avatu bata-l focu

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Mesaj de tito » 30 Iul 2010, 23:15

Pentru cine vrea voblere de avat sa dea un mail la horelxxl@yahoo.com. Eu am luat acum trei ani cateva bucati (marimea 5 cm) si am avut cele mai bune rezultate cu aceste voblere. Sunt mult mai bune decat Rapala, Cozma ,Salmo , de fapt e singurul vobler care ma salveaza cand dau dupa avat. Problema lor e ca sunt facute din lemn de tei si in timp(2 ani) unele crapa.Am avut 10 bucati, 4 le-am pierdut si 3 au crapat. Nu am mai luat legatura cu persoana care le face si nu stiu ce preturi mai au, cert e ca atunci cand le-am luat eu costau cat un vobler Cozma.Fire intinse sa aveti.

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 31 Iul 2010, 09:37

tito scrie:Pentru cine vrea voblere de avat sa dea un mail la horelxxl@yahoo.com. Eu am luat acum trei ani cateva bucati (marimea 5 cm) si am avut cele mai bune rezultate cu aceste voblere. Sunt mult mai bune decat Rapala, Cozma ,Salmo , de fapt e singurul vobler care ma salveaza cand dau dupa avat. Problema lor e ca sunt facute din lemn de tei si in timp(2 ani) unele crapa.Am avut 10 bucati, 4 le-am pierdut si 3 au crapat. Nu am mai luat legatura cu persoana care le face si nu stiu ce preturi mai au, cert e ca atunci cand le-am luat eu costau cat un vobler Cozma.Fire intinse sa aveti.
Nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere voblere de la horel, sunt niste jafuri iar el nu e decat un mic ciubucar excroc si nesimtit.

pentru cine vrea detalii si poze cu "celebrele voblere" ale acestui impostor sa-mi dea un MP.
S'altare și bunăstare !

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 31 Iul 2010, 09:58

Sint voblerele alea care bat ca mitraliera ? :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 31 Iul 2010, 10:11

razvan m. scrie:Sint voblerele alea care bat ca mitraliera ? :lol:
le-ai nimerit
S'altare și bunăstare !

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Mesaj de tito » 31 Iul 2010, 11:33

S-ar putea sa aveti dreptate, oamenii se mai schimba intre timp.Nu stiu ce voblere ati luat de la el, dar eu am fost si sunt foarte multumit de ele. Au o bataie marunta, aproape insesizabila, dar la mulinari rapide au traiectorii "ciudate", traiectorie ce imita perfect un oblete disperat. E adevarat ca avatul e singurul peste pe care l-am prins cu aceste voblere, dar la avat sunt mult mai prinzatoare decat modele cu renume. Mentionez ca nu cunosc personajul care le face si nu am nicio legatura cu el.

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 31 Iul 2010, 11:59

Incercati si voblere" Dj.Beju".Eu mai am ceva sa-mi trimita :wink: si am avut si ceva de lucru :lol:
http://img175.imageshack.us/i/dsc04072u.jpg/

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Mesaj de andrei-ovidiu » 31 Iul 2010, 12:19

Asta-i obletele ala near 8 karate :D luat pe Beju's ratllin' lure...

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 31 Iul 2010, 16:08

De fapt vroiam sa pun un vobler :lol:

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Mesaj de rine » 28 Oct 2010, 18:31

acum un an la vremea asta s-a deschis topicul asta. am si eu o intrebare : a folosit cineva boblere yo-zuri din seria sashimi ?tare -mi fac cu ochiu' nu's de ce dar par ok pentru cum e apa din partea asta a anului.dau o bere( virtuala) pentru info si o eventuala economie (cheltuiala) :lol:

Avatar utilizator
cit_a
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 09 Mai 2010, 23:42
Localitate: Deva

Mesaj de cit_a » 13 Noi 2010, 17:40

Pe sashimi nu prea merge la noi pe mures , cel putin la noi in zona s-a dat cu mai multe modele dar mai nimic scos la mal , merge forte bine de la yo-zuri cristal-vibe si live bait la avat .

Scrie răspuns