Tineretului

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Re: Tineretului

Mesaj de Laurentiu Andronic » 24 Ian 2013, 21:03

Nu inteleg la ce fel de iluzii vandute te referi , in ce priveste raspunsul tau initial mi s-a parut ca faci referire directa la japca , din moment ce eu intrebam de rapitor si tu raspundeai de populatia de chinezi ...

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: Tineretului

Mesaj de Vegas_75 » 25 Ian 2013, 00:06

Zau ca suntem cu totii prea incordati, cred ca e de la lunga perioada de coclire in casa si nu pe balta. O partida buna cu capturi ne-ar umple de oxigen ptr multe zile, iar oxigenul ala nu-l gasim nicaieri, ci numai si numai pe balta...
Pacat de week-endul asta care se anunta cu vifornite urate ca tare as fi dat o tura de macar 3-4 ore pe tineretului , dar cine stie, poate n-o fi chiar ce zic astia pe la meteo ...

Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Re: Tineretului

Mesaj de cipic » 25 Ian 2013, 00:55

Laurentiu Andronic scrie:Nu inteleg la ce fel de iluzii vandute te referi , in ce priveste raspunsul tau initial mi s-a parut ca faci referire directa la japca , din moment ce eu intrebam de rapitor si tu raspundeai de populatia de chinezi ...
In general vanzatorii din magazinele de pescuit sau vanatoare sunt porecliti vanzatori de iluzii :) stii si tu ca o naluca il prinde prima oara pe pescar si dupa aia pe peste s.a.m.d n-are rost sa dezvoltam!!!
In general pe Tineretului se pescuieste mult la stationar si mai putin la rapitor, intrebarea ta am citit-o in fuga si nu am bagat de seama cuvantul rapitor, eu ti-am spus la ce am fost eu :wink: si ce am prins !!! De japca nu se pune problema, cel ce a facut, face si v-a face asa ceva nu se poate numi pescar sportiv ci doar un braconier fara inima, o bruta sau cum vrei tu sa-i spui!!! La un campion ca tine nu se pune aceasta problema, ai interpretat gresit raspunsul meu!!! :respekt: :respekt: :respekt:

La rapitor 20 lei taxa si la stationar 25 lei iar la crap cica 60 RON dar nu mai este de ceva vreme nici solz!!!

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tineretului

Mesaj de MatrixVR5 » 25 Ian 2013, 12:11

@ La rapitor 20 lei taxa si la stationar 25 lei iar la crap cica 60 RON dar nu mai este de ceva vreme nici solz!!!
Pe Tineretului aceasta este taxa !?
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Re: Tineretului

Mesaj de cipic » 25 Ian 2013, 14:15

Da pe Tineretului!!!

Avatar utilizator
StefanG
senior
senior
Mesaje: 463
Membru din: 26 Ian 2013, 00:38
Localitate: Bucuresti

Re: Tineretului

Mesaj de StefanG » 02 Feb 2013, 05:33

Din cate stiu de la un coleg de munca,care intamplator sta in zona si iese cu copilul in parc,apa ar fi inghetata acum...
Everyone should believe in something; I believe I’ll go fishing

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Tineretului

Mesaj de rapace » 02 Feb 2013, 13:06

Nu prea am fost pe balta asta dar cand am fost acum in toamna in 3 partide de dupamiaza pentru care am platit 10 ron/partida am prins doar o stiuculitza la aproape un kg pe guma si vreo 2 marlitze toate in zona la brazi acolo am vazut si mai multe atacuri pe apa dar oricum ar fi este putina stiuca ..am auzit de la pescari ca cica sa prins in diferite perioade cate o bucata mai rasarita ceea ce imi este greu sa cred ,avand in vedere atacurile vazute nici macar un singur atac nu era de la vreo paltonata ...dar ca sa pierzi vremea pe acolo nu strica o plimbare si cine stie poate mai iese si vre-un crocodil pe la naluci

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Tineretului

Mesaj de rapace » 02 Feb 2013, 16:07

Daca tot am scos cainele la plimbare si nelocuind departe de tineretului am spus sa merg in parc ...si uite asa am vazut situatia lacului...este scazuta apa cu 80-100 de cm fata de normal iar partea de la restaurant pana dupa pod este inghetata in rest e luciu de apa plin de rate,pescarusi si cateva lebede deci se poate pescui ...acuma depinde si de cate naluci esti dispus sa lasi

veroxro
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 200
Membru din: 20 Feb 2010, 08:23
Localitate: Bucuresti

Re: Tineretului

Mesaj de veroxro » 02 Feb 2013, 18:15

Ok, poate acum gasesti un slider si cateva linguri lasate de mine in toamna:))))))) :wallbash:

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Tineretului

Mesaj de rapace » 02 Feb 2013, 21:39

Sunt sigur ca daca au fost lasate in zone accesibile sunt demult recoltate ...oricum nu am in plan sa merg pe tineretului la pescuit ...in rest fire zbuciumate celor ce doresc sa isi inmoaie nalucile pe Cocioc

Scrie răspuns