Astazi ati prins?

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de Gogol » 10 Dec 2015, 05:58

Se populeaza pe naiba! Frate pe ce lume traim? Ai prins, are peste, f bine. Mai bine pune niste poze cu acele capturi...

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de goodmans » 14 Dec 2015, 14:04

Salut,
Am fost si ieri.Am pierdut vremea incercand cu pestisori vii la recomandarea cuiva.Nu a dat rezultate deloc si am trecut pe twistere.
Am prins 8 strapi 7-800 gr vreo 4 peste kg si un biban frumos.Am avut multe gume retezate,nu-mi dat seama de motiv,gume calitative rapture si mann`s.La unele am simtit doar "lovitura" destul de puternica si guma mai era doar jumatate.
Nu reusesc sa adaug poze desi le-am miscorat la 124KB

dumi_id
veteran
veteran
Mesaje: 622
Membru din: 08 Sep 2010, 19:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de dumi_id » 16 Dec 2015, 13:38

Trebuie sa le adaugi printr-un site de photosharing, gen: imagesck.us, postimage.org, etc

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de goodmans » 16 Dec 2015, 19:41

Multumesc pentru info.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de goodmans » 21 Dec 2015, 08:46

Am fost Sambata pe VA 3 pescari dar nu am prins nimic.Un singur atac,ceva sa-mi zboare batul din mana,am intepat si l-am adus cativa metri spre barca dupa care s-a eliberat din carlig.Am batut cateva locuri renumite dar fara rezultate,pur si simplu salaul a fost inactiv.
Partida asta a castigat-o el.

bogdanpescarul
senior
senior
Mesaje: 479
Membru din: 08 Ian 2010, 22:14

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de bogdanpescarul » 25 Dec 2015, 14:03

Daca tot am terminat mai repede pregatirile de sarbatori,ieri am iesit un pic sa-l colind pe dl.salau.Abia pe seara l-am gasit acasa.2,5 si 1,5 kg.Si cativa mai mici eliberati.
http://www.rapitori.ro/forum/gallery/im ... e_id=17804
Craciun fericit !

bogdanpescarul
senior
senior
Mesaje: 479
Membru din: 08 Ian 2010, 22:14

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de bogdanpescarul » 01 Ian 2016, 12:43

ultimul salau din anul ce abia a trecut:
http://www.rapitori.ro/forum/gallery/im ... e_id=17822

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de goodmans » 01 Ian 2016, 15:52

N-am stiut exact unde sa postez pentru ca n-am gasit topic dedicat.
Vesti bune sau proaste primite de la rudele pe care le-am intalnit acum de sarbatori.
Lacul de acumulare Dridu si-a revenit in urma golirii complete de acum cativa ani.Este mult rapitor,si stiuca si salau de toate marimile.

Din pacate persoanele care mi-au povestit nu sint pescari.Ei cumpara peste de la braconierii din zona.
Salaul la 2-3kgbucata cu 8 lei/kg cam asa este piata in zona.
Acum cateva luni se vindeau marlite chiar pe baraj.

Ce pacat,mare pacat,ca nimeni nu ii poate starpi pe acesti indivizi.Avand in vedere vegetatia deasa cred ca pestele asta e prins la curent.

O locatie care,daca nu ar fi braconata la greu,ne-ar oferi partide foarte bune,gratis si aproape de Bucuresti (relativ).

La multi ani pe 2016 si sper ca toti braconierii sa moara inecati sau electrocutati!

Avatar utilizator
octavio79
senior
senior
Mesaje: 423
Membru din: 21 Feb 2012, 16:56
Localitate: Ploiesti (Madrid)

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de octavio79 » 02 Ian 2016, 00:32

goodmans scrie:N-am stiut exact unde sa postez pentru ca n-am gasit topic dedicat.
Vesti bune sau proaste primite de la rudele pe care le-am intalnit acum de sarbatori.
Lacul de acumulare Dridu si-a revenit in urma golirii complete de acum cativa ani.Este mult rapitor,si stiuca si salau de toate marimile.

Din pacate persoanele care mi-au povestit nu sint pescari.Ei cumpara peste de la braconierii din zona.
Salaul la 2-3kgbucata cu 8 lei/kg cam asa este piata in zona.
Acum cateva luni se vindeau marlite chiar pe baraj.

Ce pacat,mare pacat,ca nimeni nu ii poate starpi pe acesti indivizi.Avand in vedere vegetatia deasa cred ca pestele asta e prins la curent.

O locatie care,daca nu ar fi braconata la greu,ne-ar oferi partide foarte bune,gratis si aproape de Bucuresti (relativ).

La multi ani pe 2016 si sper ca toti braconierii sa moara inecati sau electrocutati!

Pe lacul acesta am avut partide de neuitat acum multi ani. Avea si somn si salau era foarte mult. Pacat ca nu e ingrijit. Atunci cand l-au golit pentru a fi reparat barajul sa facut braconaj foarte urat. Nu mai stiu nimic de acest lac.
Va las si un video ca sa va distrati https://www.youtube.com/watch?v=s50lN6BItzo

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Astazi ati prins?

Mesaj de Gogol » 02 Ian 2016, 09:27

Nu e de distractie e de plans. :cry:

Scrie răspuns