Astazi ati prins?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 21 Sep 2007, 22:02

[quote="onesti"]. A, si cate "viziuni" zici c-ai avut? :lol: [/quote]

De ex. azi nu am avut hahaha!!! am schimbat mecanic jucatorii da nu au produs nimic .

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 24 Sep 2007, 07:55

Sambata zi superba de pescuit.
Iesire cu prietenii.
Rezultat :

5 torpile clean intre 1,5 si 2 kg.

3 au plecat inapoi in apa, 2 au inghitit ca idiotii salmo-ul de 2,5 si au trebuit sacrificati.
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
gene3004
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 239
Membru din: 07 Apr 2005, 15:16
Localitate: IASI

Mesaj de gene3004 » 24 Sep 2007, 08:30

sambata.. cea mai tare partida ever!! 3 stiuci( 2 imbracate) toate la acelasi walk.super spectacol

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 24 Sep 2007, 11:32

[quote="gene3004"]sambata.. cea mai tare partida ever!! 3 stiuci( 2 imbracate) toate la acelasi walk.super spectacol[/quote]

Vezi ca da dependenta stilu asta .....da merita hahaha!!!

Fir Intins!!!

mirceaef
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 226
Membru din: 21 Ian 2005, 17:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef » 24 Sep 2007, 12:25

sambata am cazut in apa, numa' c'un picior si numa' pan la co..iu drept :D ... am mai lasat peste 20 de jiguri (asa e, salau sta'n agatatura pt ca acolo se nadeste des :D )... plus doua pe care mi le-a halit stiuca ... alea nu se pun ... am prins numa strapi sub kil, plus vreo 5 creioane agatate invariabil de burta ... in fine, dupa mai bine de zece ore de batut coclaurile, piciorul stang mi se fiersese in neopren in vreme ce dreptul fleoscaia inghetat ... cred ca salau asta e un peste perspicac ... vede cand esti prost si neatent ... in fine, cat l-am vazut nu cred c-avea mai mult de 4 kile dar pentru mine ar fi fost un record, l-am auzit pa vasile la fo zece metri in stanga, taragat .. maaaa, ast'a fost mare ... s-atunci mi-a venit asa sa strang, sa ma duc dreacului acas' ca poate am altceva mai bun de facut.
Carping Club

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 25 Sep 2007, 07:13

A fost bine ieri. De la 17 la 19 am prins sase stiuci . In jur de 2 kg bucata. La rotativa mare.
Ce am constatat din nou : Conteaza si culoarea nalucii. Am dat multi dar nu au prins multi. O sugestie: oricat ar fi stiuca de curioasa , nu uitati de pestele care reprezinta masa zilnica. Si daca aceasta este rosioara (nu babusca) , cred ca o naluca ce are culori asemanatoare este convingatoare. Parerea mea!

Avatar utilizator
alexandru varga
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 292
Membru din: 25 Aug 2006, 04:42
Localitate: deva

Mesaj de alexandru varga » 25 Sep 2007, 20:55

ieri am fost pe la niste balti de la noi am luat o singura mirlita la 800gr la lingura si tot la ea am avut un atac pe cadere sa zbatut de 2-3ori si dusa a fost,si cam asta a fost ziua de ieri.

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 26 Sep 2007, 09:16

Secret!!!
"Baietii" se antreneaza de zor pentru etapa de sambata si duminica la spining.
Se aude: ah ce mare a fost, (cel mai usor de cantarit este cea scapata),
ooo , ce biban!,
mamaaaa!!! ,
cu ce dai?
am prins una! (stiuca)
etc.
etc.
Stiuca e prezenta , si daca te tii de ea o si prinzi. Frumoasa toamna!

Avatar utilizator
alexandru varga
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 292
Membru din: 25 Aug 2006, 04:42
Localitate: deva

Mesaj de alexandru varga » 28 Sep 2007, 20:50

am fost miercuri la spinning si numa o mirlita pe care am eliberato,dar mai era cineva pe balta la pluta la pestisor,prinsese 2 stiuci una la 1,5-2kg si o mirlita la vro 3-4gr,iam zis sa o eliberze,o zis ca o elibereaza cind pleaca,daca no eliberato nici mai tarziu no face astia is pescari hapsini,avea si 4 bete imprastiate pe balta de naveai loc sa dai.fara cuvinte.

Dan Alexe
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 05 Iul 2007, 02:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Dan Alexe » 29 Sep 2007, 18:30

M-am apucat de curind de spinning. Dupa ce am cautat, fara succes, locuri de clean azi pe la 12 dupa programul de "aprovizionare" m-am gindit sa mai exersez strecuratul apei cu voblerul. Tot vroiam sa vad cum inoata niste voblere cumparate si cum cel mai aproape era Herastraul m-am gindit ca poate intra si un biban doi.
Dupa zece minute aveam firul lansat peste crengile unui copac de pe mal. Am reusit sa il salvez si cind recuperam am simtit ca parca era voblerul mai greu. Era un strap de vreo 25 cm.
Dupa inca 15 min, timp in care am schimbat 2 voblere si am pierdut unul(s-a desfacut nodul la snap) inca un strap de 30 cm. S-a intors si asta dupa fratiorul lui,
Dupa alte 10 min a venit paza si mi-a comunicat ca e interzis pescuitul chiar si la artificiale.
Or fi bagat puiet de salau sau asa e in Herastrau :shock: Sincer, nu ma asteptam sa prind nimic :)

Scrie răspuns