Clean atack

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Clean atack

Mesaj de rine » 23 Oct 2014, 20:21

Masterclen Adi scrie:Poti sa vii mai spre Bolintin -Vale?

PS:
Am avut un coleg in liceu de la Clejani.
e pe aici?

https://www.google.ro/search?q=clejani& ... d=0CD0QsAQ


:lol:

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Clean atack

Mesaj de Masterclen Adi » 23 Oct 2014, 20:29

rine scrie:
Masterclen Adi scrie:Poti sa vii mai spre Bolintin -Vale?

PS:
Am avut un coleg in liceu de la Clejani.
e pe aici?

https://www.google.ro/search?q=clejani& ... d=0CD0QsAQ


:lol:
Altceva in afara de glume mai stiti sa aratati?
Zi vii sau nu?
Ce zici sa ne intalnim la Crevedia Mica?
Ar fi o distanta aprox egala de strabatut pentru amandoi.
Nu stiu nici un loc acolo,dar sunt sigur ca daca "simti" unde sunt pestii ii si prinzi.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Clean atack

Mesaj de MuskMd » 23 Oct 2014, 20:38

adita tu ce ai de gand sa faci pe viitor ?
in afara de sa pescui la clean , of course ?
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Clean atack

Mesaj de rine » 23 Oct 2014, 20:41

ma faci curios... n-am pescuit decat la podu' si pe la calugareni..
tre 'sa-mi fac timp o zi..sa te urechez!
cind s-o indrepta vremea.. ca se anunta rea in urmatoarele 4 zile. altfel eram la Dunare la Greaca :wink:

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Clean atack

Mesaj de Masterclen Adi » 23 Oct 2014, 20:46

rine scrie:ma faci curios... n-am pescuit decat la podu' si pe la calugareni..
tre 'sa-mi fac timp o zi..sa te urechez!
cind s-o indrepta vremea.. ca se anunta rea in urmatoarele 4 zile. altfel eram la Dunare la Greaca :wink:
As fi onorat!
Dupa ce iau permisul de pescuit o facem si pe Dunare,pana atunci sa iau scule noi :)).

Avatar utilizator
XquiZZiT
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 226
Membru din: 15 Mai 2007, 19:40
Localitate: Rusko
Contact:

Re: Clean atack

Mesaj de XquiZZiT » 23 Oct 2014, 20:50

@rine, ia cu tine jerk bait-uri mari si foarte mari. S-a facut stiuca cat vitzelu pe Neajlov toamna asta.

@Masterclen lamureste-ne, ba te juri ca ai 20 de ani fara 3 luni, ba ca ai mai mult de 3 pana la 20. Cam cate? Vreo 24?
Decat sa-ti fie rau, mai bine sa-ti fie bine!!!

My Videos , My Photos

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Clean atack

Mesaj de Masterclen Adi » 23 Oct 2014, 21:57

XquiZZiT scrie:@rine, ia cu tine jerk bait-uri mari si foarte mari. S-a facut stiuca cat vitzelu pe Neajlov toamna asta.

@Masterclen lamureste-ne, ba te juri ca ai 20 de ani fara 3 luni, ba ca ai mai mult de 3 pana la 20. Cam cate? Vreo 24?
Daca rine se tine de cuvant o sa aflati de la el,daca nu,raspunsul este la apreciere.
O sa fie o partida de clean nu de stiuca.
Va fi o provocare,habar nu am daca sunt cleni pe acolo,nu am dat niciodata.
La mine unde dau este clean,mare sau nu,este,pozele o dovedesc.
Acolo o sa fie de cautat.

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Clean atack

Mesaj de Masterclen Adi » 24 Oct 2014, 13:58

Cred ca partida mea cu rine devine cenusa.
Am iesit azi pe Neajlov,ultimele ore care au adus precipitatii insemnate au facut apa limpede ca smoala.
De la ultima partida a inceput ploaia ieri,torential.
Si s-a facut frig de tot,asta in nici 48 de ore.
Apa se prezenta cam asa:
Imagine

Nici tulbure excesiv,dar debitul i-a crescut cu 5-6 la suta sa zic,fata de normal.
Curentul fiind mai puternic,iar afara frig,cleanul nu a mai vrut sa manance,vizibil afectat de vreme.

