in loc de azi...canci :)... azi clean :)

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Puiu.BZ
veteran
veteran
Mesaje: 794
Membru din: 05 Noi 2006, 12:13
Localitate: Buzau

Mesaj de Puiu.BZ » 16 Mar 2007, 22:37

Fratilor, ma bagai si io la topicu' asta ca daca deschideam altul, sareau iar moderatorii universali pe mine....o zic asa in mare gluma si sper sa guste..
Viji...esti beton tata...de-adevaratelea. Ma oftic ca nu am apucat sa descarc de pe Sagemul MyX6-2 pozele cu clentzarii prinsi pe Buzau toamna lu' 2006, inainte de a-l vinde....asta e...mai aveam si vre-o 2 videoclipe cu fii-mea...
Am fost azi pe Buzau...debit mare caci dadusera drumu' la Siriu, dar nu chiar tulburica. Desi eram la pantof si sacou de pele, parcai constiincios la piciorul podului si dai si lupta....zero tzac si o rotativa bass thunder gaura in gestiune. Noroc cu pozele tale, Viji!
Pe Buzau,...apa e slava Domnului...si cica daca suntem cuminti baga si peste!
Bate apa cat e calda!

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 17 Mar 2007, 09:34

vijelie scrie:

pai cam las lejer 200pe an :oops: :twisted:


Vijelie, Daca tot lasi atatea, cand mai intregesti colectia fa si tu comanda nitel mai mare si mai da-ne si noua :oops:

Ca, deh, tot ai tu relatiile..... :twisted: :wink:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 17 Mar 2007, 15:06

hades scrie:
vijelie scrie:

pai cam las lejer 200pe an :oops: :twisted:


Vijelie, Daca tot lasi atatea, cand mai intregesti colectia fa si tu comanda nitel mai mare si mai da-ne si noua :oops:

Ca, deh, tot ai tu relatiile..... :twisted: :wink:


ok....da mesaj pe privat ce vrei si vorbim de preturi :wink: :oops: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
meas
veteran
veteran
Mesaje: 673
Membru din: 10 Feb 2007, 15:06
Localitate: Arjeplog-Suedia.

Mesaj de meas » 17 Mar 2007, 16:22

Felicitari si pentru poveste si pentru poze.
Poate strangi toate astea astea intr-o carte si o publici; cred ca vei scoate bani frumosi pe editie.
Doar intr-o veche carte, "Alte stiuci, alte povesti",am mai citit intamplari adevarate despre pescuit scrise de pescarul autor.Din pacate aia avea putine poze si doar alb-negru.
Cine-i harnic si munceste taie-n Delta stuf........si dimineata e primul la pescuit!!

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 17 Mar 2007, 21:35

nu se stie niciodata :twisted: este posibil ca pe viitor cand o sa strang mai multe sa le public sub forma unei carticele de povesti "pescaresti" :twisted: ...cu fotografiile cred ca este mai greu pentru carte ca iese scumpa :oops: :evil: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 17 Mar 2007, 22:04

Ideea faina,realizabila,dar din pacate,mai citeste cineva in ziua de azi?Eventual...ar privi pozele si ar avea ce sa priveasca. Discutia se poate dezvolta,dar parca e ...din "alt film" :lol:

Avatar utilizator
meas
veteran
veteran
Mesaje: 673
Membru din: 10 Feb 2007, 15:06
Localitate: Arjeplog-Suedia.

Mesaj de meas » 17 Mar 2007, 22:29

Cu o editura buna nu cred sa fie "prea"scumpa cartea cu tot cu poze.
Merita de incercat mai ales daca ai gasi si un sponsor.Eventual cei ce vor sa-si faca reclama la diverse prin cartea ta.
Iar de citit lumea inca mai citeste.
Poate n-o sa faci bani ca Dan Brown dar...........
Cine-i harnic si munceste taie-n Delta stuf........si dimineata e primul la pescuit!!

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 18 Mar 2007, 08:45

vijelie Esti tare frate....cred k tu mergi cu toata gradina ZOOLOGICA (......Ma strcor ca un dinozaur in desert ....elefant matol....iepuras de 100 de okale...)...Si povestea... :cry: :cry: :cry: SUPERBA ....am aflat si ee de locurile alea de care ziceai pe olt in zona mea...leam rupt gura la tzarani....knd vad ca le mai si dau drumul (doar asa i frumos) ai crapa de ciuda.....3 buc la 800gr :twisted: ...plus ce o mai prins dorin_sb....or intrat la SAlmo Si un no-name de la me....In principiu Voblere mici cu bataie marunta dar puternica...maine ma duc si eu sa imi iau salmo :twisted: :twisted: :twisted:


PS cum dreaq pui poze direct pe topic??? :x :x

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 18 Mar 2007, 12:41

Asta cu cartea e ......, nush ce sa zic
E mai bine sa stim doar noi povestile..... :twisted:

P.S.

Vijelie, daca te hotarasti stiu eu pe cineva care te-ar putea ajuta :wink:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 20 Mar 2007, 08:57

quote="hades"]Asta cu cartea e ......, nush ce sa zic
E mai bine sa stim doar noi povestile..... :twisted:

P.S.

Vijelie, daca te hotarasti stiu eu pe cineva care te-ar putea ajuta :wink:[/quote]


peste ani si ani de povesti ...poate o sa incerc publicarea lor :twisted: acum nu este cazul :wink: :lol: .....discutia ramane deschisa oricum :lol: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Scrie răspuns