GALERIE FOTO

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
danstiucaru
veteran
veteran
Mesaje: 1481
Membru din: 20 Apr 2009, 14:39

Mesaj de danstiucaru » 25 Mar 2011, 00:15

hm

marinica
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 169
Membru din: 14 Iul 2009, 16:18
Localitate: italy
Contact:

Mesaj de marinica » 22 Apr 2011, 17:10

cei ala un dentice?
fain complimente !!
beast master huchohucho

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 22 Apr 2011, 23:53

Da , italienii ii zic dentice .

Marinica , vezi ca s-o pus in miscare bine de tot baracuda :wink: , miercuri am luat 6 in doua ore si nu am dat prea serios , am mers iar la "dentice" dar nu am luat , s-o dezgatat unu la un Haloshico verde .
Baracuda toata la un Sea Finger Slim 193 , insa veneau si dupa stickbaituri !

Vezi ca incepe nebunia , fi pe faza ca dupa aia prin sfarsitu lui iunie o sa devina mai dificil oleaca :wink:

marinica
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 169
Membru din: 14 Iul 2009, 16:18
Localitate: italy
Contact:

Mesaj de marinica » 23 Apr 2011, 10:33

misto frumos peste !!! tu pe unde esti prin lume ? tot in italia sau in alta parte ?
beast master huchohucho

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 23 Apr 2011, 11:42

SF scrie:...

Vezi ca incepe nebunia , fi pe faza ca dupa aia prin sfarsitu lui iunie o sa devina mai dificil oleaca :wink:
@ Petre
...in iunie , mai da-le incolo de baracude si "dentitii"
...hai acasa , la un avat pe Somes

Sarbatori fericite !...tuturor.

marinica
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 169
Membru din: 14 Iul 2009, 16:18
Localitate: italy
Contact:

Mesaj de marinica » 23 Apr 2011, 12:42

old_radu scrie:
SF scrie:...

Vezi ca incepe nebunia , fi pe faza ca dupa aia prin sfarsitu lui iunie o sa devina mai dificil oleaca :wink:
@ Petre
...in iunie , mai da-le incolo de baracude si "dentitii"
...hai acasa , la un avat pe Somes

Sarbatori fericite !...tuturor.


cata dreptate ai colega merci si voua va doresc un paste fericit si nu va ingrasati :twisted: ciaoooo uratilor!!!!!!!
beast master huchohucho

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 05 Mai 2011, 01:34

Am fost si azi sa vad care ii faza . Adevaru ca aveam nevoie de o pescuiala dupa Paste si 1 Mai muncitoresc :lol:

Odata ajunsi pe locu tintit constatam ca windguru nu-i guru intodeuna :twisted: , o gresit directia vantului cu cateva grade , asa ca decidem sa schimbam locu si o taiem printre arbusti spinosi si pietre colturoase catre un far vechi , situat pe o peninsula de stanca . Speram sa fie curenti favorabili , nu ne impiedeca directia si forta vantului in lanseu , da directia curentului nu era cea necesara . Dupa vreo 40 de minute de nomanland ajungem la far . Un mic respiro sa vedem curentii de suprafata

Imagine

Par convenabili , coboram peretele , ne stergem ochelarii si slobozim jigurile sa vedem cum stau curentii dedesupt . Cred ca am vazut ceva in suprafata la dreapta(in puii mei , poantele astea intodeauna functioneaza :lol: )

Imagine

Atat de convenabili incat ma trezesc cu un mic amberjack , vreun kil jumate care zboara imediat inapoi . Colegu idem , mai prind unu , el o baracuda . Merge treaba .Ma bag pe un bucktail verde de paris sa vad daca are efect pe acolo pe jos . Ating fundu , 2 jerkuri si hopa , o varietate de grouper cu aspect de bass apare zbatindu-se in suprafata

Imagine

Mai lansez odata , ca de aia is aici :D O baracuda pencil size apuca bucktailu

Imagine

Mai scoate si colegu , mai scot si io , insa numa baracude pencil size . Singura distractie ii ca tot la 4-5 penciluri dinastea apare cate o big mama baracuda peste metru care le apuca pe alea de le avem noi agatate , insa evident nu se agata si orice facem nu pun botu pe naluci . Vine seara , astept momentu magic cand soarele se pregateste sa intre in mare , la fel cred ca asteapta si snapperu un soft , dupa care vine la o poza

Imagine

Revin dupa baracude cu stickbaituri sinking , cu speranta de a prinde una peste metru , da vezi sa nu , fiecare lanseu egal un pencil :lol:

Imagine

Vazand ca nu se activeaza bucatile alea mari , decidem sa o taiem catre casa . Ne asteapta o ora prin arbusti si tufe pin la masina , asa ca o taiem din loc . Chiar cand trecem pe linga constructia farului auzim niste zgomote plangaiete , ne zgaim si vedem 2 iezi intr-o piscina abandonata , probabil de pe vremea cand in vechiul far inca era paznicu , acuma cu modernizarile nu mai ii nevoie de prezenta omului , cel putin nu continuu ca pe vremuri . Nu puteau iesi , mama era linga ei da numa pentru ajutor psihologic banuiesc , restu gastii se holbau de pe o colina .Prin zona ii plin de capre salbatice amestecate cu domestice si care haladuiesc in tihna si pace prin vegetatia tepoasa , tipic mediteraniana .
Asa ca facem o pauza si ne apucam de release iezi , chiar daca in primele momente muma lor o facut niste crize de isterie cand o vazut ca ne apropiem .
Se poate aprecia capra in susu pozei , iezii fiind in acvariu

Imagine

Ied unu release

Imagine


Imagine

se vema muma in parte de sus , linga stalp

Si ied doi , release idem

Imagine

Duminica inca o tura :)

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 05 Mai 2011, 01:39

As vrea io iunie Radule , da mai greu :twisted: Prin noiembrie cam greu de gasit avatii , da tot in rau or fi :wink:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 05 Mai 2011, 06:15

Felicitari pentru articolul din "Aventuri",foarte reusit...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
MeHigh
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 18 Dec 2004, 03:23
Contact:

Mesaj de MeHigh » 05 Mai 2011, 06:38

Frumos snapper! Sportiv C&R la iezi! hahahahah

Scrie răspuns