GALERIE FOTO

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de anem » 21 Feb 2012, 10:53

pikeman scrie:mai anemule :lol: adiwolf se referea ca zona unde pescuiai arata ca o plaja , adicatalea, io n-as pescui acolo pe o vreme ca asta , ii de preferat zone cu apa adanca direct din mal si daca e si copaci care isi intind radacinile prin mal pana in apa e numa bun :P
hehehehe … am inteles ideea acum, eu credeam ca face referire la faptul ca nu e strop de zapada sau gheata pe acolo ... atat ca nu am pescuit in zona respectiva, mai bine zis pescuiam rotit la vreo 160 de grade dreapta fata de locul respectiv si vreo 5 metrii mai in dreapta unde sunt niste praguri cu apa in jur de 3-4 metrii adancime si pe digul care se vede in poza unde apa in mal are in jur de 3 metrii momentan (de regula nivelul e cu vreun metru jumate mai sus) plus alte cateva locuri din zona ... cand am facut poza bagam o tigara :lol:

ps : vezi ca eu astept niste confirmari de la tine :lol:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de pikeman » 21 Feb 2012, 11:02

anem scrie: ps : vezi ca eu astept niste confirmari de la tine :lol:
chiar amu studiam preturile la belete, ramane 16-20 in principiu in 2 zile ar trebui sa le am achizitionate...mi-o fu cam tarsha sa iti zic ca se supara SVF :?

si mai lasa dreq tigarile alea, amu ii pacat ca nu ai salai pe zona insa poti da de avati care is mai grupati pe vremea asta :P

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de anem » 21 Feb 2012, 11:18

pikeman scrie:
anem scrie: ps : vezi ca eu astept niste confirmari de la tine :lol:
chiar amu studiam preturile la belete, ramane 16-20 in principiu in 2 zile ar trebui sa le am achizitionate...mi-o fu cam tarsha sa iti zic ca se supara SVF :?

si mai lasa dreq tigarile alea, amu ii pacat ca nu ai salai pe zona insa poti da de avati care is mai grupati pe vremea asta :P
sunt pikeman si salai in zona respectiva ... iar in privinta avatului grupat, avand in vedere niste discutii cu anumiti pescari pe aici, vazand anumite chestii si mergand cu ei in anumite locuri trebuie sa te contrazic intr-o oarecare masura ... pe aici comportamentul avatului e mai altfel ... nu vreau sa intru in detalii dar E ALTFEL ...

ps : sa nu iesim off iti bag un MP ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de adiwolf » 21 Feb 2012, 20:50

pikeman scrie:mai anemule :lol: adiwolf se referea ca zona unde pescuiai arata ca o plaja , adicatalea, io n-as pescui acolo pe o vreme ca asta , ii de preferat zone cu apa adanca direct din mal si daca e si copaci care isi intind radacinile prin mal pana in apa e numa bun :P
al draqu pokemon ce le stie el pe toate......... :lol:
bah, da la vara sau in primavara ai pescui acolo?? :wink:

da, anemule, la asta ma refeream si pokemonul salbatic avea dreptate
p.s. ai de grija cu el daca il primesti pe acolo, asta e in stare sa iti prinda toti pestii din zona :twisted:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de SVF » 21 Feb 2012, 20:58

Draku gol :lol: Iar pentru excursie il invidiez d'acuma. :wink:

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de Nemernic » 21 Feb 2012, 22:42

proba de upload photo...
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de pikeman » 22 Feb 2012, 10:18

Nemernic scrie:proba de upload photo...
ti-a iesit :lol: :lol: :lol:

aoleuu aoleeuuu, auzi la ei ca prinz io toti pesti, anemule nu mai viu ca deja mi clar ca o sa dau ce-a mai mare gherla posibila :lol: la cate asteptari are lumea de la mine :lol:

adi, as pescui acolo asa mai catre vara si la apus de soare si pe intuneric :twisted:

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de anem » 22 Feb 2012, 11:13

pikeman scrie:[.....]

aoleuu aoleeuuu, auzi la ei ca prinz io toti pesti, anemule nu mai viu ca deja mi clar ca o sa dau ce-a mai mare gherla posibila :lol: la cate asteptari are lumea de la mine :lol:

adi, as pescui acolo asa mai catre vara si la apus de soare si pe intuneric :twisted:
hehehhe ... da, pai acum vei pescui "sub presiune" ca doar lumea are asteptari din partea ta ... deci vorba aia, daca nu te intorci cu ceva poze o sa iti auzi destule :lol:

eu unul sunt convins ca, nici daca nu vom prinde nici un peste, oricum imediat ce vei pleca, deja te vei gandi la urmatoarea revenire ... :lol:
adiwolf scrie:[.....]
p.s. ai de grija cu el daca il primesti pe acolo, asta e in stare sa iti prinda toti pestii din zona :twisted:
pai adiwolf, nu prea imi fac griji de chestia asta pentru ca la sfarsitul partidei pestii tot acolo vor fi ... si pentru o viitoare iesire ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de pikeman » 22 Feb 2012, 11:36

anem scrie: hehehhe ... da, pai acum vei pescui "sub presiune" ca doar lumea are asteptari din partea ta ... deci vorba aia, daca nu te intorci cu ceva poze o sa iti auzi destule :lol:
stai mah linistit ca io nu vin sa prind pesti, au pus un bountyhunter price on your head, scopul e sa ma intorc de acolo cu o poza in care apari si tu, nu numa pestii :lol: :lol: :lol:

o scot la licitatie cand ma intorc :lol1:

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de anem » 22 Feb 2012, 11:46

pikeman scrie:
anem scrie: hehehhe ... da, pai acum vei pescui "sub presiune" ca doar lumea are asteptari din partea ta ... deci vorba aia, daca nu te intorci cu ceva poze o sa iti auzi destule :lol:
stai mah linistit ca io nu vin sa prind pesti, au pus un bountyhunter price on your head, scopul e sa ma intorc de acolo cu o poza in care apari si tu, nu numa pestii :lol: :lol: :lol:

o scot la licitatie cand ma intorc :lol1:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... din cei care discuta pe aici in ultimele mesaje multi imi stiu "mutra" de pe email unde am mai bagat cate o poza de unde nu mi-am scos capul ...

sa inteleg ca vrei sa fi unul dintre "tradatori" :lol1:

ps : poate te tin in suspans si cand ajungeti prin aeroport nu stiti dupa cine sa va uitati :lol:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Scrie răspuns