Daca PLOUA FARA OPRIRE , ce facem?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 04 Mai 2008, 15:35

Nu stiu cum e pe la altii dar la noi suferinta e de prin martie. Dar speram in recuperari.

Avatar utilizator
p5ih0
veteran
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 03 Dec 2005, 16:01
Contact:

Mesaj de p5ih0 » 04 Mai 2008, 15:44

culmea e ca si eu aveam filme deastea in cap cu plecatu la pescuit azi desii stiam ca va ploua... m-am razgandit totusi in drum spre dormitor...
a tras somu ceva de spriat !
am un pic de regret ca nu m-am dus ca pana la urma na mai plouat , dar ma gandesc ca daca mergeam , dormeam pe mine ca seara de dinainte a fost destul de "grea" :D
las ovi ca n-au intrat zilele-n sac ... avem noi timp sa mergem :wink:

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 04 Mai 2008, 17:07

La noi nu a plouat azi,ieri da,dar am si fost la pesti,m-am distrat cu un avat de 1,5kg,un strap(eliberat),deci oltul era chiar aproape bun(aviz sb,bv).Azi nu am iesit...

mesaj editat de Michael datorita off-topic-ului provocator microbist.
exista topic dedicat la sectiunea cafenea.

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 04 Mai 2008, 18:10

mai intrebi mhai nenea ce facem? :lol: :lol:

turnam jiguri :twisted: azi am turnat 100 :lol: :lol: mai am fix 300 de carlige si termin :lol:

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 04 Mai 2008, 18:21

am turnat si eu vreo 50-60, dar nu mai aveam carlige ;)
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Mesaj de andrei-ovidiu » 04 Mai 2008, 18:43

ca tot veni vorba,

o idee unde gasesc si eu niste 4/0 pt. turnat jig-uri?? ceva mediu ca si rezistenta dar ceva mai agere pe varf. magazin(e), pret??

multzam.


mult salau dar nimic mare.

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 04 Mai 2008, 19:03

tincu ilie scrie:La noi nu a plouat azi,ieri da,dar am si fost la pesti,m-am distrat cu un avat de 1,5kg,un strap(eliberat),deci oltul era chiar aproape bun(aviz sb,bv).Azi nu am iesit...

mesaj editat de Michael datorita off-topic-ului provocator microbist.
exista topic dedicat la sectiunea cafenea.
Nu era provocator deloc.Dar fiecare cu gusturile sale...Ii raspundeam lui Fario,despre problemele care le au in "familie".(borcea-turcu)

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 04 Mai 2008, 19:59

andrei-ovidiu scrie:ca tot veni vorba,

o idee unde gasesc si eu niste 4/0 pt. turnat jig-uri?? ceva mediu ca si rezistenta dar ceva mai agere pe varf. magazin(e), pret??

multzam.


mult salau dar nimic mare.

pai zi cam ce ai vrea si poate iti var pe gusa un set de 1000 buc... vbeste cu p5iho ca i'am adus si lui cateva, vezi ce'ti spune el despre ele :wink:


p.s. am mai turnat 100...cred ca imi ajunge pe ziua de azi...am jiguri de la 1g la 21g sabot si bila ptr sezonul cesta... cred.... :roll:

Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8211
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de dan bobei » 04 Mai 2008, 20:26

Ce sa facem daca ploua non-stop? Mergem la peste, ne uda, ne bate vantu si din ziua urmatoare incepem cu paracetamoalele. Asta in cazu meu... :roll:

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 04 Mai 2008, 23:12

aici intra mai multe variabile
Daca este primavara, stai aksa, mai cioplesti ceva, mai bei un pahar de vin de anu trecut, mai torni un jig(daca ai matritza) iara mai bei un pahar de vin, mai dai un ochi pe forum, iara mai bei un pahar de vin, acum parca iti trage cu ochiu si tzuica aia de pere de acum 3 ani......din una in alta ajungi sa faci driluri de neuitat cu perna

Daca este vara, aici lucrurile se schimba, bagi toate in rucsac, strangi din buci si speri sa fie "ploaie de vara" sa treca pana ajungi pe balta, cand ajungi acolo......avatzi sar in draci, stiuca face pe Fliper, shalul te asteapta, si daca nu stau lucrurile asa cum l-eam descris, stai in masina admiri curcubeul, si te rogi sa opreasca ALA DE SUS ploaia.

Daca este toamna...aici chiar nu mai conteaza k sti k vine iarna si iara este timp de stat in casa si sa nu mai zic k papa si dintzoasa mai bine

De iarna nu zic nimik k atunci nu ploua atunci ninge :lol:

Scrie răspuns