranjeze faza asta. Buahah... adica... hai sa fim serioshi! Hehehehehe....

Închis