Anti braconj!!!!

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de anem » 29 Ian 2013, 12:09

eu stau pe invizibil ... si nu inteleg care e problema? la fel cum nu inteleg ce tangenta are asta cu braconajul :shock:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de tudor » 29 Ian 2013, 12:33

@Catalin C

Vad ca tragi concluzia ca userii ascunsi sunt braconieri.
Dar despre cei ca si tine care au doua conturi pe forum ce gandesti ? Catalin C = vgb

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de anem » 29 Ian 2013, 12:38

tudor scrie:@Catalin C

Vad ca tragi concluzia ca userii ascunsi sunt braconieri.
Dar despre cei ca si tine care au doua conturi pe forum ce gandesti ? Catalin C = vgb
ahahahhahaha ... asta-i din ciclu: hotul care striga hotii !!!

ps: Tudor, unul dintre ei e din baia mare si altul e din bucuresti :lol: :lol1:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

bogdanpesc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 211
Membru din: 23 Iun 2007, 18:06
Localitate: Pitesti-Calarasi
Contact:

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de bogdanpesc » 29 Ian 2013, 13:12

salut
daca s-ar starpi braconajul,macar curentul si plasele monofilament,mama natura ar avea posibilitatea sa faca restul
Am un priten in Delta care in nebunia lui si-a facut o pensiune in Rai....toate bune pana a inceput omul sa nadeasca cu bile vaduri de crap,surpriza a fost cand localnicii au inceput sa curenteze sau sa imprejmuiasca cu plase locurile nadite,dai tel la autoritati ,dute in audiente ....CANCI
si uite asa a invitat omul la el la pensiune doi prieteni (fosti sportivi),a facut o saptamana razii nocturne pe vaduri,a scufundat trei barci si vre-o doi cu maini rupte si sa vezi minune,(vorbesc localnicii ....-sa ocolim locul asta ca e a lu' nebunul ala de la pensiunea ****) si de doi ani nu mai are probleme majore
concluzie
trebuie sa ai C..IE
CA DOAR TRAIM IN ROMANIA

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de MatrixVR5 » 29 Ian 2013, 13:30

Din pacate, in Romania aceasta este singura solutie !
- cand ai legi si nu le aplica nimeni
- cand ai organe de control care nu-si fac treaba
Lege Junglei e singura solutie ! :respekt:
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de Nemernic » 29 Ian 2013, 14:05

bogdanpesc scrie:salut
daca s-ar starpi braconajul,macar curentul si plasele monofilament,mama natura ar avea posibilitatea sa faca restul
Am un priten in Delta care in nebunia lui si-a facut o pensiune in Rai....toate bune pana a inceput omul sa nadeasca cu bile vaduri de crap,surpriza a fost cand localnicii au inceput sa curenteze sau sa imprejmuiasca cu plase locurile nadite,dai tel la autoritati ,dute in audiente ....CANCI
si uite asa a invitat omul la el la pensiune doi prieteni (fosti sportivi),a facut o saptamana razii nocturne pe vaduri,a scufundat trei barci si vre-o doi cu maini rupte si sa vezi minune,(vorbesc localnicii ....-sa ocolim locul asta ca e a lu' nebunul ala de la pensiunea ****) si de doi ani nu mai are probleme majore
concluzie
trebuie sa ai C..IE
CA DOAR TRAIM IN ROMANIA
Pana s-o trezi cu pensiunea luata foc .....
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

tibi1991
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 103
Membru din: 25 Ian 2012, 15:13
Localitate: oradea

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de tibi1991 » 29 Ian 2013, 14:27


Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de rapace » 29 Ian 2013, 15:17

tibi filmuletul mai este si pe alt post dedicat http://www.rapitori.ro/forum/si-uite-as ... 23896.html
chiar daca are legatura cu topicul

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de rapace » 29 Ian 2013, 15:25

Calin C scrie:Fratilor, am si eu o intrebare...ca tot vorbim despre braconieri ( doar stersi un pic cu "tinctura" de 7,62 mm ar fi singura solutie )... ce parere aveti fata de membrii forumului care stau pe invizibil. La fiecare logare constat ca din 50-55 de membri...7 -11 sunt pe invizibil... E etic, corect? Ce au de ascuns? De cine se ascund? De ce se ascund? Nu cumva avem astfel intre membri niste braconieri = invizibili? Astept opiniile voastre

Fiule oricine ai fi nu prea inteleg chestia cu braconieri= invizibil ...tie iti pare participarea mea sau a altora ce stau pe invizibil a fi un fapt de braconaj ....ti-am suflat pestele daiwa de sub nas si simti ca te-am lipsit de vreun dril superb cu scadere de pret pentru revanzare , prin invizibilitatea mea pe forum ...veziti de multiplele tale id-uri ( care astea sunt in genere folosite de bisnitari) si nu iti cauta in carca cu lumea ...Multumesc Tudor pentru deconspirarea tainei acestui "tanar nelinistit "

bogdanpesc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 211
Membru din: 23 Iun 2007, 18:06
Localitate: Pitesti-Calarasi
Contact:

Re: Anti braconj!!!!

Mesaj de bogdanpesc » 29 Ian 2013, 15:51

Nemernic scrie:
bogdanpesc scrie:salut
daca s-ar starpi braconajul,macar curentul si plasele monofilament,mama natura ar avea posibilitatea sa faca restul
Am un priten in Delta care in nebunia lui si-a facut o pensiune in Rai....toate bune pana a inceput omul sa nadeasca cu bile vaduri de crap,surpriza a fost cand localnicii au inceput sa curenteze sau sa imprejmuiasca cu plase locurile nadite,dai tel la autoritati ,dute in audiente ....CANCI
si uite asa a invitat omul la el la pensiune doi prieteni (fosti sportivi),a facut o saptamana razii nocturne pe vaduri,a scufundat trei barci si vre-o doi cu maini rupte si sa vezi minune,(vorbesc localnicii ....-sa ocolim locul asta ca e a lu' nebunul ala de la pensiunea ****) si de doi ani nu mai are probleme majore
concluzie
trebuie sa ai C..IE
CA DOAR TRAIM IN ROMANIA
Pana s-o trezi cu pensiunea luata foc .....
asta mi-e greu sa o cred...omu sta acolo tot timpul ,are si el vre-o 130 de kile ,pe vana,plus enspe camere video cu senzori de miscare+asigurare,nu e chiar maimutoi.

filmuletul l-am mai vazut,merita totate eforturile.......cu finalizarea cum ramane?
treaba cu Raduta??????....e in coada de peste,sau(coada de morun)
adevarul e ca e bun storceagu,asta o spun eu ,care nu sunt mancator de peste

Scrie răspuns