Ce naluca am pierdut azi ?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ovi_vl
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 238
Membru din: 04 Iun 2010, 23:39
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti

Re: Ce naluca am pierdut azi ?

Mesaj de ovi_vl » 16 Noi 2012, 23:22

cred ca bate recordul de pe acest topic , dar colegul meu de pescuit acum cateva saptamani si a lasat trusa pe mal, am plecat spre un alt loc si dupa 500m a realizat ca a uitat o ; a alergat dupa ea inapoi , dar era prea tarziu deja venisera baietii parasutisti cu o dacie , un pitbull si multe lansete, si cand au fost intrebati daca au gasit o trusa , au raspuns sictiriti un "nu" ironic e ca multe din lingurite si voblere erau aproape noi , pescuite de maxim 2 ori... Ghinion!

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Ce naluca am pierdut azi ?

Mesaj de adiwolf » 17 Noi 2012, 13:19

Zamfi scrie:
spiridusul scrie:Am avut si eu problema asta cu strunele si agrafele. A rezolvat-o folosind strune Strike Pro Titanium (scumpe, dar macar nu pierzi trofeele ca ti se desface agrafa).
Foarte corect! M-am convins si eu azi ...Pe pielea mea :( :( Merita achizitia altfel ramai si fara trofeu si fara vobler! :?
lasa mah ca asa iti trebuie, astea sunt blestemele cifrei rotunde :lol1:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: Ce naluca am pierdut azi ?

Mesaj de George1985 » 24 Noi 2012, 13:55

Berkley Pulse Shad, Supershad, Mann's hard nose si soft shad + jigurile :roll:

Avatar utilizator
ionut22>
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 01 Dec 2012, 18:08

Re: Ce naluca am pierdut azi ?

Mesaj de ionut22> » 03 Dec 2012, 22:01

am pierdut si eu un salmo slider primit cadou de la un amic de ziua mea si mai rau e ca nu a aparut inca pe piata il primise de proba de la un domn director ce se ocupa de asa ceva si multe altele, as vrea sa fiu si eu pe chiroiu 4 cand seaca, daca as stii data mi-as pregatii sacii sa ii umplu cu naluci :D :wink: :headbash:

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16144
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Ce naluca am pierdut azi ?

Mesaj de adrian99 » 28 Feb 2013, 08:59

ionut,spre dezamaginirea ta Chiroiu4(atata timp cat va avea conducerea de acum)nu va fi secat niciodata :wink:

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Ce naluca am pierdut azi ?

Mesaj de Gogol » 28 Feb 2013, 09:34

Apropo de naluci pierdute in apa. Dupa o perioada, destul de scurta de stat in apa, se deterioreaza exteriorul destul de rau. Si aici ma refer la voblere. Am gasit destule voblere, eu pescuind acolo si toamna tarziu cand a fost apa f scazuta si am gasit niste voblere care prezentau uzura mare de la statul in apa. Gen vopsea care a crapat sau chiar disparut pe alocuri, acoperite de calcar si curatindu-le se deterioreaza vopseaua sau chiar materialul in sine. Unele erau scofalcite, topite, mancate pur si simplu. De ancore sau inele n-are rost sa vorbesc, erau mancate total de rugina.

Avatar utilizator
gabitoi
veteran
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 31 Aug 2009, 19:46
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Ce naluca am pierdut azi ?

Mesaj de gabitoi » 11 Mar 2013, 16:42

Interesant topicul......Dar ar fi si mai interesant,daca am spune si in ce ''agataturi''pierdem nalucile.Cu mare parere de rau trebuie sa spun ca marea majoritate a nalucilor pe Olt se pierd in setcile si parasutele rupte,ramase pe fundul apei. :wallbash: :fluch
Am invatat ca oricum ai taia, orice lucru are doua fete.

Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: Ce naluca am pierdut azi ?

Mesaj de George1985 » 12 Mar 2013, 11:58

Gogol scrie:Apropo de naluci pierdute in apa. Dupa o perioada, destul de scurta de stat in apa, se deterioreaza exteriorul destul de rau. Si aici ma refer la voblere. Am gasit destule voblere, eu pescuind acolo si toamna tarziu cand a fost apa f scazuta si am gasit niste voblere care prezentau uzura mare de la statul in apa. Gen vopsea care a crapat sau chiar disparut pe alocuri, acoperite de calcar si curatindu-le se deterioreaza vopseaua sau chiar materialul in sine. Unele erau scofalcite, topite, mancate pur si simplu. De ancore sau inele n-are rost sa vorbesc, erau mancate total de rugina.
BIO ar trebui sa fie notat pe voblere in cazul asta!
:lol:

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Ce naluca am pierdut azi ?

Mesaj de Gogol » 12 Mar 2013, 13:06

Problema mare nu sunt nu sunt nalucile pierdute in apa, ci mii de metri de fir textil si mono de la crapari.

pescar94
senior
senior
Mesaje: 446
Membru din: 16 Mai 2012, 20:07

Re: Ce naluca am pierdut azi ?

Mesaj de pescar94 » 12 Mar 2013, 13:49

rapala countdown 7 cm RT,un afurisit de pastrav trecut de 1 kg,la primul salt a smucit din cap,si a cedat firul de 0.16 :lol1:

Scrie răspuns