Mai merge salaul la Dunare?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Mai merge salaul la Dunare?

Mesaj de steff » 04 Mai 2012, 21:52

George1985 scrie:Sa le zici "la baietii" care stau cu cortul de 2 saptamani pe malul Dunarii la Cernavoda la "Apa calda" ca e prohibitie!
[...]
Ce ar trebui sa inteleg de aici George, ca daca o fac ei de ce n-am face-o si noi? :?

Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: Mai merge salaul la Dunare?

Mesaj de George1985 » 05 Mai 2012, 11:10

Nu asta am vrut sa spun!
Un pescuit care il faci in o zi libera nu e neaparat nevoie sa-l faci la o balta cu zeci sau sute de ron taxa, un pescuit cu eliberare ar trebui sa fie o placere nu un cost, iar pe Dunare este o posibilitate in sa faci o partida frumoasa!
Doar ca nu ai loc de astia ecologisti, care sunt lasati sa faca ce vor, iar unui pescar de spining care face o iesire de cateva ore, sa mai vada balta, nu mai are loc de specimenele de mai sus (nu mai pun la socoteala plasele,etc.)!
Eu nu am posibilitatea sa pescuiesc pe o balta (care nu exista la noi) la spining in aceasta perioada, unde sa mai platesc si 50-200 ron taxa de intrare!

Avatar utilizator
moneytehnik
veteran
veteran
Mesaje: 644
Membru din: 04 Noi 2009, 21:03
Localitate: Dunărea

Re: Mai merge salaul la Dunare?

Mesaj de moneytehnik » 06 Mai 2012, 07:53

George1985 scrie:Nu asta am vrut sa spun!
Un pescuit care il faci in o zi libera nu e neaparat nevoie sa-l faci la o balta cu zeci sau sute de ron taxa, un pescuit cu eliberare ar trebui sa fie o placere nu un cost, iar pe Dunare este o posibilitate in sa faci o partida frumoasa!
Doar ca nu ai loc de astia ecologisti, care sunt lasati sa faca ce vor, iar unui pescar de spining care face o iesire de cateva ore, sa mai vada balta, nu mai are loc de specimenele de mai sus (nu mai pun la socoteala plasele,etc.)!
Eu nu am posibilitatea sa pescuiesc pe o balta (care nu exista la noi) la spining in aceasta perioada, unde sa mai platesc si 50-200 ron taxa de intrare!
Perfect de acord cu George.
O zi în care nu rîzi, e o zi pierduta. (Charlie Chaplin)

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mai merge salaul la Dunare?

Mesaj de johnnybravo » 19 Iun 2012, 22:08

cum e prin dolj/olt/giurgiu?
prin cs si mh e jale, parca au intrat in pamant salaii, se prinde doar salau retur de 20-25cm :(

S.G. DRILL
veteran
veteran
Mesaje: 685
Membru din: 07 Mar 2012, 20:14
Localitate: Tulcea

Re: Mai merge salaul la Dunare?

Mesaj de S.G. DRILL » 19 Iun 2012, 23:08

johnnybravo scrie:cum e prin dolj/olt/giurgiu?
prin cs si mh e jale, parca au intrat in pamant salaii, se prinde doar salau retur de 20-25cm :(
pe 19 06 la tulcea nu am avut nici un tac sau ciocan :evil:
am dat cu tot ce era posibil , dar degeaba , parca au intrat in pamant(sau apa) :headbash:

Avatar utilizator
srb
veteran
veteran
Mesaje: 757
Membru din: 06 Mai 2006, 14:12
Contact:

Re: Mai merge salaul la Dunare?

Mesaj de srb » 19 Iun 2012, 23:13

inseamna ca ... srb strikes again? :lol:

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mai merge salaul la Dunare?

Mesaj de johnnybravo » 19 Iun 2012, 23:47

srb scrie:inseamna ca ... srb strikes again? :lol:
posibil sa fii tu exceptia ca pe unde am umblat io si altii am dat numai de prichindei, cei "punctabili" au fost raritati :)

Avatar utilizator
srb
veteran
veteran
Mesaje: 757
Membru din: 06 Mai 2006, 14:12
Contact:

Re: Mai merge salaul la Dunare?

Mesaj de srb » 20 Iun 2012, 10:01

3 , 2, 1.5, 1.5.astia au fost mai punctabili.in rest, si la mine soareci gramada.duminica nu am iesit din cauza caldurii.am stat cu ochii beliti in tv.

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Re: Mai merge salaul la Dunare?

Mesaj de grizzly » 20 Iun 2012, 19:52

pe olt in jos, rapitorul e sublim, dar lipseste cu desavarsire. singurul prezent e salaul, in forme mai mici de 1 kg.

Avatar utilizator
Beastmaster
veteran
veteran
Mesaje: 1580
Membru din: 23 Noi 2011, 22:56
Localitate: Timisoara

Re: Mai merge salaul la Dunare?

Mesaj de Beastmaster » 20 Iun 2012, 22:35

johnnybravo scrie:cum e prin dolj/olt/giurgiu?
prin cs si mh e jale, parca au intrat in pamant salaii, se prinde doar salau retur de 20-25cm :(
Nu e chiar asa jale nici in CS, nici in MH. Trebuie doar sa te trezesti mai cu "noaptea-n cap" sau sa insisti pana seara tarziu. Rezultate cu salai punctabili intre 4 - 6.30 dimineata sau imediat dupa ce s-a lasat intunericul, 1ora-2...Bineinteles, asta nu iti va garanta succesul, insa vei avea sanse mai mari :respekt:

Scrie răspuns