Anti braconj!!!!

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ionut22>
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 01 Dec 2012, 18:08

Anti braconj!!!!

Mesaj de ionut22> » 17 Ian 2013, 19:46

salut!!!
Daca cei in masura nu fac nimik zic sa facem noi[in privinta braconjului], mereu cand mergem la peste sa ne organizam cate 5-6 sau mai multi si sa luam masuri cand intalnim braconieri.
E mult mai frumos sa mergem mai multi si satisfactia ca facem ceva pt pestii din romania cred ca ar fi o bucurie mai mare decat orice captura.
Vreau sa vad daca e cineva interesant si daca stie unde se practica aceasta nenorocire, apoi in functie de program si de zona in care locuim sa ne si organizam.
Le multumesc celor ce macar citesc acest topic.
Cu respect ionut din bucuresti.

Avatar utilizator
ionut22>
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 01 Dec 2012, 18:08

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de ionut22> » 17 Ian 2013, 20:07

si am si idei de atentionare pt braconieri: pt cei cu bateria s-au facut electrosocurile si sa vezi atunci ce mai curenteaza ei :lol1: ,pt jepcari sunt bastoanele telescopice si sa vezi atunci ce mai pun ei mainile pe bete daca mai pot ....... :lol1: :lol1: :D

Avatar utilizator
ovi_vl
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 238
Membru din: 04 Iun 2010, 23:39
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de ovi_vl » 17 Ian 2013, 20:52

Si pentru cei ca tine... sunt cartile de limba romana si sa vezi cum pun ei mana pe carte si scriu corect si frumos pe forum. In alta ordine de idei,e bine ca ai atitudine sa zic asa , dar cu asta o sa ramai. Ca solutie extrema iti propun emigrarea! spor :|

Avatar utilizator
ionut22>
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 01 Dec 2012, 18:08

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de ionut22> » 17 Ian 2013, 21:19

ti-se pare ca nu stiu limba romana?? sau esti si tu unul din cei mentionati? :?:

pescarudeclean
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 107
Membru din: 11 Mai 2011, 20:49
Localitate: Craiova

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de pescarudeclean » 17 Ian 2013, 21:54

parerea mea ca pana nu o sa se schimbe legile nu o sa se intample nimic. ar trebui pedepsiti cu inchisoarea. poate atunci o sa se potoleasca. si in primul rand cei de la politie trebuie verificati ca ei nu isi fac treaba cum trebuie. pana nu o sa fie pe functie un pescar c&r nu o sa se intample nimic. daca ar fi sa mergem in grup sa-i oprim nu o sa se lase decat cu o bataie si daca ii batem poate platim si amenzi pentru asta.

Avatar utilizator
ionut22>
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 01 Dec 2012, 18:08

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de ionut22> » 17 Ian 2013, 21:57

am putea macar sa le rupem obiectul muncii si tot ar fii ceva

pescarudeclean
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 107
Membru din: 11 Mai 2011, 20:49
Localitate: Craiova

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de pescarudeclean » 17 Ian 2013, 21:58

pentru o zi sau maxim doua

Avatar utilizator
ionut22>
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 01 Dec 2012, 18:08

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de ionut22> » 17 Ian 2013, 22:03

sau macar retinuti pana vine politia?

Avatar utilizator
Razvan V.
veteran
veteran
Mesaje: 551
Membru din: 26 Dec 2010, 20:58
Localitate: Ludus/Mures

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de Razvan V. » 17 Ian 2013, 22:15

ionut22> scrie:salut!!!
Daca cei in masura nu fac nimik zic sa facem noi[in privinta braconjului], mereu cand mergem la peste sa ne organizam cate 5-6 sau mai multi si sa luam masuri cand intalnim braconieri.
E mult mai frumos sa mergem mai multi si satisfactia ca facem ceva pt pestii din romania cred ca ar fi o bucurie mai mare decat orice captura.
Vreau sa vad daca e cineva interesant si daca stie unde se practica aceasta nenorocire, apoi in functie de program si de zona in care locuim sa ne si organizam.
Le multumesc celor ce macar citesc acest topic.
Cu respect ionut din bucuresti.
ionut22> scrie:ti-se pare ca nu stiu limba romana?? sau esti si tu unul din cei mentionati? :?:
Fara suparare, dar pe langa greselile subliniate ai o exprimare de toata minunea.

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de grizzly » 17 Ian 2013, 22:21

uite, vezi Razvane, asa se intampla cand e lumea rea. de ai rosit "sau"-ul ala? e unul dintre putinele lucruri corecte...
mi mi-a placut in special dorinta lui de a gasi pe cineva care sa fie interesaNt de idee.

@ionut22: daca faci ceea ce ti-ai propus si mai si retii oamenii pana vine politia, intri binisor la vatamare corporala si privare de libertate...

Scrie răspuns