Pastrav, nu joaca!

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
koss
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 27
Membru din: 27 Iun 2005, 11:19
Localitate: bucuresti

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de koss » 22 Sep 2013, 20:34

Din categoria "Les notres comme les coniferes"

Am trecut nitel pe rosu, dar numai azi aveam liber, ieri am lucrat. M-am inteles cu baietii, nu e nicio problema.
Nu era chiar rosu-rosu, era mai putin intens, fiind in concediu.
Am luat pastravu' ala mare, sa-l mananc, ca dupa ce ca eram in concediu, era mult mai gustos decat orice putea fi cumparat de la pastravarie. Aia gustosi erau in concediu.
Viata nu e alb-negru, are si gri, ca suntem in concediu. Deci e ok.

Stimabile, nu e in regula. Nu poate sa fie mai putin sau deloc in regula, pur si simplu te lauzi ca ai dat in prohibitie pe un forum pescaresc, mai rau, de rapitori; nu numai ca ai dat dar ai si prins unul major si l-ai si prajit. Dar potrivit potentialei tale expertize de potential piscicultor, nu e o problema ca nu facea multi pui.

Aia care dau la curent sunt braconieri, noi daca dam cand nu e voie, e ok, ca suntem in concediu. Nici nu stiu daca sa rad sau nu. Nu ma amuz, desi ar trebui. Daca tie ti se pare normal, iar n oameni spun ca nu e, intr-un mod civilizat, asuma-ti tot civilizat si las-o cum a cazut.

Nu e obligatoriu C&R, nimeni nu si-a pus problema la modul asta. Treaba ta daca il lasi sa faca pui, sau il parlesti la gratar. Nu e vorba de foame, ca e evident ca daca ai bani de bat si mulineta, ar fi si de un peste. E de prost gust totusi sa te lauzi ca ai fentat regulile, in conditiile in care unii dintre noi se agita sa ii sanctioneze pe aia care o fac. Eu nu sunt mandru de tine, rusinica!

Ma scuzati ca am postat asa mai acid, dar sunt in concediu, deci e in regula. :roll:
fire intinse.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de old_radu » 22 Sep 2013, 20:40

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de terrybill » 22 Sep 2013, 22:28

Pe ala mare NU L-AM PRINS IN PROHIBITIE (VEZI POSTAREA)! Si sa fie al draq ala de o mai scrie ceva pe aici! CERTATI-VA CU VOI INSISI, NEPATATZILOR!
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de tavistan » 22 Sep 2013, 22:33

terrybill scrie:... CERTATI-VA CU VOI INSISI...
Te cam enervasi! :lol: :lol:

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de terrybill » 22 Sep 2013, 22:37

Pe ala mare NU L-AM PRINS IN PROHIBITIE (VEZI POSTAREA)! Si sa fie al draq ala de o mai scrie ceva pe aici! CERTATI-VA CU SINE INSUSI, NEPATATZILOR!
Da, de acord, am gresit ca am dat in prohibitie. Nu m-am laudat cu asta! Si probabil n-o s-o mai fac!
Si am gresit si pt faptul ca "m-am laudat" aici cu captura vietii la pastrav, atragandu-mi alti "dusmani", drept prin urmare nu o voi mai face NICAIERI PE FORUMURI, cu nici o specie.
Ati mai auzit ceva de Vijelie? El sta in banca lui si... face totul pe burta. BRAVO LUI! Si are panoplie, nu joaca!
Cum am zis, asta e ultimul post pe tema capturilor capitale, EVER. Revin la rubrica vanzare cumparare, unde ma pricep mai bine :twisted:
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

koss
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 27
Membru din: 27 Iun 2005, 11:19
Localitate: bucuresti

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de koss » 22 Sep 2013, 22:51

... si nu ne duce pe noi insine la pescuit in prohibitie ... :D
fire intinse.

Avatar utilizator
mariusxnx
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 31 Oct 2012, 13:51

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de mariusxnx » 22 Sep 2013, 23:26

terrybill scrie:Revin la rubrica vanzare cumparare, unde ma pricep mai bine :twisted:
Sper sa nu vinzi parasute sau ecrane , monofilamene sau generatoare curent ca sa ramai consecvent . Alea nu ai voie sa le vinzi nici in concediu :fluch

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de old_radu » 23 Sep 2013, 07:41

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
StefanG
senior
senior
Mesaje: 463
Membru din: 26 Ian 2013, 00:38
Localitate: Bucuresti

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de StefanG » 23 Sep 2013, 11:16

tavistan scrie:
terrybill scrie:... CERTATI-VA CU VOI INSISI...
Te cam enervasi! :lol: :lol:
Si de nervi,s-a mai enervat o data! :lol: :lol: :lol:

terrybill scrie:CERTATI-VA CU SINE INSUSI, NEPATATZILOR!




Colegu' , mai bine scriai din prima "voi insiva" si rezolvai treaba... :lol:
Everyone should believe in something; I believe I’ll go fishing

Pif.
veteran
veteran
Mesaje: 550
Membru din: 13 Iun 2013, 15:44

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de Pif. » 23 Sep 2013, 14:12

Cati dintre noi am prins un asemenea peste ca si.. terrybill..?si probabil k nu vom prinde niciodata,ploblema,nu e k mai mancam si noi cate un peste ci faptul k se branconeaza mult ,iar fiecare dintre noi trebuie sa ne dam concursul sa facem ceva in acesta privina..



MULT RESPECT ! la toata lumea..

Scrie răspuns