Daca PLOUA FARA OPRIRE , ce facem?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Daca PLOUA FARA OPRIRE , ce facem?

Mesaj de ovidiu » 03 Mai 2008, 21:17

Va intreb fiindca eu nu cred ca ma voi stapani , si maine dimineata voi pleca la pescuit.
Am un costum deux-piece, pantalon si haina anti-ploaie si inca nu le-am testat pe ploaie... voi pescui la salau intre 1 si 15kg /bucata, poze pun maine. :D o sa iau cateva twistere prin buzunare, sa nu ud toata trusa...si voi ataca... tot e bine ca nu bate vantul tare.

Voi ce faceti maine, duminica ploioasa...?????
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 03 Mai 2008, 21:51

...la costumul "deux-piece(s)",ar merge o cravata din folie de nylon :lol:
...cine chiar vrea poate sa iasa si pe ploaie ,nu o data s-a intamplat sa am capturi mai multe cand ploua
...sa nu uiti "antigelul"...pe la noi i se zice palinca :lol:

Fir intins ! tuturor. :wink:

Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cipic » 03 Mai 2008, 23:58

Daca ploua toata ziua stam acasa,numaram bani si dam la rame :lol:

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 04 Mai 2008, 00:15

Dragii mosului, cand ploua se zice in bobor ca "e vreme de dormit, de numarat bani si de facut copii". Acum, fiind voi pescari, mai bine faceti copii si legati muste cu ajutorul copiilor pe care deja ii aveti sau al nevestelor! :lol:

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 04 Mai 2008, 04:02

este ora 5 A.M.
M-am imbracat, mi-am pus vesta si am iesit in prag: vreme bacoviana. Plumb.
Apropos de plumb: stau acasa si voi turna jiguri, sotia mi-a spus: in pat e caldut.
Ma tot imaginez in deux-piece aal cum il rup pe salau, dar adevarul este ca voi sta in ploaie pana la depresia totala si ma voi ruga de cativa salai si cativa bibani.

SUNT INFRANT!

Nu plec.

Este 05:05 A.M.

Macar sa bata Dinamo pe Steaua diseara.... Mi se rupe de tot... pulloverul nu inima :D

Somn usor!
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de johnnybravo » 04 Mai 2008, 08:35

si eu torn jiguri azi :lol:

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 04 Mai 2008, 09:53

Este 10:30; tocmai m-am trezit. De suparare am visat ca am prins un salau roz (pink) de 15kg, pacat ca nu pot face poze in vis.
Mi-a tras la o dandineta urata... deci nu am dormit degeaba.
Momentan nu mai ploua dar cerul e greu in continuare, a mai ramas ca Dinamo sa bata pe Steaua :wink:

cred ca o sa bag un probss fishing online.
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 04 Mai 2008, 13:29

ovidiu scrie:Este 10:30; tocmai m-am trezit. De suparare am visat ca am prins un salau roz (pink) de 15kg, pacat ca nu pot face poze in vis.
Mi-a tras la o dandineta urata... deci nu am dormit degeaba.
Momentan nu mai ploua dar cerul e greu in continuare, a mai ramas ca Dinamo sa bata pe Steaua :wink:

cred ca o sa bag un probss fishing online.
Sa te auda Cel de Sus si sa bata Dinamo pe Steaua macar cu 1-0, desi inima mea ar vrea un 3-0, un 4-0...... Sunt curios ce o sa mai zica ciobanul de Jiji cand va pierde staua lui 3 puncte...ca nu l-a mai ajutat Dumnezeu, ca a avut ghinion! :lol: Aud ca CFR Cluj e gata sa multumeasca oficial lui Dinamo daca blocheaza Steaua! Personal nu astept multumiri de la altii, noi batem pentru noi nu pentru altii! :lol:
Dar in fine, e bine sa aiba Dinamo macar o echipa puternica din provincie care sa ii fie prietena ca destui inamici are - Craiova, Timisoara etc. Hai Dinamo!

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 04 Mai 2008, 14:45

E un topic al dinamovistilor?

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 04 Mai 2008, 15:30

nu nu este al dinamovistilor.
este al timpului pierdut atunci cand ploua ca in sezonul musonilor... :D
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Scrie răspuns