Anti braconj!!!!

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Calin C
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 298
Membru din: 20 Sep 2012, 13:39
Localitate: Bucuresti / Baia Mare

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de Calin C » 29 Ian 2013, 16:37

Wauuuu!!! Ce reactii de la unii invizibili!!! Vorba aia ...traim in Romania... :lol:

@tudor poate mai verifici si pe viitor nu ma mai confunzi cu "Catalin C" si alte aberatii pe teme/id-uri/conturi date. Ok?
Nu de alta dar confuzia e daunatoare pentru sine si vad ca e si contagioasa pentru altii.

@rapace nu mai fii atit de "rapace" si pune botul la toate aberatiile, fii si tu mai atent si astfel nu vei mai face confuzii( "suflat pestele daiwa"????). Ok?

De ce sunteti deranjati invizibililor ca am facut o asociere, recunosc, putin fortata ? Imi cer scuze fata de acel semn de egalitate pus intre invizibili si braconieri.
Totusi, de ce preferati statusul de invizibili? Aveti ceva de ascuns? In modul asta credeti ca va scad cumva trigliceridele sau va creste nivelul.... de trai? De ce vreti sa fiti aparte fata de restul membrilor forumului?

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de anem » 29 Ian 2013, 16:54

Calin C scrie: De ce sunteti deranjati invizibililor ca am facut o asociere, recunosc, putin fortata ? Imi cer scuze fata de acel semn de egalitate pus intre invizibili si braconieri.
Totusi, de ce preferati statusul de invizibili? Aveti ceva de ascuns? In modul asta credeti ca va scad cumva trigliceridele sau va creste nivelul.... de trai? De ce vreti sa fiti aparte fata de restul membrilor forumului?
Atata timp cat forumul permite lucrul asta eu nu vad ce te deranjeaza pe tine treaba asta. Dar chiar ... ce te framanta pe tine de cei care stau pe invizibil as vrea sa te intreb?

Faptul ca stai pe invizibil nu te pune aparte de nici un alt membru al forumului (poate din punctul de vedere al unora eventual) atata timp cat orice membru al forumului are posibilitatea sa faca acest lucru ... fiecare face ce vrea pana la urma. Nu?

Cat despre asocierea celor de pe invizibil cu braconierii sau ca ar avea ceva de ascuns ... singura reactie este sa ma umfle rasul si prefer sa nu mai zic nimic altceva pentru ca doar se vor starni polemici.
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Calin C
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 298
Membru din: 20 Sep 2012, 13:39
Localitate: Bucuresti / Baia Mare

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de Calin C » 29 Ian 2013, 17:17

@ anem ... in prima faza te uitasem. Scuze.
.... pentru uzul tau, sunt din Baia Mare si stabilit de ani buni in Bucuresti.
....mersi pentru raspunsuri.Ai dreptate, din moment ce forumul permite....why not.
.... asocierea/ semnul de egalitate dintre invizibili a fost fortata, am recunoscut si mi-am cerut scuze. Imi cer scuze si tie, acum , in mod individual, precum si altor membri care poate s-au simtit ofensati.
Ca sa-ti raspund, pur si simplu eram curios de ce unii membrii prefera statusul de invizibili, facind, recunosc din nou, o analogie deplasata cu subiectul/tii topicului. Ca si ei se cam feresc (se ascund), trebuie sa recunoastem asta. In natura inca nu au reusit sa devina "invizibili" ( tehnica, ce sa-i faci... :lol: ) faptele lor prezentate atit aici cit si prin presa dar si vazute de catre unii dintre noi fiind revoltatoare.

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de rapace » 29 Ian 2013, 17:20

anem scrie:
Calin C scrie: .. singura reactie este sa ma umfle rasul si prefer sa nu mai zic nimic altceva pentru ca doar se vor starni polemici.
Asidirea si pe la mine .....a sta pe invizibil este doar o optiune ..atata timp cat ma consider liber in tara asta fara legi, a folosi acesta optiune este strict vointa mea ,daca asi fi avut ceva de ascuns nu asi fi intervenit in primul rand si pentru acest fapt sa fiu tratat de braconier .....Domnule anem respectele mele ca de la invizibil la invizibil...
P.S. Raspunsul se vede ?

