partide pe anul in curs

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Mark Twain
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 237
Membru din: 11 Apr 2005, 08:56

Mesaj de Mark Twain » 25 Feb 2008, 12:40

nu am vrut decat sa stiu unde s-au dus, ce au prins, pe unde au prins sa-mi fac si eu o idee pe unde sa o sterg in weekend; acum cu topirea ghetii nu prea "inghite" si daca altii au avut un succes intr-un anumit loc sa venim si noi sa-i ocupam locul!! :lol: :lol: :lol: sa-i vedem pe aceia care vor spune ...;

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 25 Feb 2008, 12:42

Mark Twain scrie:nu am vrut decat sa stiu unde s-au dus, ce au prins, si daca altii au avut un succes intr-un anumit loc sa venim si noi sa-i ocupam locul!! :lol: :lol: :lol: sa-i vedem pe aceia care vor spune ...;
interesant!
ce usor poti sa afli unde trage si ce se prinde.

acum vreau si eu sa stiu!
hai spuneti unde si ce ati prins!
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 25 Feb 2008, 12:42

ai grija...toti cei care au cerut "rapoarte" pe forum au sfarsit prost :lol:
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 25 Feb 2008, 12:43

Michael scrie:ai grija...toti cei care au cerut "rapoarte" pe forum au sfarsit prost :lol:
very good point :!:
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Mark Twain
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 237
Membru din: 11 Apr 2005, 08:56

Mesaj de Mark Twain » 25 Feb 2008, 12:45

sau prosti ? :) Eu nu vreau sa fiu printre cei care sfarsesc prost sau prosti, asa ca .... uitati intrebarea! :)

Avatar utilizator
meas
veteran
veteran
Mesaje: 673
Membru din: 10 Feb 2007, 15:06
Localitate: Arjeplog-Suedia.

Mesaj de meas » 25 Feb 2008, 18:39

Mark,daca chiar vrei sa vezi ce si unde s-a/nu s-a prins ceva, baga un ochi pe topicul ala intitulat "Astazi ati prins" :wink:
Dar ca sa nu-ti stric topicul,eu am iesit de mai multe ori la Dunare in zona Giurgeni-Vladeni si n-am prins nimic.Am facut si o iesire in Delta,cu acelasi rezultat;acu' daca s-a mai incalzit am inceput munca de convingere cu sotia pentru inca o iesire in Delta :lol: :lol: :lol: poate tine :wink:
Cine-i harnic si munceste taie-n Delta stuf........si dimineata e primul la pescuit!!

Mark Twain
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 237
Membru din: 11 Apr 2005, 08:56

Mesaj de Mark Twain » 25 Feb 2008, 18:50

am si eu cativa prieteni care au fost la Dunare luna asta si ... mai nimic; inca e "tranchilizat"; cred ca 2-3 sapt pana cand se mai incalzeste apa ne uitam la arsenal. cam lunga iarna asta :)

mirceaef
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 226
Membru din: 21 Ian 2005, 17:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef » 26 Feb 2008, 11:13

Sever, tu nefiind prieten cu nea Victor n-ai cum sa stii ca saptamana trecuta s-a luat bine din barca :D

vinerea trecuta am fost iar vreo ora, am lasat doar doua jiguri in baraj si am luat doar unu mic si neinsemnat.

duminica pe mihailesti am facut multa miscare. si inutila. un prieten a prins totusi un monofilament, probabil uitat sub gheta, cu doi strapi morti si un oblete viu. obletele a murit dupa ce a fost eliberat.
Carping Club

Mark Twain
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 237
Membru din: 11 Apr 2005, 08:56

Mesaj de Mark Twain » 26 Feb 2008, 11:17

Mircea! eu stiu cand sa ma duc la Victor si unde! :) are el o groapa de 3 mp unde tine 2 stiuci capitale! macar fac si eu un drill nu!?

mirceaef
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 226
Membru din: 21 Ian 2005, 17:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef » 26 Feb 2008, 11:26

Mark Twain scrie: ...are el o groapa de 3 mp unde tine 2 stiuci capitale! macar fac si eu un drill nu!?
cum le cheama? si nu le mai stresa ca trebuie sa depuna :D
Carping Club

Scrie răspuns