are balta peste, il baga in fata ta :)

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

are balta peste, il baga in fata ta :)

Mesaj de kingofbeasts » 01 Ian 2014, 15:07

la pescuit prin Germania : pescuit organizat succes garantat :)
http://www.youtube.com/watch?v=o2U7nk3Axes

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: are balta peste, il baga in fata ta :)

Mesaj de adiwolf » 01 Ian 2014, 16:44

oribil!
s-a zbarlit pielea pe mine doar gandidu-ma ca am putea ajunge la asa ceva
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: are balta peste, il baga in fata ta :)

Mesaj de Adi G » 01 Ian 2014, 19:19

kingofbeasts scrie:la pescuit prin Germania : pescuit organizat succes garantat :)
http://www.youtube.com/watch?v=o2U7nk3Axes
:lol: :lol: :lol: pastravarii de genul asta nu sunt reprezentative pentru pescuitul in germania si foarte controversate, dupa cum reiese si din comentarii... le mai zice si bordel de pastrav si poti da si acolo gherle impresionante :lol: :lol: :lol: in locuri de astea merg numai fraierii fara permis si copiii... :lol: teoretic ti-ar trebui si acolo permis valabil, dar nu te va intreba nimeni vreodata de asa ceva... patronii vor sa castige bani si controlorii nu au acces pe incinte private :wink:
la urma urmei, o solutie civilizata pentru fomisti si pentru cei ce nu sunt siguri daca vor sa se apuce serios de pescuit sau nu...
da in romania nu sunt pastravarii? sau bordeluri de salau? de crap? sau chiar de stiuca? :lol: :lol: :lol:
p.s.: normal ca-l baga in fata ta, astia-s corecti ai dreacu.... la noi iti zice c-a bagat alaltaieri.... :lol1:

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: are balta peste, il baga in fata ta :)

Mesaj de kleniacul » 01 Ian 2014, 19:35

Foarte civilizat.Nu mi-as dori astfel de partide,dar trebuie observat spiritul pragmatic.Satisfactia e garantata,scade presiunea pe apele publice,acolo pescarii gasind satisfactii mai mari,dar negarantate.Nu difera cu nimic fata de ligheanele suprapopulate cu crapi obezi si urit mirositori in tigaie,,gen Fundulea 2.Nu am observat sa se injure sau sa se bata daca lanseaza unii peste altii.Deci mai au de invatat de la noi.

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Re: are balta peste, il baga in fata ta :)

Mesaj de tudor » 01 Ian 2014, 19:48

Din astea exista si pe aici o gramada. Numai cu pastravi curcubeu de crescatorie. E frumos ca te poti duce cu copiii si nevasta, se poate manca, face un gratar chiar cu pastravii prinsi pe loc.
Si pe balta pe care o inchiriez inca, acum multi ani fiind copiii mei mici, organizam vara petreceri unde veneau parintii cu copiii, si prindea toata lumea in prostie.
Alaturi exista o crescatorie de pestravi, cumparam de acolo si puneam in balta. Si toata lumea prindea la toate stilurile. Erau fericiti si aveau si ce sa puna pe gratar. La pestii astia nu e C&R pentru ca oricum mor pe o balta salbatica foarte rapid. Stiucile ii adora. :lol:

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: are balta peste, il baga in fata ta :)

Mesaj de MuskMd » 01 Ian 2014, 20:52

:lol: haa is si doi de dau la musca acolo , ce tacticos leaga ala uscata :twisted:

acu lasand mofturile , pe asa balta m-as duce sa virusez un amic , un copil samd in ideea de a crea un viitor pescar :D
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: are balta peste, il baga in fata ta :)

Mesaj de Adi G » 01 Ian 2014, 21:03

MuskMd scrie:acu lasand mofturile , pe asa balta m-as duce sa virusez un amic , (sau nevasta :lol: ) un copil samd in ideea de a crea un viitor pescar :D
exact! foarte frumos formulat....
daca stau bine si ma gandesc, primii pasi pe care i-am facut in pescuit in germania, inainte sa fac permis, tot pe la balti de astea i-am facut.... acuma ca m-am jmecherit, stramb din nas cand aud de asa ceva, dar sunt convins ca au totusi rostul lor "pastravariile" astea....
si nu stiu ce-i tot trageti cu "capturi garantate".... nu e deloc asa! sa nu credeti ca va garanteaza cineva ceva p-acolo :lol: si sa nu credeti ca este foarte simplu sa prinzi peste p-acolo.... si cum am mai zis, se pot da si in astfel de "etablissements" gherle impresionante.... :lol: :lol: :lol: poate nu in cea din filmulet, aia este o baltoaca foarte mica, mai in nord, si in danemarca sunt lacuri imense de genul asta... unde uneori este chiar foarte dificil sa prinzi ceva... :roll:

Avatar utilizator
edâ„¢
veteran
veteran
Mesaje: 1803
Membru din: 04 Iul 2005, 23:46
Contact:

Re: are balta peste, il baga in fata ta :)

Mesaj de edâ„¢ » 01 Ian 2014, 21:19

pe acelasi principiu e si cea de la Albota,e mai distractiv sa iti prinzi singur pastravii mai ales ca sunt la kil....poti inchiria si lanseta....iar cu prinsu e cum zice adig....idea e ca e mai scump kilu decat in aldi si asta e o afacere profitabila.....

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Re: are balta peste, il baga in fata ta :)

Mesaj de kingofbeasts » 01 Ian 2014, 21:29

mie imi plac comentariile lu' tanti "matroana" :twisted:
cum zice ea ironic razand in barba la inceputul filmuletului "e o hoarda intreaga acolo " si apoi le deschide portile si le da drumul ca la oi prin strunga pentru muls :lol1: si se-nghesuie aia acolo care pe care sa prinda cel mai bun loc pentru capturarea unuia din cei 10-15 pastravi eliberati din caldare precum taurii la corida .
Si-mi place la nebunie cum "mangaie" ei pastraviorii aia firavi cu popa dupa ce s-au chinuit atata sa-i scoata cu minciocul ca sa nu-i "traumatizeze".
comparatia cu bordelul e bestiala :twisted: :bere: te-ai terminat au ba timpul a expirat asa ca ia-ti scula si cara-te :twisted:
minutul ala cuprins intre 16:25 si 17:25 e demential de bine surprins pe camera :headbash:

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: are balta peste, il baga in fata ta :)

Mesaj de Adi G » 01 Ian 2014, 21:39

kingofbeasts scrie: si se-nghesuie aia acolo care pe care sa prinda cel mai bun loc pentru capturarea unuia din cei 10-15 pastravi eliberati din caldare precum taurii la corida .
Si-mi place la nebunie cum "mangaie" ei pastraviorii aia firavi cu popa dupa ce s-au chinuit atata sa-i scoata cu minciocul ca sa nu-i "traumatizeze".
io credeam ca tu stii sa vorbesti germana.... :lol:
nenea harry zice clar: balta-i oricum plina de peste, pe aia 10-15 ii baga numa asa de ochiu clientului, oricum nu musca aia bagati proaspeti... :lol:
06:35 - "alles blödsinn aber, naja...." :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns