Foame mare monsher'

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
edi_curiosul
veteran
veteran
Mesaje: 2276
Membru din: 08 Mar 2007, 23:43
Contact:

Mesaj de edi_curiosul » 20 Mar 2007, 14:25

johnnybravo scrie:edi, vezi ca il cita pe dan :)
ce idiot sunt, m-am uitat la dan dar scria ceva de captura lui de plase de distrugere in masa a puilor (setci)
imi cer scuze atunci :oops:

asta cu plasele e tehnologie raspandita si fara obraz
Imagine

AR TREBUI SA FACEM O GALERIE SPECIALA SI CU DAShTEA!!! :datz:

ce ziceti sau? :censored:

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 20 Mar 2007, 15:00

edi_curiosul scrie:da si io am luat "unul" (de maternitate) sus langa Mori
Imagine
dar pica si mai frumosi, cu rabdare
oricum decat sa stai duminica la TV sa vezi diviziaA, iesi in fata "blocului" si dai la spinnig
Am vazut cum prindeau de astia gramada si cand le-am zis sa le dea drumul au ras de mine :twisted: :explode:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
edi_curiosul
veteran
veteran
Mesaje: 2276
Membru din: 08 Mar 2007, 23:43
Contact:

Mesaj de edi_curiosul » 20 Mar 2007, 15:52

"pescarii" astia intra in categoria: vezi poza de mai sus
ce sa facem, pana nu trage cineva cu pusca cu sare mai vedem pui in galeti de lavabila... :cry:

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 20 Mar 2007, 15:58

mah, dar chiar nu-i inteleg pe astia...
si se mai si bucura cand ii prind...
marea captura :wallbash:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
mini_mic
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: 19 Mar 2007, 12:21

Mesaj de mini_mic » 20 Mar 2007, 22:59

Am vazut cum prindeau de astia gramada si cand le-am zis sa le dea drumul au ras de mine :twisted: :explode:[/quote]

si eu cand am fost la stiuca in toamna - iarna prindea un nene niste stiuculite cat pixu de mari, desi prisese fte bine ca toti de altfel, dar mai dadea cate una mica. cand i-am zis sugestiv ca asta e de eliberat, macar poate se simte si el si de rusine ii da drumu imi zice " ehhh mai dai la o cunostinta pe astea mici, mai ai cate o obligatie ... "

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 20 Mar 2007, 23:01

Am vazut duminica un "mare pescar" care a agatat la vierme un puiut de salau de max 6-7cm. si sa vezi ce bucurie pe el :cry: Si i-a si rupt gura sa-i poata scoate carligul :cry: :cry: :cry: si sa nu fie obligat sa-l arunce inapoi. Parca avea ce manca din el.........
E adevarat ca eram pe o balta privata, dar cruzimea e de neinteles... Rugamintea proprietarului a fost urmatoarea: daca intra stiuca sau salau sa-i eliberam daca sunt mici, iar regina baltii si porcusorii sa-i luam acasa sau sa-i omoram inainte de a-i arunca.

aZu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 217
Membru din: 31 Dec 2004, 14:53
Localitate: Iasi

Mesaj de aZu » 20 Mar 2007, 23:36

Oameni buni, pe nataraul asta de la galeria foto l-ati vazut? brinzei , se lauda ca a prins la rosioara stiuci in data de 18 martie. Poftim cultura!

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 20 Mar 2007, 23:44

aZu scrie:Oameni buni, pe nataraul asta de la galeria foto l-ati vazut? brinzei , se lauda ca a prins la rosioara stiuci in data de 18 martie. Poftim cultura!
Nu vreau sa-l apar si nici nu stiu daca "revarsarea tulcea" este balta privata e vorba de regula baltii, chiar daca este imoral. Dar cel putin in arad, din ce stiu io, stiuca a depus deja... Daca este insa o apa publica am un singur cuvant: RUSINE!!!
Exista o lege care trebuie respectata.........

Avatar utilizator
Andrei
veteran
veteran
Mesaje: 1077
Membru din: 02 Mai 2004, 18:19
Localitate: Arad/Timisoara
Contact:

Mesaj de Andrei » 21 Mar 2007, 10:49

@edi_curiosul Pt aia din imagine....tre sa ai tot timpul o pusca cu aer comprimat la tine....pana la urma se invata minte....n-o sa stie ce l-a lovit: :lol:

Avatar utilizator
edi_curiosul
veteran
veteran
Mesaje: 2276
Membru din: 08 Mar 2007, 23:43
Contact:

Mesaj de edi_curiosul » 21 Mar 2007, 10:54

Andrei scrie:@edi_curiosul Pt aia din imagine....tre sa ai tot timpul o pusca cu aer comprimat la tine....pana la urma se invata minte....n-o sa stie ce l-a lovit: :lol:
ok, dar stie dece la lovit :lol1:

Scrie răspuns