intamplarea mea

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Mesaj de BygDaddy » 04 Sep 2007, 00:32

Salutare si da mai sunt pescari din tm pe forum dar nu prea cunosc bine locurile ca sunt venit aici la faculta si chiar m-ar interesa o colaborare!
Astept raspuns. Si daca se poate sa i-mi spuneti si mie niste locuri(bineinteles nu alea cu capturi mari ca alea le tineti pt voi) dar macar asa orintativ unde sa arunc si io o artificiala sa ma relaxez. Merci anticipat.[/quote]
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de johnnybravo » 04 Sep 2007, 07:20

pescari din tm -> http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic.php?t=414

pikeman, ratarile sunt frustrante eu as prefera sa nu le am...mi s-a intamplat sa imi atace voblerul cand il scoteam din apa si a dat "pe langa" :evil:

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 04 Sep 2007, 07:42

Tavi scrie:
pikeman scrie: ....atacul deobicei se intampla chiar imediat cand il misti din nou, am avut atac de la o stuk imbracata pe o astfel de oprire numa ca a ratat, intrebarea fiind daca a atacat pe pozitia viitoare a popperului :roll: asta ii, oricum ma astept tot timpul la multe ratari :)
Eu am alta intrebare: stiuca a ratat sau s-a razgandit in ultimul moment?
Ea e echipata sa prinda pesti care se deplaseaza mai repede decat poti tu sa clipocesti poperu cela :lol:
a trecut prin fata popperului , si sa rotit in jurul lui, dupa cat de lata era am estimato la 2 kg poate mai mult :P locul il sti, daca iti mai faci veacu p'acolo :twisted:

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Mesaj de BygDaddy » 04 Sep 2007, 14:42

ce e interesant la topicul cu pescarii timisoreni este faptul ca ultimu topic a fost trimis in 2004 scz pt off topic
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de johnnybravo » 04 Sep 2007, 18:18

vezi ca-s 42 de pagini...spor la citit :lol:

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Mesaj de BygDaddy » 04 Sep 2007, 18:23

am vazut pfiu ce am mai obosit
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

Avatar utilizator
Busta
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 204
Membru din: 17 Aug 2007, 19:36
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Busta » 20 Sep 2007, 21:58

BygDaddy scrie:Salutare si da mai sunt pescari din tm pe forum dar nu prea cunosc bine locurile ca sunt venit aici la faculta si chiar m-ar interesa o colaborare!
Astept raspuns. Si daca se poate sa i-mi spuneti si mie niste locuri(bineinteles nu alea cu capturi mari ca alea le tineti pt voi) dar macar asa orintativ unde sa arunc si io o artificiala sa ma relaxez. Merci anticipat.
[/quote]

Bega in oras iti da satisfactie cu marlite , cleni , salai , si avati - mai rar un somnulet.

Timisul - in apropiere de oras la Sag , Parta , Albina , Hitias ( poti merge cu trenul si la Rudna-Cruceni)

Bega Veche in Zona BeregsaulMare si Mic cu rotative mici la clean , Babusca , Avat (mic) , Biban si Voblere ptr stiuca

De balti nu stiu ca nu prea umblu pe la ele



Fir intins


Scrie răspuns