Jerkbaits and the pike

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

xndrei
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 29 Aug 2006, 21:16
Localitate: Baia Mare

Mesaj de xndrei » 08 Apr 2007, 19:24

De unde pot sa-mi cumpar si eu Buster Jerk si Bandit de la CWCAB? ca pana in Suedia nu ma duc?

Mersi

P.S.

Frate in Romania este mai scump pescuitul decat in Suedia, acolo nu am pierdut niciunul...
Andrei
________________________________
Life is life, la la lalala!

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Mesaj de jonah » 08 Apr 2007, 20:21

super fain Adi!bravo!si eu sint fanatic dupa pescuitul stiucii cu jerkbaituri!de abia astept sa se mai incalzeasca putin.inca o data felicitari :D :D

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 09 Apr 2007, 17:36

xndrei scrie:De unde pot sa-mi cumpar si eu Buster Jerk si Bandit de la CWCAB? ca pana in Suedia nu ma duc?

Mersi

P.S.

Frate in Romania este mai scump pescuitul decat in Suedia, acolo nu am pierdut niciunul...
CWCAB dupa cate stiu nu vinde en-detail
dar le poti lua de aici:

http://www.jerkbait.com
http://www.harrissportsmail.com/Models. ... elID=14976
http://www.willyssportfiske.se/ProductS ... x?id=12803
http://www.fishit.com/
http://www.thefriendlyfisherman.co.uk/s ... tion=17084

daca mai gasesti anunta-ma si pe mine

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 11 Apr 2007, 08:23

Adi ... tu de cat timp dai cu jerk-uri ... daca faci o oarecare comparatie sa zic asa, cu ce ai luat mai multa stiuca, cu metale (lingurite) sau cu jerk-uri?
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 11 Apr 2007, 08:44

d4md3od scrie:Adi ... tu de cat timp dai cu jerk-uri ... daca faci o oarecare comparatie sa zic asa, cu ce ai luat mai multa stiuca, cu metale (lingurite) sau cu jerk-uri?
Cam de 1 an, cu intreruperi, pot sa zic ca sunt incepator. Evident am prins mai mult la lingura. Comparativ pot sa spun ca randamentul cu jerkuri este mult mai mare, am dat de exemplu in aceasi zi si cu linguri si cu jerkuri, a intrat la jerkuri. Oricum e discutabil. Mai bine intreaba-ma peste un an, probabil o sa am un raspuns mai justificat.
Mai am multe de invatat in ceea ce priveste jerkbait fishing.

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 11 Apr 2007, 09:46

Cam peste un an, o sa fac un clasament personal cu jerkuri, cu ce am avut rezultate si cu ce nu, pe ce ape la ce specii etc.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 11 Apr 2007, 09:59

sunt si eu curios de respectivul clasament ... eu inca nu pot sa fac asa ceva, si nu stiu daca nici peste un an voi putea face din cauza faptului ca nu am o varietate atat de mare de jerk-uri ca sa la pot clasifica ... :D
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 11 Apr 2007, 10:14

d4md3od scrie:sunt si eu curios de respectivul clasament ... eu inca nu pot sa fac asa ceva, si nu stiu daca nici peste un an voi putea face din cauza faptului ca nu am o varietate atat de mare de jerk-uri ca sa la pot clasifica ... :D
sa stii ca nici nu ai nevoie de prea multe, eu m-am orientat dupa diverse pareri si vreau sa testez personal anumite jerkuri. Dupa parerea mea e suficient sa iti cumperi cateva slidere, fatso, warrior orienteaza-te dupa culorile naturale ca RR, RPH,RHP, TT,EP, sinking, floating asa de inceput. Sunt super ok!
Pana acum Buster jerk glitter Perch e locul 1 la mine in clasamentul provizoriu.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 11 Apr 2007, 10:26

partea mai nasoala este ca nu prea gasesc niciunde Fatso sau Warior ... eu un am decat niste Slidere si in mare parte doar culori naturale, am un singur Redhead care nici nu stiu exact de ce l-am luat ca nu prea am incredere in el ...

inca nici macar nu am vazut "live" un Fatso ca sa stiu si eu cum arata ... plus ca au scos astia de la Salmo si Fatso de 10 cm, cred ca e mai OK decat ala de 14 pentru apele noastre. Am vazut ca tu ai in trusa ta vreo 5 daca tin eu bine minte.... tu de unde ti le-ai luat?
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 11 Apr 2007, 10:33

De la un magazin din Oradea, Fatso gasesti mai repede decat Slider. Toate sunt floating, nu am nici un sinking. Sunt excelente.

Scrie răspuns