Adio Mihailesti.....

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de crapmaniacul » 20 Mar 2014, 07:51

nobody_01 scrie:Incredibil...dupa macelul care a fost in toamna, acum dupa ce apa a crescut, am inteles ca s-a prins iar stiuca pe coada lacului la stufuri....
A inceput sa mai miste cat de cat, nu foarte convingator dar ici colo totusi s-a mai luat cate ceva. Potentialul lacului este mare desi se braconeaza intensiv. Duminica trecuta vreo 4 baietani pazeau doua plase sperand sa fie cu folos, dar apa tulbure si vantul puternic le cam spulberau sperantele...

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de Nemernic » 20 Mar 2014, 08:43

Lasati-o, ma, sa depuna linistita.....
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de crapmaniacul » 20 Mar 2014, 09:25

Nemernic scrie:Lasati-o, ma, sa depuna linistita.....
Ha depus deja ... au si eclozat ouale :) . Duminica am vrut "sa sparg gheata" dar ma lua vantul pe sus, erau valuri ca la Mamaia la stabilopozi, asa ca am renuntat.

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de Nemernic » 20 Mar 2014, 09:48

Ha depus pe dreaq.... cel putin nu toate..... Mai lasati-le putin....
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de crapmaniacul » 20 Mar 2014, 22:21

Nemernic scrie:Ha depus pe dreaq.... cel putin nu toate..... Mai lasati-le putin....
Ho fi si unele mai lenese care ale dreacu sta pe cuibar cat cioara-n par ... pai ce sa le fac, sa ma rog de ele sa depuna ? :roll: :lol: :lol: Oricum e sclifosite rau ele acum, nu pun ciocu decat asa la fenta si sunt mai greu de convins sa incerce confortul rucsacului ...

agabi
veteran
veteran
Mesaje: 646
Membru din: 26 Mar 2013, 10:35
Localitate: TMures

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de agabi » 21 Mar 2014, 09:37

crapmaniacul scrie: sunt mai greu de convins sa incerce confortul rucsacului ...
Pfoaaa...nu esti checiendrelisar....ti-ai pus forumu in cap.. :mrgreen:

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de crapmaniacul » 21 Mar 2014, 14:24

agabi scrie:
crapmaniacul scrie: sunt mai greu de convins sa incerce confortul rucsacului ...
Pfoaaa...nu esti checiendrelisar....ti-ai pus forumu in cap.. :mrgreen:
:lol: :lol: :headbash: m-ai prins acum cu stiuka in traista ... Eu iau si eu la ghiozdan o captura, doua, trei, patru, daca pica, le scap de grijile care le apasa ... Dar nu ma dau checiendrilisar vopsit si sa plec cu ele in sacosa ... asta e rusine mare :lol:

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de crapmaniacul » 31 Mar 2014, 08:37

Am mai fost cu niste prieteni in prospectare de doua ori in zona si rezultatele au fost spre zero curat, o singura marla. Scuze se gasesc usor: apa rece sau tulbure, vantul uneori, aglomeratia de plevusca de la mal, perioada de letargie dupa depunere etc. Bine ar fi ca acestea sa fie cauzele si nu altele ... :roll:

sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 957
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de sosoktm » 01 Apr 2014, 19:53

3 zile pe o incinta in delta, apa buna pe canale si tulbure in ghioluri, stiuca agresiva , suficiente capturi intre 1 si 2,5 kile. Peste20 buc sub kil eliberate pe zi. Astea mai mari parea toate depuse iar din ce am pastrat nu am gasit boabe. Apa rece si tulbure pe natural. Bibanul prezent la apa mica in locurile clasice, ceva atavuri si de avat.

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de crapmaniacul » 02 Apr 2014, 07:02

sosoktm scrie:3 zile pe o incinta in delta, apa buna pe canale si tulbure in ghioluri, stiuca agresiva , suficiente capturi intre 1 si 2,5 kile. Peste20 buc sub kil eliberate pe zi. Astea mai mari parea toate depuse iar din ce am pastrat nu am gasit boabe. Apa rece si tulbure pe natural. Bibanul prezent la apa mica in locurile clasice, ceva atavuri si de avat.
Pe incinta te-ai destrabalat rau cu atatea atacuri si atatea stiuci , te invidiez ... Aici, pe barajul de pe Arges nu e asa mare puzderie de stiuci pe metru patrat motiv pentru care te relaxezi mai mult in perfectionarea lanseurilor la punct fix si ai mare lejeritate in testarea mai multor naluci din trusa. Asadar ce sa zic decat multa baf ..., fir intins sa zic si eu daca mai mergi prin sufrageria cumetrelor 8) .

Scrie răspuns