avat la dunare, partea 3

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 16 Mai 2007, 09:06

nu multumesc :lol: stiu si io cum e cand vrei sa obtii ceva :twisted:


schemele de negociere cu mami si tati sunt demult puse la punct si gata de aplicare :D

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 16 Mai 2007, 09:59

dane, dupa ce iti iei noua barca, sa inteleg ca mergi singur la pescuit? macar asa ai tai vor fi cei mai mari :twisted: :lol:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 16 Mai 2007, 10:15

mai adi vad ca nu ai inteles stratagema
sa mai explic odata ca am expus locurile cu aia mari si am legat voblerele care trebuie, pentru ca proiectul X sa poata prinde viata :lol:

Proiectul X

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 16 Mai 2007, 10:49

ba da dane, am inteles perfect. ai luat-o cu tine, ai ajutat-o sa prinda pesti mari, ai intins paturica la umbra, etc etc doar ca sa primesti aprobarea pt. cheltuielile cu proiectul x. de aici rezulta ca odata finalizat proiectul x, nu mai ai nevoie de stratagema (si implicit nu mai ai de ce sa o iei pe doamna la chieshte). asta pana cand o sa-ti treaca prin cap o idee pt. un proiect Y :lol:
dar cum doamna are acces la aceste discutii, cred ca viitoarea ta stratagema va trebui elaborata si aplicata cu mare atentie :D
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 16 Mai 2007, 11:47

danr scrie:unii dintre voi au inceput sa se prinda

am dus-o de 3 ori la pescuit in ultima luna, frumos, placut, a prins peste k lumea
hai iubi sa-ti lega voblerul ala prinzator, arunca iubi acolo ca sigur iti da, hai iubi pe insula sa stam putin la umbra pe paturica, ce sa zic, sacrificii mari

si pac inaintez propunere de buget pentru o rapida 4 m fibra + 40 cai + peridoc
normal ca se aproba, nu ?

watch and learn boys ....

:)
Dane , stratagema asta este fumata si sigur Ioana o stie
Stii ce se va intampla ?
iti iei barca dupa care evident va vrea sa mearga si ea ....ca atare trebuie sa va impartiti lucruile ( aici poti fii galant si sa cedezi locul de la geam :D )
dupa care ii va trebui un loc in barca pt lucrurile ei de stricta necesitate ( stii cam cate se aduna la capitolu asta ??? :D )
aici trebuie sa te tii tare ca normal iti va afecta comfortul la pescuit ......cu nici un chip sa nu renunti la lada frigorifica cu bere!!! .....va fi ultima reduta a ,,menhudului'' din barca aia :D

si nu in ultimu rand i-ati un tricou cu ,, NO M'AAM '' :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

watermoccasin
veteran
veteran
Mesaje: 748
Membru din: 08 Ian 2006, 10:34
Localitate: teamillex.fr

Mesaj de watermoccasin » 17 Mai 2007, 10:34

danr scrie:unii dintre voi au inceput sa se prinda

am dus-o de 3 ori la pescuit in ultima luna, frumos, placut, a prins peste k lumea
hai iubi sa-ti lega voblerul ala prinzator, arunca iubi acolo ca sigur iti da, hai iubi pe insula sa stam putin la umbra pe paturica, ce sa zic, sacrificii mari

si pac inaintez propunere de buget pentru o rapida 4 m fibra + 40 cai + peridoc
normal ca se aproba, nu ?

watch and learn boys ....

:)
Putem face un forum al sotiilor noastre ???? Poate asa vom avea credibilitate in investitii sigure si pe termen indelungat !!!! ( credite pt. barca, motor..etc )
Din viata scapa cine poate.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 17 Mai 2007, 11:20

ma bucur ca v-am motivat si determinat pe aceasta cale
si am mai aflat si cine este sub papuc :lol:

cu regret trebuie insa sa va spun acum adevarul, si anume ca sunt absolut independent in luarea deciziilor de orice natura, iar sotia are un rol consultativ :lol:

ofer consultanta pescarilor care fac parte din cupluri tinere, in formare, si percep numai comision de succes :lol:

un alt mare maestru pe aceasta tema, nu pot sa spun ca mi-a fost mentor dar il simt oarecum mai evoluat decat mine pe aceasta cale, este Tudor
poate ne impartaseste putin din experienta lui :)

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 17 Mai 2007, 11:40

sbogdan scrie: Putem face un forum al sotiilor noastre ????
mai bine nu....oricum au un sindicat al lor :lol:
Michael va recomanda Regulamentul forumului

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Mesaj de tudor » 17 Mai 2007, 16:15

danr scrie: un alt mare maestru pe aceasta tema, nu pot sa spun ca mi-a fost mentor dar il simt oarecum mai evoluat decat mine pe aceasta cale, este Tudor
poate ne impartaseste putin din experienta lui :)
Pot da meditatii pe acesta tema....dar costa scump. :twisted:
:lol:

Scrie răspuns