cei trei retinuti imbracati in zeghe

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
bosketu
junior
junior
Mesaje: 38
Membru din: 21 Apr 2005, 20:08
Localitate: Constanta

Mesaj de bosketu » 01 Apr 2007, 13:50

pozele, sunt facute cu Sony Ericsson W800i. daca deschideti poza cu un editor de text (ex: wordpad) se vede cu ce a fost facuta poza si data la care a fost facuta. in plus nu pare a se fi umblat la poza, nu sunt urme de stamp sau altceva. se si vad patratelele de la camasa in carouri a lui vali prin aripioara dorsala, si nu cred ca cineva era atent la asa detalii daca era sa manareasca poza. pa'erea mea.

Avatar utilizator
edi_curiosul
veteran
veteran
Mesaje: 2276
Membru din: 08 Mar 2007, 23:43
Contact:

Mesaj de edi_curiosul » 01 Apr 2007, 15:32

bosketu scrie:pozele, sunt facute cu Sony Ericsson W800i. daca deschideti poza cu un editor de text (ex: wordpad) se vede cu ce a fost facuta poza si data la care a fost facuta. in plus nu pare a se fi umblat la poza, nu sunt urme de stamp sau altceva. se si vad patratelele de la camasa in carouri a lui vali prin aripioara dorsala, si nu cred ca cineva era atent la asa detalii daca era sa manareasca poza. pa'erea mea.
de asta sunt sigur:
ai perfecta dreptate, pozele sunt facute cu un Sony Ericsson W800i, nu s-a folosit blitzul, telefonul este in reteaua orange, de prelucrat imaginea s-a prelucrat, primele 3 poze sunt sunt diferite de ultima (tehnic vorbind), dar si la shapca
ce am scris pana acum imi este confirmat de un soft

de aici presupun:
adevarul e ca e ceva ciudat la pozele astea + ca nu stiu dece nu au rezolutia maxima a telefonului adica 1632x1224 nu mai avea loc pe card de sunt de 800x600? (hai sa spunem ca erau prea mari pt postat pe forum),
in general pestele e ciudat in fotografie din cauza reflexiilor ce le dau solzii, uitativa si in alte fotografii si vedeti ca nu e mare diferenta(aici recunosc e ceva ciudat cu lumina)

in rest n-am ce spune frumoase capturi, bravo

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 01 Apr 2007, 18:23

Sa traiesti ! nea V(v)ijelie.Tot necazu' ti se trage de la BASCA (shapca) :lol: :lol: :lol: mai ca-mi vine sa postez bancu' cu "basca",da' vad ca aici sunt treburi serioase si nu vreau sa ajung in zeghe :lol: :lol: :lol:Baga mare in continuare,capturi,poze,povesti...cainii latra ...caravana merge...la pescuit.Fir intins ! tuturor

Avatar utilizator
ionutz_gr
senior
senior
Mesaje: 473
Membru din: 29 Apr 2004, 19:34
Localitate: Bacau
Contact:

re

Mesaj de ionutz_gr » 01 Apr 2007, 18:24

eu nu tin cu nimeni..dar sunt curios cati dintre cei ce zic ca e umblat la poze au experienta in domeniu... e usor sa-ti dai cu parerea..si nu din rautate poate mai mult din invidie..poti sa superi pe cineva

din punctul meu de vedere asta e marea problema a romanului...nu stie sa zica" nu stiu"(si sa stea linistit in banca lui)...toti se pricep la toate
Dupa ce am descoperit ca viata nu are nici un sens, nu ne ramane altceva de facut decat sa-i dam un sens.

romanberti
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 9
Membru din: 07 Noi 2006, 14:53

Mesaj de romanberti » 01 Apr 2007, 21:21

faine poze. a uitat sa prelucreze si ochii pestelui. dupa cum arata ochii si dupa cat de teapan stau miroase a hoit de la trei magazine distanta, ca apa nu prea au avut saracii. doar daca nu erau prin cei copaci din fundal.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 02 Apr 2007, 08:49

HellRaiser
no offense bade
pune toate laudele pe care le cunosti ,
adauga un multiplu de cat vrei
le semnez eu si pun garantie ce vrea sufletul tau pt Vaj Vaj

pe bune , chiar nu are nevoie de poze trucate , de aiureli sau manjeli de orice fel
crede frate ca e ....foarteee taaaare, si o spun cat se poate de serios


felicitari vijelie
ca de obicei faci pe multi sa se gandeasca daca sa-si taie venele sau sa le lase sa creasca lungi :D
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Calone
veteran
veteran
Mesaje: 614
Membru din: 27 Mai 2004, 21:56
Localitate: cs

Mesaj de Calone » 02 Apr 2007, 09:03

respect comisarului Vijelie si aghiotantului pt. foto !
dai nainte tovarashe iar pe astia ce s cu ochiu critic tintit pe merele de aur te-as sfatui sa downloadezi produsul intern brut inaintea lor ca poate greseste vreunu de l sparge si se umple din senin de noroc .

cainii latra ursul merge !

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 02 Apr 2007, 10:30

vaj...poate te opresti vreo 30 de ani din pescuit sa te mai ajungem si noi, astia mai de rand :lol: :lol:
felicitari ptr strapazani, ma asteptam la mai mult de la tine :lol: :lol:

Jexy
senior
senior
Mesaje: 332
Membru din: 19 Mar 2007, 20:46

Mesaj de Jexy » 02 Apr 2007, 19:28

numai bine si fir intins la toti

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 03 Apr 2007, 10:09

Vijelie eu zic sa filmezi data viitoare, ca sa nu mai fie dubii domn'le.... :D
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Scrie răspuns