Imagine

Imagine

Am reusit sa prind numai o bucata de celofan,nu va temeti,l-am eliberat la scurt timp.

Imagine

Cel putin m-am bucurat ca nu m-a udat ploaia,doar s-au pastrat norii,si am apucat sa fac cateva poze ale unor maluri inalte de 10 cm,dupa standardele voastre de masurare,care ziceci ca dati pe Neajlov,dar maluri de 5-6 m sunt imposibil de gasit,mda...,ma rog.

Imagine

Un loc bun,dar apa tulbure:

Imagine

Pentru ca toata lumea se i-a de papuceii mei,dupa ce s-a stricat azi vremea mi-am luat niste cizme,dar oricum nu am putut sa trec apa,raul era mai mare ca de obicei.

Imagine

Locul asta imi place mult:

Imagine

Aproape de plecare am gasit niste fulgi de fazan,probabil vreo vulpe sau caine i-a venit de hac :

Imagine

Am zis ca decat nimic,la vara ii folosesc la muste.

Imagine

Astea sunt pentru astia carcotasii de zic ca leandrul nu mai infloreste in perioada asta:

Imagine

Imagine

Inainte de plecare :)),la 10 dimineata:

Imagine

Prin gradina vad o floare:

Imagine

Nu stiu cum ii zice,arata ca tufanica,dar trebuie tinuta la temperaturi mai mari iarna,infloreste doar toamna!

Daca nu sunt eu,cine isi putea face abea trezit o poza cu pinul din gradina :)),numa buna de facebook:

Imagine

Mda,slab pescuitul la mine in perioada asta,cred ca-i gata pana la primavara cu cleanul,pana se limpezeste apa...,vine frigul,si nu sunt destul de curajos sa dau la clean iarna cu rotativa,poate la matze de pui prin gaurile din apa sa mai gasesti ceva.


Sper sa nu fi mancat vreo litera,am observat ca aici este mai nou un forum de "invatam sa scriem",sau ceva de genul ;).

Salut!

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Clean atack

Mesaj de Masterclen Adi » 06 Noi 2014, 18:30

Informatie ca sa nu pierdeti timpul.
Pe raul Neajlov se inceraca construirea unui "baraj" natural,apa ar putea fi tulbure spre zona de varsare.Cine vrea sa dea pe el,sa urce cat mai sus.
Asa va ramane probabil vreo 7 zile,pana ce este inaltat digul.
Salut!

Avatar utilizator
vampir
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 239
Membru din: 30 Aug 2007, 21:47
Localitate: Craiova

Re: Clean atack

Mesaj de vampir » 06 Noi 2014, 21:57

Adi este bine ca ai prins "virusul" spinningului. Tot ce conteaza este ca tu sa fii multumit de tine si sa te simti fericit in partidele tale de pescuit indiferent unde se desfasoara acestea. Sculele din dotare conteaza foarte putin in povestea ta. Este foarte placut pentru tine sa prinzi asa clean dar totusi marlita trebuia eliberata. Data viitoare asa sa faci si daca faci poze cu o eliberare eu unul o sa te aplaud. Ar fi foarte frumos. Nu investi foarte multi bani in scule. 250-300 ron cred ca este ok pt tine cu fire si momeli cu tot. Nu cauta asa de multa satisfactie sau apreciere pe internet ca nu ai s-o gasesti. Florile alea asemanatoare tufanicilor sunt crizanteme, sunt flori de toamna si sunt foarte frumoase. Leandrul este foarte otravitor, nu te mai baga asa cu nasul in el . Nu de cei ca tine fara permis trebuie sa ne temem ci de cei ce au acte in regula dar care dau cu monofilamete si generatoare. Un permis costa 70-80 ron anual pe la mine dar o razie cu generatorul ne costa ani de zile de paguba. In legatura cu greutatea pestilor si Rex Hunter exagera insa noi trebuie sa decidem singuri cine suntem . Ne place asa in pielea noastra sau nu. Putem imbunatati ceva in caracterul si viata noastra? Sau nu putem realiza asta? Depinde de fiecare individ in parte. Sper sa alegi ce este mai bine.

Scrie răspuns