Anti braconj!!!!

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Calin C
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 298
Membru din: 20 Sep 2012, 13:39
Localitate: Bucuresti / Baia Mare

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de Calin C » 29 Ian 2013, 18:17

@attilaf ...mersi pentru raspuns. Ai dreptate.
.... logica ta ( invizibil vs. online) e corecta.
........ asocierea/ semnul de egalitate dintre invizibili si braconieri a fost fortata, am recunoscut si mi-am cerut scuze. Imi cer scuze si tie, acum , in mod individual, precum si altor membri care poate s-au simtit ofensati.
Ca sa-ti raspund, pur si simplu eram curios de ce unii membrii prefera statusul de invizibili, facind, recunosc din nou, o analogie deplasata cu subiectul/tii topicului. Ca si ei se cam feresc (se ascund), trebuie sa recunoastem asta. In natura inca nu au reusit sa devina "invizibili" ( tehnica, ce sa-i faci... ) faptele lor prezentate atit aici cit si prin presa dar si vazute de catre unii dintre noi fiind revoltatoare.

attilaf
veteran
veteran
Mesaje: 1068
Membru din: 25 Apr 2006, 14:49
Localitate: In fata monitorului

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de attilaf » 29 Ian 2013, 19:24

Calin
si eu trebuie sa imi cer scuze ca nu am avut rabdare sa citesc toate mesajele pana la final. Daca as fi facut-o, nu trebuia sa mai fac postarea respectiva.
Nu stiu de ce prefera unii utilizatori sa stea invizibili, eu stiu insa care sunt motivele mele. In primul rand, nu ar da bine sa apara screen shot-uri cate ore pe zi stau eu conectat pe site, mai ales in timpul orelor de servici :-). Apoi ar mai fi si altele de genul: de ce sa vada userul X ca pe mine ma intereseaza ce scrie pe topicul Y. Apoi, prin natura serviciului, plec mult din birou, dar site-ul ramane deschis in browser si daca as aparea tot timpul online, as putea avea reclamatii precum ca, desi eram online, nu am vrut sa raspund la mesaje private.(asta am patit-o deja).
si poate cel mai mare motiv....faptul ca nu ai niciun dezavantaj daca stai invizibil

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de nasolu » 29 Ian 2013, 21:33

Si eu stau pe invizibil pentru ca urmaresc sa nu fiu urmarit :headbash: !

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de andrei-ovidiu » 29 Ian 2013, 21:45

nasolu scrie:Si eu stau pe invizibil pentru ca urmaresc sa nu fiu urmarit :headbash: !
:lol1: :respekt:

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de tudor » 29 Ian 2013, 22:25

Userul vgb a scis 47 de mesaje de la aceeasi addresa IP ca si Catalin C ! E normal ? :twisted:

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de rapace » 29 Ian 2013, 22:30

Puneti paie domnul Tudor :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de anem » 29 Ian 2013, 22:55

tudor scrie:Userul vgb a scis 47 de mesaje de la aceeasi addresa IP ca si Catalin C ! E normal ? :twisted:
salut Tudor, poate nu ar fi i idee rea banarea ambelor conturi si in felul asta se potoleste.

Dar cel de pe topicul asta e Calin C, nu Catalin C. care e aceeasi persoana cu vgb. De aia iti spunea el ca faci o confuzie.

Salutari.

ps: am senzatia ca e plin de clone pe rapitori :lol:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Calin C
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 298
Membru din: 20 Sep 2012, 13:39
Localitate: Bucuresti / Baia Mare

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de Calin C » 29 Ian 2013, 23:03

anem scrie:
tudor scrie:Userul vgb a scis 47 de mesaje de la aceeasi addresa IP ca si Catalin C ! E normal ? :twisted:
salut Tudor, poate nu ar fi i idee rea banarea ambelor conturi si in felul asta se potoleste.

Dar cel de pe topicul asta e Calin C, nu Catalin C. care e aceeasi persoana cu vgb. De aia iti spunea el ca faci o confuzie.

Salutari.

ps: am senzatia ca e plin de clone pe rapitori :lol:
Asadar @tudor, ce nu iti este clar?

Calin C
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 298
Membru din: 20 Sep 2012, 13:39
Localitate: Bucuresti / Baia Mare

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de Calin C » 29 Ian 2013, 23:11

@tudor... daca ai neclaritati, nelamuriri, confuzii...etc, te astept aici sau pe MP. Daca insa polenul, scuze, polemica, nu iti da pace, te astept in Cafenea in topicul Arena, destinat unor asemenea lucruri. Ok?

Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de George1985 » 30 Ian 2013, 11:35

Tudor, faci braconaj pe forum? :lol1:

Scrie răspuns