Astazi ati prins?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
dsg
veteran
veteran
Mesaje: 772
Membru din: 09 Feb 2013, 19:28
Localitate: Cluj

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de dsg » 02 Ian 2016, 10:29

Fomiști... și asa sunt majoritatea pescarilor romani... Și majoritatea romanilor. Care pot sa fure o fac indiferent ca e un cui sau milioane de euro. M-am saturat de genul asta de oameni.
În Cluj (orașul Cluj Napoca) aveam vecini fomiști care atunci când mergeau la pescuit veneau acasă cu cate o rață sălbatică moartă în geantă...

Avatar utilizator
doru9644
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 120
Membru din: 21 Oct 2012, 01:10
Localitate: CHITILA
Contact:

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de doru9644 » 02 Ian 2016, 13:46

dsg scrie:Fomiști... și asa sunt majoritatea pescarilor romani... Și majoritatea romanilor. Care pot sa fure o fac indiferent ca e un cui sau milioane de euro. M-am saturat de genul asta de oameni.
În Cluj (orașul Cluj Napoca) aveam vecini fomiști care atunci când mergeau la pescuit veneau acasă cu cate o rață sălbatică moartă în geantă...
Esti nascut cam devreme flacau sa gindesti ... Și majoritatea romanilor,. SAU INTREABA_L PE TATI ,VENEA ZI DE ZI CU O, SAIBA {ceva azot ,motorina.....mai vrei...? } IN BUZUNAR SAU LA DOUA _Trei SAPAMINI CU UN KG? daca te tine ,citeste, legie si militienii{an control } restul e ,trancaneala sau LEGAL . Antradevar treaba cu Plasele si CURENTUL e relativa ,Mogososioaia ,Chitila , TOT BRATUL PERIVOLOVCA si intre IZBICENI si ISLAZ{ cit a mai ramas oltul ,olt } E ACELASI DRAC TOATA TARA ZI DE ZI , ORICUM, DIFERITE DE CONTROALELE ORGANULUI....DIN PARTID. :wink: ASA CA RAMAI PE FACEBUCE SA STI UNTE TE_AI NASCUT !

Puiu.BZ
veteran
veteran
Mesaje: 794
Membru din: 05 Noi 2006, 12:13
Localitate: Buzau

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de Puiu.BZ » 02 Ian 2016, 19:03

[quote="doru9644"][quote="dsg"]Fomiști... și asa sunt majoritatea pescarilor romani... Și majoritatea romanilor. Care pot sa fure o fac indiferent ca E ACELASI DRAC TOATA TARA ZI DE ZI , ORICUM, DIFERITE DE CONTROALELE ORGANULUI....DIN PARTID. :wink: ASA CA RAMAI PE FACEBUCE SA STI UNTE TE_AI NASCUT ![/quote]

Doru...ești cam confuz...nu mai bea când esti la tasatură...scrii tâmpenii...si nu stii când și mai ales cum se folosește î din i și â din a. Te-nțeleg, ești furios și frustrat, dar dsg atinge un punct extrem de nevralgic...chiar și tu spui că e ACELAȘI DRAC TOATĂ ȚARA ZI DE ZI.
DSG vrea să spună că facem parte dintr-o nație retrogradă, fără principii și predispusă să facă un rău pentru a-și atinge un oarecare scop. Și da, foame(te)a, așa cum se ințelege din acest topic, este un scop. Atenție, nu e prea mare diferența între trecut și prezent, dacă te gândești că poliția va interveni. Vezi măcelul de la Dridu...e pe YouTube.
Tu, un bărbat adevărat care te dai, de câte ori ai sunat la 112 pentru a raporta un braconaj văzut cu ochii tăi??? E totuși posibil să-ți iei și o bătaie profesională de la jandarmi doar așa, pentru deranj, dar măcar să fii mândru că ți-ai făcut datoria :)

Avatar utilizator
doru9644
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 120
Membru din: 21 Oct 2012, 01:10
Localitate: CHITILA
Contact:

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de doru9644 » 02 Ian 2016, 20:18

ai foarte mare deptate cu i u a g j k a l t plm ...cum spui ti , SA INTELEG CA LA BUZAU PERCUTEAZA VREUN ORGAN CIND SUNI LA 112? UNDE DRACU TRAITI DRAGI ROMINI? parca asa va numeati.

Avatar utilizator
doru9644
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 120
Membru din: 21 Oct 2012, 01:10
Localitate: CHITILA
Contact:

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de doru9644 » 02 Ian 2016, 20:34

doru9644 scrie:ai foarte mare deptate cu i u a g j k a l t plm ...cum spui ti , SA INTELEG CA LA BUZAU PERCUTEAZA VREUN ORGAN CIND SUNI LA 112? UNDE DRACU TRAITI DRAGI ROMINI? parca asa va numeati.
am fost ridicat de baieti de la SPIRU si nu sa intimplat nimic , am solicitat militia locala si nu i_am vazut la ochi , am solicitat militia si nu aveau biciclete ca benzina se terminase ,iar ce vorbesti tu de jandarmi ce dumnezeu ai cu ei tu sti. ce credeti voi ca ati vazut la dridu e nimic ,fata de toata colentina care se lasa pe matca an de an toamna.

dsg
veteran
veteran
Mesaje: 772
Membru din: 09 Feb 2013, 19:28
Localitate: Cluj

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de dsg » 03 Ian 2016, 00:02

Nea Dorule ce sa mai zic... ai dreptate... Ești deosebit de respectuos și numai de învățat am de la tine. Mulțumesc.
Nu am Facebook dar tu ai facebuci :lol:

dsg
veteran
veteran
Mesaje: 772
Membru din: 09 Feb 2013, 19:28
Localitate: Cluj

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de dsg » 03 Ian 2016, 00:05

A și încă ceva. Tati-i domn nu ca tine... Și nici nu fura

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de johnnybravo » 20 Mar 2016, 22:48

Imagine
cu guma-n gat

cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de cristian herban » 22 Mar 2016, 13:32

Am prins O SUPER miscare in aer liber !(pestii inca hiberneaza? ) :wallbash:

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de kleniacul » 23 Mar 2016, 22:12

Prima partida de anul asta in care am prins.Captura e reprezentata de doi salai,de 50 si 45 cm.In rest ploaie deasa,vint si putina lapovita.Am iesit mai mult sa probez Aspire-ul FA de 4000 ,cadou din partea sotiei de ziua mea.Se pare ca a fost din toata inima.

Scrie răspuns