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de rapace » 29 Ian 2013, 17:22

Mai bine mai tarziu decat niciodata......acceptate.. :respekt:

Calin C
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 298
Membru din: 20 Sep 2012, 13:39
Localitate: Bucuresti / Baia Mare

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de Calin C » 29 Ian 2013, 17:31

@ rapace... parca ti-ai mai revenit. Mersi ca mi-ai urmat sfatul referitor la persistarea in starea de confuzie. Scuze si tie pentru ofensa adusa initial.
....vezi ca in ultimul mesaj ai comprimat/citat/incrucisat/confundat ( atentie din nou la confuzii, evident daca nu sunt intentionate :lol: ) raspunsul ultim al lui @anem punind finalul lui ca aprtinindu-mi mie. Tot e bine ca acum apare calin c, adica eu si nu Catalin C cum a precizat @tudor mai inainte.

Calin C
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 298
Membru din: 20 Sep 2012, 13:39
Localitate: Bucuresti / Baia Mare

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de Calin C » 29 Ian 2013, 17:32

rapace scrie:Mai bine mai tarziu decat niciodata......acceptate.. :respekt:
Mersi fain!!! :respekt:

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de anem » 29 Ian 2013, 17:52

Calin C scrie:@ anem ... in prima faza te uitasem. Scuze.
.... pentru uzul tau, sunt din Baia Mare si stabilit de ani buni in Bucuresti.
....mersi pentru raspunsuri.Ai dreptate, din moment ce forumul permite....why not.
.... asocierea/ semnul de egalitate dintre invizibili a fost fortata, am recunoscut si mi-am cerut scuze. Imi cer scuze si tie, acum , in mod individual, precum si altor membri care poate s-au simtit ofensati.
Ca sa-ti raspund, pur si simplu eram curios de ce unii membrii prefera statusul de invizibili, facind, recunosc din nou, o analogie deplasata cu subiectul/tii topicului. Ca si ei se cam feresc (se ascund), trebuie sa recunoastem asta. In natura inca nu au reusit sa devina "invizibili" ( tehnica, ce sa-i faci... :lol: ) faptele lor prezentate atit aici cit si prin presa dar si vazute de catre unii dintre noi fiind revoltatoare.
daca ai fost atat de OK ( :respekt: ) atunci iti raspund si eu motivul pentru care stau pe invizibil ... dar pe privat :D

in rest, scuzele sunt acceptate si din partea mea si numai bine cu sanatate :bere:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de anem » 29 Ian 2013, 18:00

rapace scrie:[.....] Domnule anem respectele mele ca de la invizibil la invizibil...
reciproc ... tot de la un invizibil :lol:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

attilaf
veteran
veteran
Mesaje: 1068
Membru din: 25 Apr 2006, 14:49
Localitate: In fata monitorului

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de attilaf » 29 Ian 2013, 18:05

Calin C scrie:Fratilor, am si eu o intrebare...ca tot vorbim despre braconieri ( doar stersi un pic cu "tinctura" de 7,62 mm ar fi singura solutie )... ce parere aveti fata de membrii forumului care stau pe invizibil. La fiecare logare constat ca din 50-55 de membri...7 -11 sunt pe invizibil... E etic, corect? Ce au de ascuns? De cine se ascund? De ce se ascund? Nu cumva avem astfel intre membri niste braconieri = invizibili? Astept opiniile voastre
Dreptul de a sta invizibil mi-este garantat atat de constitutie, cat si de facilitatile forumului. Daca stau pe invizibil, asta nu inseamna ca sunt braconier, cum nici faptul ca tu stai pe "online" nu garanteaza ca nu esti.

Sincer sa fiu, inca incerc sa imi dau seama cum s-a facut legatura intre invizibil pe forum si braconier...

Scrie răspuns