Adio Mihailesti.....

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
peavey
junior
junior
Mesaje: 86
Membru din: 15 Aug 2012, 19:22

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de peavey » 02 Apr 2014, 09:07

sosoktm scrie:3 zile pe o incinta in delta, apa buna pe canale si tulbure in ghioluri, stiuca agresiva , suficiente capturi intre 1 si 2,5 kile. Peste20 buc sub kil eliberate pe zi. Astea mai mari parea toate depuse iar din ce am pastrat nu am gasit boabe. Apa rece si tulbure pe natural. Bibanul prezent la apa mica in locurile clasice, ceva atavuri si de avat.
Incinta sau 1 Aprilie...tot un drac... :D
Doua lucruri ma alina si ma vindeca de boala
Damigeana cand e plina si mandruta cand e goala...

sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 957
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de sosoktm » 02 Apr 2014, 11:12

pai in contextul in care mai avem multe zile de prohibitie la toate speciile, singura varianta este sa mai fac macar o escapada in sufrageria danselor. Oricum, de mult nu am mai avut situatii in care pe un lanseu sa se repeada 3 cumetre, mai mai sa se faca ambuteiaj. Mai mult de sila am plecat de acolo, devenise plictisitor. Ca in film, pac stiuca, pac avatul, pac bibanul.....

sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 957
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de sosoktm » 02 Apr 2014, 11:13

peavey scrie:
sosoktm scrie:3 zile pe o incinta in delta, apa buna pe canale si tulbure in ghioluri, stiuca agresiva , suficiente capturi intre 1 si 2,5 kile. Peste20 buc sub kil eliberate pe zi. Astea mai mari parea toate depuse iar din ce am pastrat nu am gasit boabe. Apa rece si tulbure pe natural. Bibanul prezent la apa mica in locurile clasice, ceva atavuri si de avat.
Incinta sau 1 Aprilie...tot un drac... :D
cum spuneti dumneavoastra, ca doar aici scopul e sa ne mintim frumos
eu raman cu amintirile placute ale strugurilor acrii ;)

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de crapmaniacul » 02 Apr 2014, 12:34

sosoktm scrie:pai in contextul in care mai avem multe zile de prohibitie la toate speciile, singura varianta este sa mai fac macar o escapada in sufrageria danselor. Oricum, de mult nu am mai avut situatii in care pe un lanseu sa se repeada 3 cumetre, mai mai sa se faca ambuteiaj. Mai mult de sila am plecat de acolo, devenise plictisitor. Ca in film, pac stiuca, pac avatul, pac bibanul.....
Bai frate, mai taie din ele da-le dreacu ... :lol: :lol: Daca ai doua zile din astea risti si sa ti se ia de pescuit si doua luni apoi nici nu-ti mai trebuie drill ... Se inghesuiau ale dreacu care sa sara la naluca prima ... Ce viata grea :roll:

sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 957
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de sosoktm » 02 Apr 2014, 16:50

mda, numa` ca asta cu 3 dintr-o lovitura a fost pe un capat infundat de canal (150-200 metri de isterie) , apa mica mica (70 -30 cm) si numa in prima zi. In rest frumos, dar nu asa nervos, trebuia sa muncesti.
Tot ca o nota de subsol, e prima oara cand o cumatra, mica ce-i drept, a sarit din apa dupa naluca. Da, a si luat-o. Na d`aici subiect de defaimare si controversa :))

revenind, pentru pinocchio avem alte zone ;)
de pescuit nici o sansa pt renuntare, tocmai acum cand a inceput sa traga pestele :lol1:

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de adrian99 » 03 Apr 2014, 08:47

sosoktm,pe ce incinta(e)din Delta ti se permite retinerea stiucilor?
te intreb intrucat asa precizai anterior...
sa nu-mi spui Cormoran :D

sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 957
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de sosoktm » 03 Apr 2014, 09:14

nu, nu e vorba de cormoran. Pe incinta pe care am fost acum se permite retinerea a max 5 kile de stiuca sau cea mai mare piesa. Nimic sub limita legala. Primesti si chitanta de bani

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de adrian99 » 03 Apr 2014, 10:03

e secreta? :D

sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 957
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de sosoktm » 03 Apr 2014, 13:37

nici vorba, cu siguranta o cunosti :elkgrin:

in multe publicatii de profil am vazut ca e numita si stiucova. 1 sau 2, nu mai stiu exact :twisted:

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de adrian99 » 03 Apr 2014, 14:21

bine ca nu este salaova.... :lol:

Scrie răspuns