Invitatie la pescuit

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 31 Ian 2008, 15:15

De ce 300? Pai atatia erau si spartanii si uite cum i-au hacuit pe persani la Termopile, timp de 2 zile. Clenii o sa fie persanii nostri!Dar pe cine alegem Leonidas dintre noi? Ca pe Xerxes deja il stim, nu? :evil: :evil:

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 31 Ian 2008, 22:26

du-te tu Fario in padure acolo unde sti, si asteapta-ma. da vezi ca e cam noroi. Eu mai stau sa-mi incarc bateria ca nu mai am carbid. Da vezi ca au escavat zona aia...da cred ca sti

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 01 Feb 2008, 09:48

OK Bogdane,
Deci eu Leonidas, merg in padure langa Termopilde unde e raul ala cu cleni uriasi (Praxios Potamos) si vii tu, aliatul meu atenian (Achilles, parca asa era in film), cu vreo 200 si ceva de meseriasi care in viata reals sunt de toate (ingineri, doctori, soferi, studenti, ziaristi, pesti, traficanti etc.) numai pescari adevarti nu! :lol: :twisted:
Iar eu vin doar cu 30 de-ai mei dar cand intreb "Spartans, what is your profession" ei ridica toti lansetele dotate cu tub de dinamita si pachetele de carbid si striga "Au, au, au!" :D
Pe urma noi facem zidul ala imens unde punem diverse chestii, vii si moarrte, si nu terminam bine ca vin persanii (adica paznicii de la filiala si supracontrolul, plus ecologistii) condusi de Xerxes-Gerula si Fishi....Restul il stii. Urmasii nostri vor pune o placa pe care scrie "Pescari romani, amintiti-va vesnic ca aici au luptat si au murit pentru voi spartanii liberi!"
Iti surade scanariul meu, atenianule, sau te temi pentru viata ta?

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 01 Feb 2008, 09:50

ziceti voi ce vreti, da-i mortal tipu' asta! :lol:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 01 Feb 2008, 12:02

ok, topicul a expirat...se poate inchide!

Închis